Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı

Başlatan Terra, Kas 15, 2019, 02:00 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Türk Savunma Sanayii kabiliyetlerini Asya-Pasifik'te sergileyecek

Türk savunma sanayii Asya-Pasifik bölgesinin önde gelen fuarlarından Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarına katılıyor. SSB öncülüğünde 32 firma ve SSI ile geniş bir katılım sağlanan fuarda ATAK Helikopteri başta olmak üzere, hava araçları, deniz sistemleri, mühimmatlar sergilenecek.

Asya-Pasifik bölgesinin önde gelen fuarlarından Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı, 18-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Bangkok'da düzenlenecek. Fuara ülkemiz adına Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde 32 firma ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) ile milli katılım sağlanacak. Fuara Asya ülkeleri başta olmak üzere 68 farklı ülkeden 16 binden fazla katılımcının gelmesi bekleniyor.

Türk Savunma Sanayii firmalarınca geniş bir yelpazede katılım sağlanacak olan bu fuarda ATAK Helikopteri başta olmak üzere, hava araçları, deniz sistemleri, mühimmat ve küçük kalibre silahlar, flowforming makinaları ve öne çıkan çok sayıda milli ürün sergilenecek. Türk resmi delegasyonu fuar sırasında, ev sahibi ülke makamları ve katılım sağlayacak diğer ülke delegasyonları ile görüşmeler gerçekleştirilecek.

Katılımcı firmalar arasında, ALKIN KOMPRESOR, ARMSAN, ASELSAN, ASFAT, ATA SİLAH, BAYKAR, HUĞLU, KAREL, MEGE TEKNİK, METEKSAN SAVUNMA,MILSOFT, MKEK, NERO Industries, NUROL MAKİNA, NUROL Teknoloji, Ordulu Bilgi Teknolojileri, Ortem Elektronik, Papilon Savunma, Piri Reis Bilişim, Plasmarket (DLG-Tactical), REPKON, RST Uzaktan Algılama, SAHA İstanbul, Samsun Yurt Savunma (CANİK), Sarsılmaz, STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik), TEI, TİMSAN, TİSAŞ-Trabzon Silah, TUSAŞ, TURMAKS İnşaat ve ZSR yer alıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/15/turk-savunma-sanayii-kabiliyetlerini-asya-pasifikte-sergileyecek/ Mesajı Paylaş

Terra

TUSAŞ Tayland'da gücünü sergileyecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii 18-21 Kasım 2019 tarihlerinde Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Savunma ve Güvenlik Fuarı'na katılacak.

Tüm ürün gruplarını temsil eden maketler ile fuarda yer alacak olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Asya ülkeleri ile devam eden olumlu iş birliklerini güçlendirmeyi ve yeni iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Tayland'ın yanı sıra Singapur, Filipinler, Malezya ve Pakistan başta olmak üzere diğer Asya ülkelerinde gerçekleştirdiği tanıtım yatırımlarına devam ediyor.

Yerli imkânlar ile geliştirdiği özgün ürünleri ile dünyanın en büyük 100 savunma şirketi arasında yer alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, bu kez Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda ürünlerini Bangkok'ta ziyaretçilerle buluşturacak.

Geçtiğimiz yıl katıldığı Tayland fuarında üst düzey askeri makam yetkililerine ürün tanıtımları yapan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, bu yıl da aynı faaliyetleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Tayland özelinde özellikle T129 ATAK Taarruz Helikopteri ve ANKA İnsansız Hava Aracı Sistemi'nin askeri ve resmi heyetlerin ilgi odağı olması bekleniyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/15/tusas-taylandda-gucunu-sergileyecek/ Mesajı Paylaş

Terra

Tayland'ın yıldızı Retinar oldu

Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Retinar PTR, 18-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Defense & Security 2019 fuarının yıldızlarından biri oldu. Bugüne kadar üç farklı ülke ve 5 farklı son kullanıcı tarafından, farklı askeri ve sivil çevre güvenliği uygulamaları için seçilen Retinar ürün ailesi, Defense & Security 2019 katılımcılarına, Asya ülkelerinin zorlu ihtiyaçlarını karşılayabileceğini gösterdi.

Sınır, üs ve kritik tesislerin güvenliğinin sağlanması görevleri kapsamında, sahada başarıyla kullanılmakta olan Retinar ürün ailesi, farklı ihtiyaç makamlarının ve son kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Retinar ürün ailesinin, mevcut ve potansiyel kullanıcıları ile buluşmasının son durağı, Defence & Security 2019 fuarı oldu. Meteksan Savunma, fuara, Retinar PTR'nin, bölgenin kamuflaj gereksinimine uygun yeşil renkli sürümünü getirdi. Meteksan Savunma standını ziyaret eden; Tayland Savunma Bakanlığı ve Tayland Silahlı Kuvvetleri yetkililerinin yanı sıra Endonezya, Filipinler, Kamboçya ve Malezya heyetleri de Retinar PTR'yi yakından inceledi ve bilgi aldı.

Retinar PTR, isminin açıklanmasını tercih etmeyen bir Asya ülkesi tarafından, sınır güvenliği görevleri için kullanılıyor. Bu görevini başarıyla sürdüren Retinar PTR; bölgenin coğrafi koşullarında, bölgeye özel çevre güvenliği görevlerinin üstesinden gelebileceğini, şimdiden göstermiş durumda.

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Alparslan, Retinar PTR'nin Defence & Security 2019 fuarında gördüğü ilgi ile ilgili, şunları söyledi: "Retinar ürün ailemiz, farklı ülkelerde, farklı son kullanıcıların sınır güvenliğinden kritik tesis çevre güvenliğine kadar farklı ihtiyaçlarına, başarıyla hizmet ediyor. Radarlarımız, bu görevleri üstlenmeden önce, uluslararası rekabete açık ihalelerden de başarıyla geçtiler. Bu tarihçe ve operasyonel görev geçmişi, kuşkusuz, Retinar ürün ailesini çok farklı bir konuma taşıyor. Standımızı ziyaret eden yetkililer de bunları duyunca ve radarı, birebir inceleyince, Retinar ürün ailesinin, ihtiyaç duydukları sistemlerden biri olduğunu görüyorlar. Fuar sırasında, bu durumu bir kez daha gözlemledik. Savunma sektöründe, projeler ve ihaleler, belirli bir zaman alıyor. Bununla beraber, Retinar ürün ailemizin, en kısa zamanda, Asya bölgesinden yeni siparişler almasını beklediğimizi söyleyebilirim."Retinar Ürün Ailesi

Retinar ürün ailesi, farklı ihtiyaçlara hitap eden; Retinar PTR, Retinar PTR-X, Retinar OPUS ve Retinar FAR-AD sistemlerinden oluşuyor. Retinar PTR, taşınabilir olması ve sahada, iki kişi tarafından kolaylıkla kurularak kullanılabilmesi ile öne çıkıyor. Retinar PTR-X, daha uzun menzili ile sabit ve araç üstü uygulamalarda kullanılıyor. Retinar OPUS, Retinar PTR-X ile elektro-optik algılayıcıları bir arada barındırıyor. Ürün ailesinin en yeni üyesi Retinar FAR-AD ise dronlara ve insansız hava araçlarına karşı çevre güvenliğinin sağlanması için özel olarak geliştirildi.

Teknik Özellikler

Çalışma frekansı: Ka Bant
Sistem mimarisi: Darbe-Doppler
Tespit menzilleri:
Yürüyen insan: 4 km
Küçük araç: 8 km
Büyük araç: 10 km
Donanımsal sınır: 12 km
Bir turdaki hedef takip sayısı: ≥100
Bir turdaki hedef tespit sayısı ≥ 2000
Yanca açı kapsama: 360 derece devamlı veya sektörel tarama
Yükseliş açı kapsama: ±25 derece, otomatik
Çalışma sıcaklığı: -30º C / +55º C
Depolama sıcaklığı: -40º C / +60º C
Çevre koşulları dayanıklılığı: MIL-STD-810, IP66
Ağırlık:
Radar*: <16.5 kg
Bütün Sistem**: <38 kg

http://defenceandtechnology.com/2019/11/21/taylandin-yildizi-retinar-oldu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter