Kinzhal Hipersonik Seyir Füzesi

Başlatan nokta, Mar 24, 2019, 07:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Rusya, Çok Sayıda Kinzhal Füzelerini Test Edecek

Rusya, yaklaşık 20 adet Kh-47M2 Kinzhal füzesini bir test sahasına götürdü. CNBC, Rusya'nın bir MiG-31 savaş uçağından da 12 kez test ettiğini iddia etti. ABD istihbarat raporlarına ulaşan kaynaklardan alıntı yapan CNBC, Kinzhal'ın da bir bombardıman uçağına monte edilmesinin beklendiğini söylüyor. Havadan satıha hipersonik füze Kinzhal, en az üç kez test edildi. Başka bir ABD istihbarat raporuna göre füze bir Rus MiG-31 savaş uçağına 12 kez monte edildi ve denendi. Ek olarak, silahı stratejik bir bombardıman uçağına monte etme çalışmaları devam ediyor. "Kinzhal" (Hançer) olarak da adlandırılan Kh-47M2, havadan atılan nükleer yetenekli seyir füzesidir. Bu füze ilk olarak 2018 yılında halka açıklandı. 2018 yılına kadar bu füzelerin sadece küçük bir kısmı deneme ve değerlendirme için inşa edildi.

http://m.c4defence.com/Gundem/rusya-cok-sayida-kinzhal-fuzelerini-test-edecek/7946/1 Mesajı Paylaş

Trilogy

Rusya'nın hipersonik Kinjal füzelerinin geniş kitlelere 'ilk gösterimi' yapıldı

Havadan fırlatılan Kinjal hipersonik füze sistemi taşıyan bir çift MiG-31 uçağı Moskova yakınlarında Uluslararası Ordu Oyunları kapsamında uçuş yaptı. Böylelikle sesten on kat daha hızlı giden bu füze sistemi, ilk kez geniş kitlelere gösterilmiş oldu.

Rusya'da geliştirilen hipersonik Kinjal (Hançer) füzeleri, başkent Moskova yakınlarına yer alan Dubroviçi kasabasındaki bir eğitim sahasında ilk kez geniş kitlelere gösterildi. Kinjal füzeleri taşıyan bir çift MiG-31 jeti, Uluslararası Ordu Oyunları kapsamında halk önünde uçuş yaptı.

Rusya'da yayınlanan Zvezda televizyonu haberi, 'Uluslararası Ordu Oyunlarında göz alıcı bir prömiyer yapıldı' şeklinde duyurdu.

Kinjal isimli hipersonik füzelerin geliştirildiği, kamuoyuna Mart 2018'de Rusya lideri Vladimir Putin tarafından açıklanmıştı. Rusya lideri 'dünyada herhangi bir benzeri olmayan bu füzelere ilişkin olarak şunları söylemişti: "Yüksek hızlı taşıyıcı uçağın müstesna performans özellikleri, füzenin atılacağı yere dakikalar içinde taşınmasını sağlıyor ve füze sesten 10 kat daha hızlı gidiyor. Uçuşu sırasında manevralar yapıyor ve tüm mevcut savunma ve füze sistemlerini aşabiliyor. 2 bin kilometreye kadarki hedeflere nükleer ve konvansiyonel başlıklar taşıyabiliyor."

https://tr.sputniknews.com/savunma/201908111039899883-rusyanin-hipersonik-kinjal-fuzelerinin-genis-kitlelere-ilk-gosterimi-yapildi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter