Yeni Nesil EO/IR Hedefleme Podu Geliştirilmesi Çalıştayı

Başlatan meraklı, Şub 26, 2020, 11:31 ÖÖ

« önceki - sonraki »

meraklı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve ASELSAN tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerimizin katılımı ile ASELSAN'da 'Yeni Nesil EO/IR Hedefleme Podu Geliştirilmesi Çalıştayı' gerçekleştirildi.

SSB Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker'in de katıldığı çalıştay kapsamında; hava platformlarında kullanılmak üzere geliştirilmesi planlanan hedefleme poduna yönelik mevcut yetenek ve çalışmaların paylaşılması, kullanıcıların keşif-gözetleme ve hedefleme ile ilgili ihtiyaçlarının değerlendirilmesi amaçlandı. Bu kapsamda 'Yeni Nesil EO/IR Hedefleme Podu' geliştirmek için proje çalışmaları başlatıldı.

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=2441&LangID=1 Mesajı Paylaş

Kartalbey

Aselpod-II projesi başldı :) Mesajı Paylaş

HDS

Aselpod'da da az iş başarmadılar. Ama, hem biraz demode hem de biraz büyük kaldı. En azından en güncel sistemleri bir basamak geriden takip edebilmek gerek. Üstelik sanıyorum son ambargolardan dolayı bazı tedarikçi altyapısının da değişmesi gerekti. O da zaten baştan bir tasarım kadar iş.

Artık şu belli olmaya başladı herhalde; MGEO'nun ürün grupları muhtemeldir ki önümüzdeki yıllarda baştan sona yeniden gruplanacak, elden geçecek. Geçen senenin organizasyonel değişikliği sonrası da sanıyorum bunun işaret fişeği oldu. Mesajı Paylaş

putty

Yerli ürünlerde hemen her ürün ilk defa üretildiği için fark edemedik ama artık yavaş yavaş ikinci modeleleri ortaya çıkmaya başladı ürünlerin. Mesala ilk aklıma gelen Kalkan radarı, Genesis sistemi, AselFlir 300, Aselpod gibi. Şimdi burada şu sorun konuşulabilir artık. Bu ürünler sürdürülebilirlik sağlayacak döviz getirisi oluyormu. TSK lerine teslimlerde aslında döviz kazancı ama bizim net döviz kazancı olarak bu ürünleri analiz etmemiz gerek. Bana hissiyatımca durum olumlu gibi görünüyor. Belki binlerce satamıyoruz ama çarkı döndürecek kadar hemen her yerli ürünü ihraç ettik. Yeni modellerde bunu daha kuvvetlendirebiliriz sanıyorum. Neden biz dünyaya yılda 1500 askeri ve sivil flir satmayalım artık bence mümkün.  Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter