Roketsan Laçin IIR Güdüm Kiti

Başlatan petibor, Kas 05, 2019, 01:28 ÖS

« önceki - sonraki »

petibor

Birde platformumuz  yerli olsa neler yapacağız ama elimizi bağlıyor bu çaresizlik. Sertifikasyon sorunları yüzünden bombamız JDAM ı taklit ediyor IIR kitimiz Maverick i taklit ediyor pod bile yakıt tankı gibi yapmışız sertifiye sorunlarını kestirmeden aşmak için. Maverick taklit etmekle mühendisimizin aklına gelenleri nasıl tatbik edeceğiz olduğu kadarı ile yetiniyoruz mutlaka. Hürjet i bari yapsak bir an önce. Amerikada bile olmayan şeyler yapıyoruz ama uçak yok ne yapsın mühendisler Mesajı Paylaş

TULGA

Hürjet bu nedenle oldukça önem kazanmakta işte. Mümkün olan en kısa zamanda hatta eğitim modeli öncesinde yakın hava destek modeline ilk önce başlanmalı. Hazır EJ-200 motoruyla hızlıca ortaya çıkarılmalı.

Yoğun bir test süreci olacak sonuçta. Üstelik gittikçe artan hava-yer mühimmat çeşitliliği için de hem test etme hem de sahada etkin kullanım açısından ihtiyaca ciddi fayda sağlayacak bir proje Hürjet. Laçin ailesinin de Hürjet'e ekstra katkı sağlayacağı ortada. Mesajı Paylaş

ozbey

zaten  fuarlardaki  tanıtımlardan  anlaşılan   silahlı  model   üzerinde daha  fazla  duruluyor  da  ej200  konusunda   kesinleşmiş  bir  anlaşma  var  mı? Mesajı Paylaş

TULGA

Valla hocam en son görüşmede EJ-200 hususunda açıklamalar vardı forumda da paylaşıldı hatta. Ona istinaden söylüyorum ben de. Mesajı Paylaş

yasharP

Tam nerede okuduğumu anımsıyamıyorum şu anda ancak prototipler için 5 adet ej200 siparişi verilmiş diye biliyorum. 5 adet f110GE129 tfx için ve 5 adette ej200 Hürjet için.
Hatta acaba alacakları ej200 , TVC versiyonumu diye bir yerde yazmıştım. TVC versiyonu 23100lbf lik motor. Hürjeti canavar bir uçak yapar. Aslında standart ej200'ü de modfiye etmek mümkün TVC formatına. Hem daha az yakıt yakıyor, hem daha uzun operasyonel yarıçapı oluyor, hem daha hızlı ve kıvrak oluyor, hem de daha çok faydalı yük alıyor. Bu motor takılırsa ve gövde bu motorun, hız ve kıvraklığının getirdiği streslere dayanabilirse uçak f16 dan daha iyi olur. Hızı 1.8-2 mach arasında TVC li bir uçak olur. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter