Osmanlıyı Kötüleyen Arap Dizisi Kingdoms Of Fire - Ateş Krallıkları

Başlatan petibor, Kas 24, 2019, 04:56 ÖS

« önceki - sonraki »

petibor

Kas 24, 2019, 04:56 ÖS Last Edit: Kas 24, 2019, 05:02 ÖS by petibor
Kingdoms Of Fire Ateş Krallıkları dizisi Muhteşem Süleyman gibi Türk dizilerine Arap cevabı olarak hazırlanmış. İngiliz yönetmen Peter Webber tarafından çekilen dizi Türk düşmanlığı üzerine kurgulanmış yanlı bir yapım. Sinematografisi tabi İngiliz yönetmenden dolayı bizim dizilerden bence daha güzel. Aslında yorumumu yazmak istedim. Bence bu dizi Türk karizması yaratacaktır izleyenlerde. Filimde istilacı Osmanlı Türk gücünü hatırlatmaktan tabana yaymaktan başka bir işe yaramaz. Asmış kesmiş sömürmüş diyecek eğğ no olmuş dese ne olur sonuçta heryeri fetheden Türkler var sahnede. Sinematografideki Türk motiflerinide ben beğendim kudretli bir zenginlikte filme aktarılmış göbeğini kaşıyan kelle yiyen şişman kıllı barbarlar klişesi gibi değil. Ayrıca filimdeki Memluklulerin de Türk olduğuna girmiyorum bile Araplar bile Youtube da alaya başladı yorumlarda iki tarafında Türk oluşu konusunda. Hani öbür taraf has Arap olsa diyorum o bile bu filmi kötü yapmaz bence. Bir kanalımız bu diziyi hatta yayınlasın hiç gocunmadan. Ümmetin kardeşliğinide görürdü vatandaş.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=md9owk6BxkY&feature=emb_logo Mesajı Paylaş

Memocan

Trailer Arapça olduğu için bir şey anlamadım ama @petibor'un yazdıklarından hareketle ilk düşüncem diziyi izlemek olurdu.

Bir de Türkleri kötüleyen bir dizi ise düşman Osmanlı (Türk), iktidar Memlük (Türk). Kimi kime kötüleyecek. Zannediyorum kötü olan yine ezik Araplar olur. Mesajı Paylaş

Kabardey

Yalnız o dönemde Burci (Çerkes) iktidarın dönemine denk gelmektedir. Zaten Memlük, Türk ve Kafkas esirlerinden gelen asker kaynağını kaybettiği için, ordu kalitesizliğinden göçtü gitti. Hakikaten Araplardan kötü asker olur dizisi olacak herhalde. :D Mesajı Paylaş

petibor

Osmanlıda ata sözü vardı imparatorluk dağılınca işlevsiz kaldı tabi.  Tahtadan maşa araptan paşa olmaz diye Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter