T 37 Eğitim Uçakları

Başlatan korat, Eki 29, 2015, 07:20 ÖÖ

« önceki - sonraki »

korat

Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Tolga

Eki 29, 2015, 08:03 ÖÖ Last Edit: Eki 29, 2015, 04:39 ÖS by Tolga
Umarım T-37 ler Pakistan'da kazasız belasız eğitim uçuşlarını sürdürler ve yararları olur.

Yanlış hatırlamıyorsam, ülkemizde meydana gelen ve pakistanlı ve Türk iki pilotun kaybı ile sonuçlanan kazanında, uçuşlardan çekilme kararı alınmasında etkisi olmuştu.

T-37'lerden bazıları bizim insansız Q (drone) serisi için, deneme platformu çalışmalarımıza bir başlangıç teşkil edemez mi?
Veya iyi bakımlı bir tanesi ile Aselflir-Cirit vb. yerli ekipman denemeleri ile ''A-37 dragonfly olmasa bile'' hafif yer desteği atışlarının, Hürkuşa kadar uzanabilecek yararları olmaz mı?

T-37 lerin artık yoruldukları çok açık ama Uçak ve gemi konusunda eskileri evden atamayanlar gibi oldum.
Yıllarca NATO hibeleri ile idare eden bir nesil olarak başka ülkelere hibeye alışık değiliz galiba ;)  Mesajı Paylaş

7Skies

.

swat

Böyle bir hibeye gerek yoktu.

Pakistan kardeş ülke dediğimiz bir ülke, bu uçakları hibe etmek yerine uçuş güvennliği şaibeli bir çok pilotumuzun ölmesine sebep olmuş bu yorgun platformları müzelik yapmak en iyi tercihti.... Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Eki 29, 2015, 11:13 ÖÖ Last Edit: Eki 29, 2015, 11:16 ÖÖ by HARZEMŞAH
Ön yargılı ve peşin hükümlü olmaya gerek yok. Belli ki Pakistan ekonomik nedenlerle bu uçakları envanter dışına çıkaramıyor. İşte bol miktarda yedek parça...

Yıllar önce kamu kurumlarından bütün daktilolar toplanıp bazı Türk Cumhuriyetlerine gönderilmişlerdi. Basında ve entelektüel camiada kıyamet koptu. Vay efendim bu hurdalar gönderilir miymiş? Halbuki o ülkeler Latin alfabesine geçiyorlardı ve dünyada artık daktilo üreten şirket kalmamıştı.

Fotoğraflarda da görüldüğü gibi Pakistan tarafı hiç de silah zoruyla alıyor gibi görünmüyor uçakları :) Mesajı Paylaş

korat

Bunun yanında Pakistan hava kuvvetleri hala T 37 leri eğitim uçağı olarak kullanıyor. İşe yarar durumdakileri bir süre daha kullanacaklardır diğerleri de muhtemelen yedek parça deposu olacaktır. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter