Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi

Başlatan HARZEMŞAH, Eki 31, 2015, 11:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

TULGA

85. Sayfadaki mesajımda aynı hususu beklentim olarak izah etmeye çalışmıştım. Ardından kaynak ve neye dayanarak iddaa ettiğim sorulmuştu. İzah etmek istediğimde de şık olmayan bir mesajla susturulmuştum. Eurosam Müdürünün açıklamaları yeterince referans olmuştur artık. Her ne kadar ülkemiz için önemli projelerde yer alıp ter dökmüyor da olsak ülkemiz menfaatleri için klavye başında ahkam kesmeden, aklıselim önerilerde ve tavsiyelerde bulunarak katkıda bulunmaya devam.. Mesajı Paylaş

Merkator

ABD: "S-400 teslimatı sonrasında Patriot teklifini geri çektik"

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'nin S-400 Triumf Hava Savunma Füze Sistemi'ni teslim almasının ardından, Türkiye'ye yönelik sunduğu Patriot Hava Savunma Füze Sistemi teklifini geri çekti.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi tarafından CNN'e yapılan açıklamada, "Türkiye'ye S-400 sisteminin teslim alınması durumunda PATRIOT teklifimizin geri çekileceğini sürekli olarak söyledik. PATRIOT teklifimizin süresi doldu" açıklamasında bulundu.

Aralık ayında, ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye 3,5 milyar dolarlık bir Patriot füze sisteminin olası satışını onayladığı bilgisini paylaşmıştı.

http://www.kokpit.aero/abd-patriot-teklifi-geri-cekildi Mesajı Paylaş

Mucit

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, S-400 tedariğine ilişkin "İkinci bataryanın temini için yarından itibaren intikaller, taşıma faaliyetleri başlayacak" dedi.

Akar, Suriye'deki güvenli bölge ile ilgili ise "Amerikan askeri unsurları ile müşterek devriyelerin yakın bir zamanda başlaması için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201908261040001513-akar-ikinci-bataryanin-temini-icin-tasima-faaliyetleri-yarin-baslayacak/ Mesajı Paylaş

FeÇe

2. batarya mı?Birinci bataryanın füzeleri geldi mi acaba?Yaz sonu diyorlardı.Acaba kastı birinci bataryanın ikinci paket teslimatı mı? Mesajı Paylaş

TULGA

Ben de tam onu soracaktım. 1. Batarya füzelerinin gemi yoluyla geleceği söylenmişti. Bununla ilgili haber de göremedim. Gözden mi kaçırdık diye merak ederken 2. Batarya ile ilgili sevkiyata başlanacağı haberi geldi üstüne.

Mesajı Paylaş

nokta

S-400'de İkinci Raunt

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi bataryasının ikincisi salı günü teslim edilmeye başlanacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rus S-400 hava savunma sistemlerinin ikinci grubunun Türkiye'ye teslimatının 27 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.

NTV'ye konuşan Bakan Akar, "S-400 sistemlerinin ikinci bataryasının Türkiye'ye nakil ve teslim süreci yarından itibaren başlayacak." dedi.

Rus haber ajansı TASS geçtiğimiz ay bir Rus askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, füze tedarikinin üçüncü kısmının yaz sonunda yapılacağını ve 120 adet füzenin deniz yoluyla taşınacağını açıklamıştı.

http://c4defence.com/Gundem/s400de-ikinci-raunt/8589/1 Mesajı Paylaş

Yakın

SAKFORda yarın geleceklerin ikinci batarya değil, ilk bataryanın ikinci parti sevkiatı olduğu yazılmış Mesajı Paylaş

TULGA

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-turkiye-hava-sahasina-girdi-41313390

Bu haberde de ilk Batarya  ekipman transferinin tamamlandığı, 2. Batarya sevkiyatına başlandığı yazıyor. Mesajı Paylaş

Terra

İkinci S-400 sevkiyatı bir ay sürecek

Milli Savunma Bakanlığı, S-400'lerin ikinci batarya malzemelerinin Türkiye'ye sevkiyatının başladığını, ilk uçağın Mürted'e indiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik Rusya'dan alınan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesinin 11 Nisan 2017'de imzalandığı ve sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci batarya malzemelerinin intikali 12-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında tamamlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikaline bugün itibarıyla başlandı. İntikal faaliyeti takriben bir ay sürecektir." ifadelerine yer verildi.

http://defenceandtechnology.com/2019/08/27/ikinci-s-400-sevkiyati-bir-ay-surecek/ Mesajı Paylaş

Terra

S-400'de ikinci sevkiyat tamamlandı

S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikali tamamlandı.

Milli Savunma Bakanlığınca 27 Ağustos'ta başlayan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin intikalinin tamamlandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017'de Rusya Federasyonu ile imzalandığı, sözleşme kapsamında sistemin birinci batarya malzemelerinin intikalinin 12-25 Temmuz'da tamamlandığı hatırlatıldı.Açıklamada, 27 Ağustos'ta başlayan ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikalinin de bugün tamamlandığı bildirildi.

Öte yandan sistemin kurulum çalışmaları ve kullanıcı personelin eğitimleri devam ediyor. Sistemin Nisan 2020'de faal hale getirilmesi planlanıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/09/15/s-400de-ikinci-sevkiyat-tamamlandi/ Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Ama hala yerleştirme yeri hakkında, alınan füzeler hakkında, yakın hava savunmanın nasıl yapılacağı konusunda bir bilgi yok. Mesajı Paylaş

Merkator

"Türkiye'nin S-400'ün bazı parçalarını üretmesi mümkün"

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec'in CEO'su Sergey Çemezov, S-400'lerin bazı parçalarının Hindistan'da üretimi için görüşmeler gerçekleştirdiklerini, benzer bir anlayışın halihazırda Türkiye ile de olduğunu belirtti. Çemezov, Ankara'nın sistemlerin bazı parçalarını üretmesini oldukça mümkün diye değerlendirdi.

Sputnik'te yer alan haberde, RBK televizyonuna konuşan Sergey Çemezov, "Türkiye ile S-400'ün parçalarının üretimini yapacağınızı söylemiştiniz. Bunlar hangi parçalar?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"S-400, çok yüksek teknolojili bir sistem, öylece sıfırdan üretimine başlamak mümkün değil. Ancak belli başlı parçaları üretmek oldukça mümkün. Bunların hangileri olduğunu ise söylemeyeceğim."

"Hindistan'la S-400'ün üretiminin yerelleştirilmesini konuşuyoruz" diyen Çemezov, Hindistan'a Su-30 uçakları ve T-90 tankları da dahil olmak üzere birçok teçhizatın üretimi için lisans verdiklerini ifade etti.

Çemezov, Hindistan'da Hintli bilim insanları ile birlikte dünyanın en hızlı kruz füzeleri olan BrahMos füzelerini ürettiklerine dikkat çekti.

Rusya ile Hindistan, S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatı için değeri 5 milyar doları aşan bir anlaşma imzalamıştı.

RUSYA, ARKTİKA'YA S-400 SİSTEMLERİ KONUŞLANDIRDI

Rusya ordusunun Kuzey Filosu'ndan yapılan açıklamada, Arktika'daki Novaya Zemlya takımadasına yeni S-400 Triumph füze savunma sistemlerinin konuşlandırıldığı belirtildi.

Rusya Kuzey Filosu'nun açıklamasına göre, Arktika'daki Novaya Zemlya takımadasına yeni S-400 füze savunma sistemleri donanımına sahip bir hava savunma alayı konuşlandırıldı.

Daha önce S-300 füze savunma sistemlerini kullanan alay personeli, yeni sistemlerin kullanımı konusunda eğitimden geçirildi.

Konuşlandırılan yeni sistemlerle, bölgede Rus ordusunun hava sahasındaki kontrolünü arttıracak.

Rusya, enerji ve ulaşım altyapıları inşa edip Kuzey Denizi Yolu'nu geliştirerek Arktika'daki askeri, ticari ve keşif çalışmalarını artırıyor.

http://www.kokpit.aero/s-400-parca Mesajı Paylaş


polybolos

''Milli hava savunma füzeleri ve hassas güdümlü mühimmat sistemlerinin yerden fırlatılması için milli soğuk atım (cold launch) teknolojilerinde küçük ölçekli testlere başlandı.'' TÜBİTAK SAGE

https://twitter.com/i/status/1181526169885257729 Mesajı Paylaş

Fearlessleon

idef'te İsmail demir, 2021 hisar-a, 2022 hisar-o, 2023 gibi siper ve onunda(siperin) daha üstü geliyor demiş. Bunu farketmemiştim.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=k5U9he6Dr1o Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter