Forum İçi Düzenlemeler

Başlatan Yönetim, Eki 29, 2015, 09:23 ÖS

« önceki - sonraki »

Yönetim

Sayın üylerimiz,

"Genel Askeri Konular" başlığındaki "Amerika Rusya'yı Çevreliyor" adlı konu, Strateji Bölümü içindeki "Stratejik ve Jeopolitik Değerlendirmeler" başlığındaki, "Soğuk Savaş Yeniden" adlı konuya taşınmıştır.

Bilgilerinize sunarız. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Bildiğiniz gibi SADFOR-Savtera Düşünce Forumu, kuruluşunun üzerinden henüz 6 ay geçmeden, benzerleri arasından sıyrılmış, nitelikli yapısı ile bir referans haline gelme noktasına doğru ilerlemektedir. Bu durumun en önemli nedeni taviz vermediğimiz siyasetten uzak durma ve içi boş mesajlara müsamaha göstermemek yönündeki politikamızdır. Ancak olası bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu hissediyoruz. Bu da üslup ve saygı konusundaki sınırların zaman zaman esnetilmeye çalışılmasıdır.

Bildiğiniz gibi SADFOR'da rütbe veya üye sınıflandırılması yoktur. Her üyemiz eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Ancak zaman zaman bazı genç üyelerimizin, kimliklerini ve deneyimlerini bilmedikleri üyelere karşı gerek hitap ve gerek üslup konusunda saygı sınırlarını zorladıklarını görüyoruz. Basit anlamda genç bir öğrenci arkadaşımızın, bilfiil terörle mücadele çalışmalarında görevli üst rütbeli bir asker üyemize terörün ne olduğunu, ya da bir kısım üyelerimiz, bu forumda tartıştığımız bazı savunma projelerinin sorumlusu olan diğer üyelerimize işlerini "pek nazik olmayan" üsluplarla öğretmeye çalıştıklarını görüyoruz. Elbette ki SADFOR'da bu tür olaylar son derece nadiren rastlanan münferit olaylar durumunda olsalar da, bu tür olayların tekrarlanma yüzdelerini düşürmek için yeni bir uygulamayı başlatmak istiyoruz. Statüleri ve konumları aynı kalmak koşulu ile, savunma teknolojileri ve strateji konularında deneyimli, yıllardır bu konularda çalışmış, ter dökmüş, yaşça olgunlaşmış üyelerin forumdaki kullanıcı isimlerini "turuncu" renk ile yazmayı düşünüyoruz. Başka bir deyişle yine tüm üyelerimiz eşit statüde ve aynı haklara sahip olmalarına rağmen, savunma teknolojileri ve strateji konularında deneyimli olan kullanıcılara ait adlar turuncu olarak görüntülenecektir. Bunun nedeni, genç üyelerimizin, karşısındaki kişi ile yazışırken, karşısındakinin deneyimli bir üye olduğunu unutmaması ve saygı sınırlarını zorlamamasıdır.

Elbette turuncu renk ile görüntülenen üyelerimiz; her şeyi bilen, eleştirilemez, fikirlerine karşı çıkılamaz, dokunulmaz ve seçkin insanlar değillerdir. Sadece saygısızlığı hak etmeyen, mesleklerinde deneyimli oldukları işaret edilmiş üyelerdir. Forumdaki tüm üyelerimiz eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Hiç kimse diğerlerinden daha değerli ya da üstün değildir. Zaten aslolan, forumumuzda hiçbir üyenin, bir diğerine saygıda kusur etmemesidir.

Tüm üyelerimize saygı ile duyururuz
Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Bugüne dek yaşadıklarımız ve deneyimlerimiz nedeni, almış olduğumuz; SADFOR'da, diğer forumlar hakkında olumlu ya da olumsuz hiç bir paylaşım yapmama kararı doğrultusunda, konu ile ilgili paylaşımlar silinmektedir. Bu bugüne dek yaşadığımız olaylardan aldığımız derslerin bir sonucudur.

Anlayışınız için teşekkür ederiz. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter