Koronavirüs Salgını ve Çin

Başlatan Karabasan, Şub 11, 2020, 12:36 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

@anafor, yukarıda yazmıştım. Mandal Faz-3 ile birlikte üretime de başlayacakları, Faz-3 sonunda onay çıkar çıkmaz bu üretilmiş aşılarla Kasım gibi falan aşılamaya başlanabileceğini söyledi. "İşte bak burada üretilecek" diye Martek'teki bir yeri gösterdi.

Zaten Faz-3 için seri üretim aşıdan binlerce kişiye aşılama yapılacak, muhtemele de bir kaç doz.

@Baltica, ben şu anki durumu pek fena görmedim. Farklı teknolojiler, Türk gibi başlama falan filan ama yine fena değil galiba durum. :)

Geçen gün Varank'ın bahsettiği Konya'daki ekip ve aşı ne Hocam? Mesajı Paylaş

dustdevil

May 03, 2021, 02:26 ÖS Last Edit: May 03, 2021, 02:54 ÖS by dustdevil
Aşıların önemli varyantlara karşı etkinliği ile ilgili bir kısmı gerçek bir kısmı model ile tahmin edilmiş yüzdeler:
D614G Geçen yıl olan bir mutasyon
B.1.1.7 İngiliz varyantı
P.1 Brezilya
B.1.351 Güney Afrika

http://www.healthdata.org/covid/covid-19-vaccine-efficacy-summary
Mesajı Paylaş

putty

Faşist Almanlar aşının göçmen Türkler tarafından üretilmesine içten içe öfkelidirler bence. Uğur Şahin 3 milyar doz aşı üretileceğini söylemiş. 10 dolar bile olsa 30 milyar dolar eder.  Nobel ödülü alabilir diyorlar. Dünyanın en zengin Türkü olmuş ve dünyada en zengin ilk 500 içindeymiş. Şirketinin değeri 40 milyar dolarmış kişisel serveti 6 milyar dolarmış. Faşist Almanlar Türklerin kara koyun olmadığını gördüler. Şahin Ailesi demem gerekirdi tabi pardon Mesajı Paylaş

anafor2016

@hds şimdi gördüm hocam, tesekkurler Mesajı Paylaş

Baltica

@HDS ve @anafor, VLP asisinin cok daha once, uygulama alani bulmasini, Hasan Mandal gibi ben de cok isterim. Ama ne yazik ki her sey yolunda giderse, en erken 2022 Ocak ayinda piyasada olabilecek.

@HDS Hocam, Konya Selcuk Univ. Veterinerlik Fakultesinde gel8stirilmekte olan asi projesinden bahsediyorsan, evet, o da, Kayseri ile "Tatli bir rekabet" icinde olan inaktif tur bir asi.

@Putty, sayet, bu Corona pandemisi dolayisi ile biri nobel odulu alacaksa, bu kuvvetle muhtemel, hem Biontech'in, hem de Moderna'nin gelistirmis oldugu mRNA teknolojisini kendisinden satin aldiklari Macar Yahudisi bir gocmen olan  Katalin Kariko olacak. Mesajı Paylaş

putty

Tamam Nobel iddiamı geri çekiyorum ama kıskanç faşist Almanlar kalacak. Mesajı Paylaş

MeACuLpA

Dun gece youtube sayfama bir video haber dusmustu. Sili'deki cok yuksek asilama oranlarina ragmen virusun tekrar ataga gectigi ve saglik sisteminin zorlandigini anlatan bir haber. Ingilizce bilenler icin asagiya linki koyuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=EHAx0p2EXis&t=3s&ab_channel=Channel4News

Simdi diyceksiniz bunda ne var ki? Haberi bastan asagi dinlerseniz, Sili'deki cok yuksek asilama yapildi dedigi asi, bizimde kullandigimiz Sinovac. Yukarda paylasilan asilarin mutasyon viruse karsi olan etkileri cizelgesinde sinovac yok. Ama sili bence guzel canli bir ornek olmus. Insallah ayni seyleri yasamak zorunda kalmayiz. Haber kisa, izlemenizi tavsiye ederim
Mesajı Paylaş

dustdevil

@MeaCulpa

Sinovac CoronaVac yazan oluyor. Bu link canlı imiş ara ara bakmak lazım. Mesajı Paylaş

Baltica

@putty, evet katiliyorum. Dusunsene, Szeged gibi, nazilerin getto ve toplama kampi kurdugu bir sehirden ABD'ne goc eden bir Macar Yahudisi ve Turkiye'den, Almanya'ya goc eden Musluman bir Turk, Almanya'nin ve Avrupa'nin kicini kurtariyor. Gercekten ironik ! Hem de ikonik derecede ironik ! Mesajı Paylaş

HDS

https://youtu.be/b3hWEC553sU

Kariko'nun hikayesini ilk burada öğrenip çok etkilenmiştim. Mesajı Paylaş

Baltica

Guzel videoymus, sagol HDS hocam, olayi, herkes8n anlayabilecegi gibi,cok basit bir dille anlatmis. Mesajı Paylaş

onkomd

Bir hastanın hayatını kurtardığınızda, size teşekkür eder. Bazen hastaya, bazen kendi kendime derim: Asıl hayatını kurtaran ben değil, senelerce deneylerle uğraşan bu isimsiz kahramanlardır.

Askerlere çok benzetirim. Ufacık bir maaşla geçinirler. Gece, haftasonu demez çalışırlar. Başarılı olma şanslarının düşük olduğunu bile bile iyimserce çalışırlar. Aynı deneyi yüz kez yaparlar. Ancak çok şanslıları para getiren bir şey bulur, ünlü olur. Çoğunu bilmeyiz. Övgüyü sonunda onlar yerine hekimler alır.

Mesajı Paylaş

Baltica

TV programlarinda, herkesi asi olmaya davet eden soylemlerde bulunan, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkinda, Noel Baba Dernegi baskani, "Ne idugu belirsiz asilari olmaya davet ediyor" gerekcesi ile savciliga teror sucu kapsaminda kovusturulmak uzere, suc duyurusunda bulunmus,ayrica sosyal medyada, Mehmet Ceyhan tutuklansin hastag'i acilmis.

Ilk once Zaytung haberi zannettim ama gercekmis. Bence, artik yonetim bu basligi kilitlesin, yarin, obur gun, Pamuk prenses ve 7 cuceleri sevenler dernegi gibi bir dernek baskani da suc duyurusunda bulunur, teror savciliginin kapisinin onunde, ifade vermek icin, Menemen testisi gibi dizilmeyelim sonra !

Mesajı Paylaş

dustdevil

Normal bir ülkede bu şikayeti yapan hapse atılırdı. Mesajı Paylaş

putty

çok şükür vaka sayıları 57 binden 27 binlere indi. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter