Fotoğraflarla Yakın Askeri Tarihimiz

Başlatan OPTIMUS, Şub 17, 2020, 03:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

OPTIMUS

Asagidaki fotograflar 300 askerden olusan Osmanli sualti taarruz bölügüne aittir. Kullandiklari Materyaller önceleri Sultan Abdülaziz zamaninda yurt disindan alinmis olsa da sonralari II.Abdülhamit tarafindan insa ettirilen iki fabrikada üretilmistir.

Mesajı Paylaş

Ataman

Merak eden olursa diye 1.fotoda tersane-i amirede dalgıç bölüğü 2.fotoda tersane-i amirede dalgıçlar ifadesi var. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

1893 - Mekke
Sol üstte Osmanli tarafindan 1781'de yaptirilan, I. Dünya Savasi'nda Türk Garnizonu olarak kullanilan ve 2002 yilinda Suudi Arabistan tarafindan otel insaası icin yikilan Ecyad Kalesi.

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Istanbul surlarini döven Fatih'in toplari ingiltere'ye kacirilmak üzere gemiye yüklenirken. Bu rihtim ayni zamanda Fatih'in gemileri indirdigi yerdir. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Rus askerleri  YESILKÖY

Rus Askerleri  BAKIRKÖY/Senlikköy

Rus askerleri Bando Mizika AVCILAR/Ambarli

Rus askerleri  CATALCA/Kalfaköy

Rus askerleri HALKALI

Rus askerleri KÜCÜKCEKMECE

Rus askerleri SEFAKÖY

Rus askerleri FLORYA Arkada YESILKÖY FENERI, Uzaklarada ADALAR

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

BAGDAT TÜRK ASKERI OKULU 1900

Türk'ü yok olmaktan kurtaran kadrolar bu okullardan cikmistir. Gerek askeri gerek fenni ve sosyal konularda bu okullar Bati emsalleri ile ayni derece ileri egitim vermekte idiler.

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Nis 05, 2020, 11:05 ÖÖ Last Edit: Nis 05, 2020, 11:07 ÖÖ by OPTIMUS

1930 - Kars  Alexander Nevsky Rus Katedrali.
Kars'in kurtulusu sonrasi camiye çevrilerek adi Fethiye Camii olarak degistirilen binanin sogan kubbeleri 1960'da Komünizm propagandasi sayilacagi ve Komünist kültüre özendirdigi gerekcesiyle yikildi. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün naasi gecerken. Balkonda fotografi cekilen kisiyi tanindiniz mi? Kimsenin bilmedigini tahmin ettigim bir hikaye vardir arkasinda. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Bir fikir vermesi acisindan : Kendisini Feld Maresal rütbesi ile Balkonda görmekteyiz. Tüm askerlik hayati boyunca savasta 3 kere yenilmistir. bu üc yenilgiyide Mustafa Kemal karsisinda almisti. Mesajı Paylaş

dum

Elindeki asa (field mareşal batonu) şu an avustralya savaş müzesinde mesela..   benim merak ettiğim konu pera'da Atatürk'ten aldığı kroki ve kalem nerde acaba?

Ben de bir ipucu vereyim ; lakabı "the soul of anzac"  anzakların ruhu'dur. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

BAYBURT/KOP DAGI Jandarma Karakolu  Rakim 2409m  sene 1930lar

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

1924 yılında Kırklareli Vilayet İl Jandarma Kumandanlığına bağlı (4) İlçe J. Kumandanlığı (İl Merkez, Lüleburgaz, Babaeski, Demirköy) olarak hükümet konağında teşkil edilmiş olan Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter