Barbaros Sınıfı Fırkateyn Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi

Başlatan farabi, Oca 11, 2020, 05:10 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Topgun

Aynen katılıyorum. Aslında en ideali her ikisininde konulması, biri öne, diğeride arkaya, ortayada LEVENT RAM :) tadından yenmez. İdeal olur. Fakat tabiki bu kadar yer olması bir hayli zor olacaktır korvet ve fırkateynler için. Dolayısıyla, platformun müsaitliğine göre ikisinden birini seçerek, LEVENT RAM ile birlikte etkili bir kullanım oluşturulabilir.    Mesajı Paylaş

Dunedain

Barbaros modernizasyonuyla silah yükü açısından istif sınıfından daha kabiliyetli oluyor. Keşke hem gökdeniz hem de 20 mm ciws koyabilseydik ona da. Acaba stopların olduğu yere eklenebilir mi? Mesajı Paylaş

Han

Ben zaten bunu hiç anlamıyorum, yani 500 milyon dolarlık gemiye 1 tane phalanx koyup hadi son hattı savun diyorlar. Gemi savaş dışı kalsa yerini en az 1 senede doldurursun nerden geliyor bu lakaytlık anlamıyorum.

Ya da hücumbotlara karakol botlarına hava savunma olarak birşey koymamak, sebebi de gemi ucuz olduğu için pahalı mühimmatla saldırmazlar, diyorlar.

Adam Suriye'de iki kişi görünce 100 bin dolarlık füzeyi çakıyor. Hele bugünkü konjektürde ne varsa koyacaksın. 2. Dünya savaşında ağır zırhlıların uçaklar karşısında düştüğü duruma düşmeyeceksin. Mesajı Paylaş

sadalone

Eki 09, 2021, 09:24 ÖÖ Last Edit: Eki 09, 2021, 10:03 ÖÖ by sadalone
Gemide sadece phalanx yok o son hat, imdat çekici.Asıl savunmayı VLS'lerdeki füzeler yapacak.

Ayrıca bu gemiler tek başına savaşmıyor genellikle bir kaç gemlik filolar halindeler, ortada kafes dövüşü yok çıkın bu kafadan.

Karakol botlarında olmaması normal ama hücumbotlarda artık hava savunma füzesine ihtiyaç var...Levent veya Gökdeniz-ER'i hucumbotlarda görürüz muhtemelen. Mesajı Paylaş

Han

Düşman geldimi de tek gemiyle 2 roketle gelmez herhalde. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter