Sefine Tersanesi

Başlatan Atılgan, Oca 06, 2020, 01:11 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

Aqua Havsøy Denize İndirildi

Sefine Tersanesi 26 Aralık Perşembe Günü, Aqua Havsøy isimli canlı balık taşıma gemisini denize indirdi.

Kırkayaklar sistemi üzerinde indirilen geminin havuza inişi planlanan şekilde yaklaşık 40 dakikada gerçekleşti. Havsøy denize indirilmesinin ardından Sefine Tersanesi rıhtımlarına bağlandı

https://www.denizhaber.com/gemi-insa/aqua-havsy-denize-indirildi-h83189.html Mesajı Paylaş

Atılgan

Sefine Tersanesi 2020'nin İlk Gemisini Teslim Etti
 
Geçtiğimiz aylarda teslim edilen 'Hillefjord' gibi düşük emisyonlu jeneratör ve bataryalarla çalışan yolcu gemisi olan 'Florøy', 16 Ocak 2020 tarihinde Norveçli sahiplerine teslim edildi.

Aralık ayında ilk deneme seyrine çıkarılan Florøy, yapılan uğurlamanın ardından Norveç'e doğru yola çıktı.

https://www.denizhaber.com/gemi-insa/sefine-tersanesi-2020nin-ilk-gemisini-teslim-etti-h83503.html Mesajı Paylaş

Atılgan

Sefine, Bakkafrost ile Faroe'ya açılıyor

Sefine, Bakkafrost ile Faroe'ya açılıyorSefine Shipyard'ın Bakkafrost için inşa edeceği hibrit canlı balık gemisinde buz çözücü jeneratör ve dinamik pozisyon sistemi bulunacak.
Sefine Shipyard, Faroe Adaları merkezli somon balığı üret
icisi Bakkaforst ile canlı balık gemisi için sözleşme imzaladı. Knud E Hansen tasarımı ve bin m3'ü canlı balık olmak üzere, 10 bin m3 kapasiteye sahip gemi 2022'de teslim edilecek. Geminin uzunluğu 109, genişliği ise 22 metre olacak.

Buz çözücü jeneratör

Edinilen bilgiye göre, yıllık kapasitesini 100 bin tona çıkarmak isteyen şirket bir taraftan da yeni geminin karbon ayak izinin azaltılması için bataryalı olarak inşa edilmesini istedi. Beş jeneratör kullanacak olan gemi, limanda iken elektrik kaynağından da şarj edilebilecek. Gemiye konacak buz çözüncü jeneratör sayesinde ise 24 saatte 6 bin m3 taze su sağlanacak.

Böylece suyun kirlenmesinden kaynaklı biyolojik sorunlar ortadan kaldırılıp av bölgesinden ayrılmadan çalışması sağlanacak.

Dinamik pozisyon olacak

Tamamlandığında dünyanın en büyük canlı balık gemilerinden biri olacak olan geminin bir diğer özelliği ise dinamik pozisyon sistemine sahip olması. Bu sistemde gemi, verilen koordinatlardan çıkmadan otomatik olarak çalışmaya devam ediyor.

Bakkafrost'ın bir diğer gemisi The Hans á Bakka ise Tersan Shipyard 2015'de inşa edilmişti. The Hans á Bakka 75 metre uzunluğa ve 16 metre genişliğe sahip gemi, 450 ton canlı balık taşıyabiliyor.

https://www.denizhaber.net/sefine-bakkafrost-ile-faroeya-aciliyor-haber-95318.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Sefine Tersanesi, NB-44 isimli arabalı yolcu feribotunun sac kesimini gerçekleştirdi

Sefine Tersanesi, NB-44 isimli arabalı yolcu feribotunun sac kesimini gerçekleştirdiSefine Tersanesi tarafından Basto Fosen firmasına inşa edilecek olan NB-44 isimli arabalı yolcu feribotunun sac kesim töreni yapıldı. Feribotun önümüzdeki yıl içinde teslim edilmesi bekleniyor.
Sefine Tersanesi'nin Norveçli Basto Fosen firması için inşa edeceği arabalı yolcu feribotu NB-44'ün sac kesimi gerçekleştirildi.

Çevre dostu batarya sistemi ile çalışacak 54 metre uzunluğundaki feribot, 99 yolcu ve mürettebat kapasitesine sahip.

Saç kesim töreniyle inşasına başlanan Det Norske Veritas sınıfı feribotun 2021 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Sefine Tersanesi, Froy firması için Ocak ayında da canlı balık gemisi NB 43'ün sac kesimini gerçekleştirerek inşa çalışmalarına başlamıştı.

https://www.denizhaber.net/sefine-tersanesi-nb-44-isimli-arabali-yolcu-feribotunun-sac-kesimini-gerceklesti-haber-96938.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter