TUBİTAK SAGE-Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü

Başlatan The Thing, Kas 01, 2017, 06:22 ÖS

« önceki - sonraki »

Berk

https://mobile.twitter.com/varank/status/1058058666925002753

250 lb. delici sınıf minyatür bomba harp başlığı 1 metre kalınlığında, çelikle güçlendirilmiş beton duvarı delerek Cumhurbaşkanımızın uğurlu elleriyle açtığı Harp Başlığı Raylı Sistem Dinamik Test Altyapısı HABRAS'ta başarıyla test edildi. Mesajı Paylaş

Terra

Mühimmatlar 'HABRAS' ile test edilecek

Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen Harp Başlığı Raylı Sistem Test Altyapısı'nın (HABRAS) ilk testinin özel kameralar ile çekilmiş görüntüleri yayınlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Karapınar'da HABRAS'ın ilk testinin gerçekleştirildiğini belirttiği açıklamada 2 bin metre uzunluğuyla Avrupa'nın çift raylı en uzun test hattını içeren HABRAS ile TSK tarafından yurtdışından satın alınan silah sistemlerinin operasyonel koşullardaki farklı hedefler üzerindeki etkinlik testlerinin yurt içinde yapılabileceği bilgisini paylaştı.

Harp Başlığı Raylı Sistem Dinamik Test Altyapısı HABRAS'ta gerçekleştirilen testlere ilişkin yayınlanan görüntülerde ise 250 lb. delici sınıf minyatür bomba harp başlığı 1 metre kalınlığında, çelikle güçlendirilmiş beton duvarı başarı ile deldi.

HABRAS'ta delici harp başlığı testlerinin dışında, uçak pilot koltuğu fırlatma testleri, arayıcı başlık testleri gibi farklı tipte özel testler de gerçekleştirilebilecek.

http://defenceandtechnology.com/2018/11/02/muhimmatlar-habras-ile-test-edilecek/ Mesajı Paylaş

petibor

Rüzgar tüneli yatırımı da yapmak gerek artık Mesajı Paylaş

saladin

SAGE'nin yeni rayli test sisteminde MK-84 test edilmis.
https://twitter.com/anadoluagency/status/1078298871825121281

Baska bir tweet'de  ilk defa ses hizinin 1.5 katina ulasildi yaziyordu. Burada bilmedigimiz bir proje mi var yoksa sadece kabiliyet testi mi? Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

daha iyi sığınak deliciler falan deniliyor ama bilemem tabi... Mesajı Paylaş

KarabasanMilli mühimmatların geliştirilmesi için yapılan test ve sertifikasyon faaliyetlerinde kullanılmak üzere Mürted Hava Meydan Komutanlığında bulunan 1 adet Uçak Bakım Hangarı ve 2 adet Uçak Sığınak Binası, 15.02.2019'da imzalanan protokol ile TÜBİTAK SAGE'ye tahsis edilmiştir.
https://twitter.com/SageTubitak/status/1097416258801287168 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

meraklı

Mürted Hava Meydan Komutanlığı ile Geçici Kullanım Protokolü imzalanmıştır

Milli mühimmatların geliştirilmesi için yapılan test ve sertifikasyon faaliyetlerinde kullanılmak üzere Mürted Hava Meydan Komutanlığında konuşlu bulunan, eski 142. Filo Komutanlığına ait; 1 adet Uçak Bakım Hangarı ve 2 adet Uçak Sığınak (Shelter) binası, 15.02.2019 tarihinde imzalanan protokol ile TÜBİTAK SAGE'ye tahsis edilmiştir.                                  

İmzalanan "Geçici Kullanım Protokolü" ile ilgili binaların;

- Milli mühimmatların kavramsal tasarım aşamalarında uçak ve alt bileşenleri incelemeleri,

- Prototiplerin uçak üzerinde mekanik uyumluluk çalışmaları,

- Milli mühimmatların uçaklar ile olan aviyonik uyumluluk çalışmaları,

- Yük sertifikasyonu için gerekli yer testleri, ölçümlendirme çalışmaları,

- Test kalemlerinin idamesi,

- Yer Titreşim Testleri (Ground Vibration Test),

- Çırpıntı Testleri (Flutter) hazırlıkları,

- Uçak üzeri alt sistem geliştirme projeleri ve buna benzer bütün test faaliyetlerinde kullanılmaları hedeflenmiştir.

Mevcut ve gelecekteki milli silah geliştirme projelerinde; altyapı kabiliyetleri artırılarak savunma sanayii paydaşları ve üniversiteler ile ortak çalışılması planlanmaktadır.

http://www.sage.tubitak.gov.tr/tr/haber/murted-hava-meydan-komutanligi-ile-gecici-kullanim-protokolu-imzalanmistir Mesajı Paylaş

petibor

Türkün gücü fotografları


Mesajı Paylaş

doğu

 Şimdi alakasız olacak ama fotolarda tesislerin kalitesi bile bizim bu işlerdeki farkımızı ortaya koyuyor, İranla falan kıyaslayanlara şu fotoğrafları göstermek bile yeterli, adamların en modern görünümlü tesisleri bile bakkal dükkanı havasında. Sonuca bir etkisi var mıdır bilmem ama mutlaka ki ufak detaylar ve titizlik ürün standardında çok önemlidir, bunun adı teknolojide batı standardı... Mesajı Paylaş

petibor


nokta

Türkiye'den mini Anti-Jam Sistemi

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) ile haberleşme ve RF teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren TUALCOM firması, Anti-Jam GPS/GNSS geliştirdi.

Seyrüsefer sistemleri alanında kullanılabilecek küçük boy GNSS alıcıyı geliştiren Tübitak SAGE ve TUALCOM, mini-mikro İHA ve küçük silah sistemlerini, dışarından gelecek sinyal değişimlerine karşı dayanıklı hale getirdi.

GPS, Glonass, Galileo, Beidou bantlarında faaliyet gösteren sistem, dörtlü CRPA anteni ve dahili GNSS alıcısı ile birlikte toplam 100 gram ağırlığında. Ağırlıkta sağlanan bu avantaj pek çok İHA'nın elektronik harp konusunda daha dayanıklı olmasının önünü açacak.

https://c4defence.com/Gundem/turkiye-den-mini-antijam-sistemi/9930/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter