Aselsan Görevsayar Milli Server

Başlatan nokta, Ara 03, 2019, 01:51 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ASELSAN'dan Görevsayar

ASELSAN'nın aylık yayımlanan A Bülten'de yer alan bilgiye göre Elektronik Harp Komuta, Kontrol ve Koordinasyon Sistemi (EHKKKS) ve Ağ Destekli Yetenek (ADY) projeleri kapsamında geliştirilen Milli Sunucu Bilgisayarı GÖREVSAYAR 40S'in tasarımı, prototip üretimi ve performans testleri tamamlandı.

Komuta Kontrol Sistemlerinde, İşaret İşleme Sistemlerinde, Veri Merkezlerinde, Taktik Bulut Yapılarında ve Yüksek Performanslı Depolama Sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilen milli sunucu bilgisayarının gelecek dönem projelerinde de yoğun olarak kullanılması  öngörülüyor.

ASELSAN bünyesinde geliştirilen ilk milli sunucu bilgisayarı GÖREVSAYAR 40S, 56 çekirdek işlem gücü ve yüksek güvenilirlik özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Milli işletim sistemi PARDUS ile uyumlu olarak geliştirilen milli sunucu bilgisayarı diğer Linux dağıtımları, Windows ve türevi işletim sistemleri ile de çalışabiliyor.

http://c4defence.com/Gundem/aselsandan-gorevsayar/9036/1 Mesajı Paylaş

nokta

Milli Sunucu Göreve Hazır

ASELSAN'nın kurumsal dergisinde bilgiye göre Elektronik Harp Komuta, Kontrol ve Koordinasyon Sistemi (EHKKKS) ve Ağ Destekli Yetenek (ADY) projeleri kapsamında geliştirilen Milli Sunucu Bilgisayarı GÖREVSAYAR 40S göreve hazır hale geldi.

Komuta Kontrol Sistemlerinde, İşaret İşleme Sistemlerinde, Veri Merkezlerinde, Taktik Bulut Yapılarında ve Yüksek Performanslı Depolama Sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilen milli sunucu bilgisayarının yoğun olarak kullanılması  öngörülüyor.

Açık kaynaklarla ASELSAN bünyesinde geliştirilen özelleşmiş BIOS yazılımı ile yazılımda da millilik sağlandı. Bu sayede siber güvenlik tehditlerine karşı önlemler işletim sistemi öncesinde de alınabilir hale geldi. Milli işletim sistemi PARDUS ile uyumlu olarak geliştirilen milli sunucu bilgisayarı diğer Linux dağıtımları, Windows ve türevi işletim sistemleri ile de çalışabiliyor.

https://c4defence.com/Gundem/milli-sunucu-goreve-hazir/9242/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter