GDA-2019 Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı

Başlatan meraklı, Ara 09, 2019, 11:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »

meraklı

SAVUNMA SANAYİSİ İHRACAT FIRSATLARI İÇİN KUVEYT'TE

Türkiye, 10-12 Aralık'ta Kuveyt'te düzenlenecek Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı'na GDA 2019'a, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonu ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle 20 firma ile katılım sağlayacak

Fuarda, ARES Shipyard, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT), ATA Silah Sanayi, DEARSAN Shipyard, DESAN, HAVELSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, MilSOFT Yazılım Teknolojileri, Nurol Makina, Ortem Elektronik, Otokar, Otonom Teknoloji, SİMSOFT, SSI, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, TAIS Shipyard, TİSAŞ-Trabzon Silah, TÜBİTAK BİLGEM, Yonca-Onuk ve ZSR tarafından Körfez ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara ürün ve hizmetler tanıtılacak.

Türk şirketlerinin tanıtacağı ürünler arasında zırhlı araç platformları, insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek ürünleri yer alacak.

Fuar sırasında Türk resmi delegasyonunca fuara katılım sağlayan ülke delegasyonlarıyla görüşmeler gerçekleştirilecek.

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=2281&LangID=1 Mesajı Paylaş

nokta

Otokar, ARMA ve COBRA II Araçlarını Sergiliyor

Otokar, 10-12 Aralık tarihleri arasında Kuveyt'te düzenlenen GDA (Gulf Defence & Aerospace) Fuarı'nda ARMA 6x6 ve COBRA II araçlarını sergileyecek.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar'ın global ölçekte başarılara imza attığını vurgulayarak, "Türkiye'de tasarlanan ve Türkiye'de üretilen araçlarımızla, dünyada Türk savunma sanayiini başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. 32 binden fazla Otokar askeri aracımız 35'ten fazla ülkede, farklı coğrafi ve iklim koşullarında, riskli bölgelerde hizmet veriyor. 2016 yılında kurduğumuz Otokar Land Systems şirketimiz ile bu bölgedeki ihracat faaliyetlerimizi artırarak ülke ekonomimize ve savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bugün Otokar, ihracat pazarlarında sadece araç üreticisi olarak değil; hem satış sonrası hizmet faaliyetleri hem de teknoloji transferi kabiliyeti ile fark yaratıyor" dedi.

Otokar, Kuveyt'te farklı görevlere uygun modüler bir platform olan COBRA II'yi KESKİN kulesi ile tanıtıyor COBRA II, yüksek koruma ve taşıma seviyesi ve iç hacmi ile öne çıkıyor. Komutan ve sürücü dahil 10 kişilik personel taşıma kapasitesine sahip COBRA II, balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı koruma özelliğini sahip.

COBRA II, isteğe bağlı olarak amfibik tipte üretiliyor ve ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyum sağlıyor. Geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde özellikle tercih edilen COBRA II, Türkiye'de ve ihracat pazarlarında sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevi başarıyla sürdürüyor. COBRA II aynı zamanda, sahip olduğu modüler yapı sayesinde personel taşıyıcı, silah platformu, kara gözetleme radarı, KBRN keşif aracı, komuta kontrol aracı ve ambulans olarak da görev alabiliyor.

Otokar'ın ARMA 6x6, Kuveyt'te BOZOK kulesi ile sergileniyor. ARMA'nın amfibik opsiyonu da mevcut. ARMA 6x6; özellikle yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacmi ile dikkat çekiyor. ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor. ARMA ailesi zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, komuta kontrol, KBRN keşif aracı gibi farklı görevlerde kullanılabiliyor.

http://c4defence.com/Gundem/otokar-arma-ve-cobra-ii-araclarini-sergiliyor/9055/1 Mesajı Paylaş

meraklı

TÜRK SAVUNMA SANAYİSİ GÜCÜNÜ KUVEYT'E TAŞIDI

Türk savunma sanayisi firmaları zırhlı araçlar, deniz platformları, silah sistemleri, bilgi güvenliği ve yazılım çözümleriyle Körfez Savunma ve Havacılık Fuarı'na (GDA 2019) katıldı.

Kuveyt'te düzenlenen GDA 2019, Kuveyt ve bölge ülkelerin askeri ve sivil yetkilileri ile savunma ve havacılık firmalarını buluşturdu.

Türk savunma sanayisi de Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonu ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle fuara güçlü bir katılım gösterdi.

Zırhlı kara aracı üreticilerinden Otokar, fuarda Arma 6x6 ve Cobra II, Nurol Makina ise Ejder TOMA araçlarını sergiliyor.

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ATA Silah Sanayi, TİSAŞ-Trabzon Silah ve ZSR fuarda silah sistemleri ve mühimmat alanındaki ürünleriyle yer alıyor.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, ARES Shipyard, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT), DEARSAN Shipyard, DESAN, TAIS Shipyard ve Yonca-Onuk deniz platformları alanında geniş bir ürün çeşitliliğiyle fuara katılıyor.

HAVELSAN, MilSOFT Yazılım Teknolojileri, Ortem Elektronik, SİMSOFT, TÜBİTAK BİLGEM, Otonom Teknoloji de başta elektronik sistemler, yazılım ve bilgi teknolojileri olmak üzere çeşitli alanlardaki kabiliyetlerini katılımcılara anlatıyor.

Hem iş birliği hem de yeni proje hedefi

Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak da fuara katılan Türk firmalarını ziyaret etti. Koytak, Türk resmi delegasyonunca fuara katılım sağlayan ülke delegasyonlarıyla yapılan görüşmelere katıldı.

Türk savunma sanayisi firmaları başta zırhlı araçlar, deniz platformları, silah, bilgi güvenliği ve yazılım çözümleriyle bölgede yeni iş fırsatları yaratmayı amaçlıyor.

Halen Kuveyt güvenlik güçlerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan Türk savunma sanayisi firmalarının, ülkedeki iş birliği potansiyelini yeni projelerle geliştirip derinleştirmesi hedefleniyor.

Bu amaçla, 12 Aralık'ta sona erecek fuar boyunca Türk milli standında başta Kuveyt askeri yetkilileri olmak üzere katılımcılara kabiliyetlere ilişkin bilgi sunulacak ve iş birliği imkanları masaya yatırılacak.

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=2298&LangID=1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter