Rus TOS Çok Namlulu Roket Sistemi

Başlatan nokta, Kas 17, 2019, 04:27 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

TOS-2 Kuleli Armata 2020'yi Bekliyor

Rusya'nın 125 mm kalibre namluya sahip T-14 Armata Ana Muharebe Tankının versiyonu seneye hizmete giriyor. Tankın şasisi sabit kalırken top namlusu yerine çok namlulu roketatar yerleştirildi. Yeni sisteme TOS-2 adı verildi. Yeni nesil TOS-2'nin Mayıs 2020'de Rus ordusunun hizmetine teslim edileceği belirtildi.

Rusya Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Koruma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov, Rus Silahlı Kuvvetleri'ne ait Krasnaya Zvezda gazetesine verdiği röportajda, "TOS-2 ağır çok namlulu roketatar sistemiyle ilgili tüm çalışmalar İkinci Dünya Savaşı 75. yıldönümü kutlamalarına kadar bitmeli ve orduya teslim edilmeli. Bu askeri teçhizatın Kızıl Meydan'daki askeri geçide katılması planlanıyor" dedi.

Tank şasisi üzerine kurulu TOS-1'in modifikasyonu olan TOS-2, hareket halindeyken ateş edebilmesi ve çöl bölgelerinde çalışabilmesi için geliştirildi.

TOS-2 sistemi Armata platformuna dayanıyor. T-14 Armata Ana Muharebe Tankının (MBT) orijinal tareti, TOS-1A'ya benzeyen bir roketatar sistemi ile değiştirildi.

TOS-1A, 3.725 m uzunluğunda, 220 mm kalibreli 24 lançerli bloktan oluşuyor. Tüm sistem, T-72 paletli bir zırhlı şasinin ortasına monte edilmişti.

http://c4defence.com/Gundem/tos2-kuleli-armata-2020yi-bekliyor/8966/1 Mesajı Paylaş

murattekin

Tos'un menzili düşmana tebessüm ettirir. Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter