MBDA CAMM-ER Füzesi

Başlatan nokta, Tem 05, 2017, 02:24 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

İtalya, 2020'li yılların başında emekliye ayırmayı planladığı Aspide ve Spada füzelerinin yerini almak üzere, MBDA'nın geliştirdiği Genişletilmiş Menzilli Müşterek Modüler Hava Savunma Füzesi (Common Anti-air Modular Missile Extended Range/CAMM-ER) tedariki ile ilgileniyor. İtalyan Savunma Bakanlığı, füzenin geliştirilmesine destek vermek amacıyla 95 milyon Avro tutarında kaynak ayırdı.

Diğer pek çok seçeneği değerlendirdikten sonra İtalya, isterleri arasında bulunan uçuş sırasında kendini yok etme kabiliyeti, bakım masraflarını azaltan yumuşak dikey fırlatma özelliği ve tüm hava koşullarında operasyona izin veren aktif radyo-frekans arayıcı başlığı nedeniyle CAMM-ER tedarikinde karar kıldı.

http://www.c4defence.com/Gundem/italya-ya-cozum-mbda-dan/4619/1 Mesajı Paylaş

putty

Resim koyun arkadaşlar şu alıntılara lütfen zor iş değil o linkte resim var işte şenlensin biraz başlık. Mesajı Paylaş

nokta

Land Ceptor: MBDA'dan Rapier'e Alternatif


MBDA'nın Land Ceptor hava savunma sistemi, Londra'da düzenlenen DSEI 2017 fuarında ilk kez görücüye çıktı. Yeni nesil Modüler Hava Savunma Füzesi (Common Anti-air Modular Missile/CAMM) kullanan sistem, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri'nin Rapier hava savunma sisteminin yerini alacak. MBDA, Land Ceptor'ın menzilinin Rapier'e kıyasla üç kat daha uzun olduğunu vurgularken, sistemin tüm hava koşullarında operasyon kabiliyetine sahip olduğuna da dikkat çekti. Land Ceptor, ihracat pazarına EMADS (Geliştirilmiş Modüler Hava Savunma Çözümleri) adıyla sunuluyor.

Birleşik Krallık Kraliyet Donanması hizmetinde de bulunan sistemin deniz versiyonu Sea Ceptor da, DSEI 2017'de Tip 23 sınıfı fırkateyn HMS Argyll üzerinde ilk kez görücüye çıktı.

http://www.c4defence.com/Gundem/dsei-17-mbda-dan-rapier-e-alternatif/4859/1 Mesajı Paylaş

nokta

İtalyan Parlamentosu'ndan CAMM-ER Onayı

İtalya, 2020'li yılların başında emekliye ayırmayı planladığı Aspide ve Spada füzelerinin yerini almak üzere, MBDA'nın geliştirdiği Genişletilmiş Menzilli Müşterek Modüler Hava Savunma Füzesi (Common Anti-air Modular Missile Extended Range/CAMM-ER) tedarikinde son adımı atıyor. İtalyan Parlamentosu'nun savunma komitesi, CAMM-ER alımı için fonu onayladı.

Diğer pek çok seçeneği değerlendirdikten sonra İtalya, isterleri arasında bulunan uçuş sırasında kendini yok etme kabiliyeti, bakım masraflarını azaltan yumuşak dikey fırlatma özelliği ve tüm hava koşullarında operasyona izin veren aktif radyo-frekans arayıcı başlığı nedeniyle CAMM-ER tedarikinde karar kılmıştı.

Savunma komitesinin 14 Kasım tarihi kararı, MBDA İtalya ile MBDA Birleşik Krallık arasında ortak bir program olan CAMM-ER'in geliştirilmesini ve daha sonra İtalyan Kuvvetlerine kısa menzilli orta menzilli hava savunma sistemine entegrasyonunu tamamlamak için 95 milyon Euro tutarındaki fonu onayladı.

CAMM, bu yılın başlarında IBCS ile gösterilecek olan ABD dışı ilk füze sistemi idi.

http://c4defence.com/Gundem/italyan-parlamentosu-ndan-cammer-onayi/9042/1

  Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter