Fotoğraflarla Yakın Askeri Tarihimiz

Başlatan OPTIMUS, Şub 17, 2020, 03:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

OPTIMUS

Esir düsen Türk Askerleri

Türk esirlerin tutuldugu  Cephe hatlarinin hemen gerisinde bir alan Mesajı Paylaş

OPTIMUS

sayin Putty, sorunuzun cevabi asagidadir:

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Mar 22, 2020, 05:13 ÖS Last Edit: Mar 22, 2020, 05:16 ÖS by OPTIMUS

Atatürk 125. Alayın 3. Taburundan gönüllü olarak talip olan, cesur ve fedakar subaylarimizdan Üstegmen Safvet Efendi kumandasinda  7/8 Mayıs 1915 gecesi tasarlanan hareketi yapmak icin 140 kisilik bir FEDAI MÜFREZESI olusturmustu.

Mesajı Paylaş

putty

Ben bu kadar ölmeye gerek olduğunuda düşünmüyorum nasıl oluyor anlamıyorum. öbür ülkelerde öyle siperden sipere ateş etmişler aylarca hiç aklım almıyor karşı siper için illa süngü tamakmı şart yada ölümüne hücummu lazım makineli tüfek top uçak icat olmuş havan var top var neden işe yaramıyor bunlar. Ya bir yerinden sızıp cephe bozguna uğratılamıyormu gece görüş yok radar yok termal yok insanlar hapisten kaçıyor bu cephelere sızılamıyormu. Masum sorular tabi bunlar ama kafamda bir türlü aklıma yatmıyor bu 1. dünya savaşları. Bence savaşmayı bilmiyorlardı eskiler Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Mar 22, 2020, 05:21 ÖS Last Edit: Mar 22, 2020, 05:27 ÖS by OPTIMUS
sayin putty, aklinizdaki bu sorularin cevaplarini bulmak icin CANAKKALE MÜZELERI'ne gitmeniz gerekir. Orada ilk sasiracaginiz sey, mutlaka havada birbirleri ile carpisan tüfek mermilerinin ne kadar cok oldugudur.

https://youtu.be/YIDSPOiqVyk   Lütfen izleyin.!!!

Mesajı Paylaş

putty

Mar 22, 2020, 05:38 ÖS Last Edit: Mar 22, 2020, 05:45 ÖS by putty
onlar havada çarpışan fişekler değiller akıl var mantık var sesten 3 kat hızlı iki çekirdek bir birinin içinde takılı kalırmı havadayken. Askerin belindeki fişekilteki fişeğe isabet eden mermiler onlar vurulan askerlerde fişekliğin isabet almasından doğal ne var
Ben Çanakkale savaşıından bahsetmiyorum birinci dünya savaşının genel karakteristiği bu cephe savaşları. Makineli tüfeğin 7,9 mm fişek atan G3 den bile iyi bildiğin piyade tüfeğinin topun havanın hatta uçağın bile olduğu çağda siperden sipere aylarca haftalarca çatışmak bana garip geliyor. Kale değil bir şey değil nasıl oluyor takılıp kalmak. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

metrekareye 6000 merminin düstügü bir cepheden sözediyoruz. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Emekli Tuggeneral Kuttay SÜKAN.

Babasi Istikam Binbasi Kore Gazisi Sinasi SÜKAN

Dayisi Albay Mustafa KASEY, bunun yaninda duran  er Manisa Kirkagac'tan; fotografi ceken Ferit IBRAHIM Mesajı Paylaş

OPTIMUS

GALICYA CEPHESI Mesajı Paylaş

OPTIMUS

OPTIMUS

OPTIMUS

OPTIMUS

OPTIMUS

OPTIMUS

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter