Barış Pınarı Harekatı

Başlatan HARZEMŞAH, Eki 05, 2019, 01:06 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

yasharP

Sn Doğu, bağırsaklarını temizlemeleri için , içlerindeki yahudi lobisinden ve etkisinden kurtulmaları lazım. Mesajı Paylaş

NoLoven

Bu Harekat daha önce yapılmalıydı. Gecikmeli de olsa yapılması çok doğru oldu. Ancak, hasımlarımıza kazandırdığımız bu zaman içerisinde nasıl organize olduklarını da görüyoruz. Tanrım askerlerimize güç, kuvvet ver. Askerimizin kılıcı keskin, morali yüksek olsun. Ümüklerini sıka, sıka midelerine basa, basa, eze eze gerçekleştireceğiz. Gazamız mübarek, Ordumuz muzaffer olsun.  Mesajı Paylaş

erdem

Suriye'deki isid militanlari ve aileleri artik bizim sorumlugumuz mu oldu?

Bunlari da ensar ruhuyla biz mi kucaklayacagiz? Mesajı Paylaş

≾10TΩ≿

Biz ensar ruhu ile masumu, mazlumu, haklıyı kucaklarız. Terör örgütlerini kucaklayanlar ayyukta. PKK'ya ne yaptık, yapıyorsak Daeş'e de onu yaptık yapıyoruz. Bizim için hepsi tek parantez içinde. (terörist) Mesajı Paylaş

doğu

Sn yasharP bende onu kastettim. Aslinda tam olarak Yahudi lobisi de demeyelim, yahudi lobisi hep etkindi abd de, Neoconlar abd nin fetosu oldu resmen. Mesajı Paylaş

erdem

ISID'in orada sadece bir takim genc erkeklerden olusmadigini, onbinlerce kadin ve cocuk da oldugunu da dusunelim.

Ne yapacagiz bunlari? Bu kadinlar ve hatta cocuklar ISID ogretileriyle beyinleri yikanmis potansiyel katiller. Daha da kotusu virus gibi topluma yayilabilirler.

Nerede tutacagiz? Yoksa ulkeye salacak miyiz?

Mesajı Paylaş

≾10TΩ≿

Işidlilerin ailelerinin kaldığı kamplar Türkiye'nin herakat bölgesi içinde değil. Çok daha güneyde. Olur da o kampları da içerecek şekilde ilerlersek PKK toptan bitmiş demek olur. Yok bize bunlar paket olarak teslim edilirse PKK aracılığıyla ABD'nin yaptığı gibi bunları Suriye içinde bir kampta tutar, SMO gözetiminde bırakırız. Edebildiklerimizi kendi ülkelerine deport ederiz. Edemediklerimiz de zamanla doğal yollardan erir gider... Mesajı Paylaş

Observer

Barış Pınarı Harekâtı ile İlgili Basın Açıklaması

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile hazırlanan "Barış Pınarı Harekât Planı" Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 16.00'dan itibaren uygulanmaya başlanmıştır.
Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1373 (2001), 1624 (2005), 2170 (2014), 2178 (2014), 2249 (2015), 2254 (2015) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan "Meşru Müdafaa Hakkı" çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı'nda olduğu gibi, harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/9102019-02880

Mesajı Paylaş

doğu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şu an halen devam eden konuşması tarihidir. Bu saatten sonra anlayan anlar anlamayan kendi bilir, cesareti olan da gelir karşımızda durur. Nokta. Mesajı Paylaş

cabbar

Linkteki aciklama cok onemli, yaymak lazim: Suriyedeki Hristiyan Grubun yaptigi bir aciklama

https://www.wca-ngo.org/wca-news/press-releases/623-syrian-christians-trump-ypg-syria
Mesajı Paylaş

doğu

Sn petibor ; Güzel düzeltme, ben bu düzeltme için koca bir paragraf yazıyordum oysaki, kıssadan hisse olmuş bu haliyle.

Bu 30 km yi beğenmeyen ve ne olacak diyen arkadaşlar da şunu bilmeli, 30 km nin güneyinde devlet falan kuramazlar bu saatten sonra, devlet kurmak öyle 1000 yıl önceki gibi olmuyor artık bayrak dikmen yetmez, o bölgede milyonlarca Arap var, yerleşik araplar bunlar. Bu adamların tüm varlıkları neredeyse o 30 km lik sınır hattı boyunca uzanıyor oradan sökülüp atıldıktan sonra beslenecekleri hiç bir nokta kalmaz ki askeri olarak da yaşamlarını sürdüremezler artık. Yapabilecekleri maksimum şey terör üretmeye devam etmek olur ve o da artık bize dokunmaz. Bu kadar carlamalarının sebebi bu zaten, bence birkaç sene önceye bakarsak şu an geldiğimiz nokta harika, ben artık daha da umutluyum gelecek adına. Mesajı Paylaş

petibor

Arap topraklarını Kürtlerden alıp Araplara vermek için harekat yapan Türkiye ye Mısır ve Suudi Arabistan gibi Arap ülkelerinin protesto etmesini bu ülkeler kendi halkına nasıl izah edecekler çok merak ediyorum. Türkiye ile aran kötü anladık ama biraz akıllı ol uyanık ol kendini maskara etme halkına bari. Bir Suudi yi düşünün ne kadar kızabilir Türkiye ye TV izlerken bence imkansız kızması. ABD himayesindeki Kürtleri sürüp oraları Araplara veriyorsun üstelik bunu Arap savaşçılar ile yapıyorsun Mısır çıkıp protesto ediyor Arap birliğini acil topluyor. Arap halkı yüzüne tükürür TV de bunu izlerken Mesajı Paylaş

doğu

Eki 10, 2019, 12:20 ÖS Last Edit: Eki 10, 2019, 12:27 ÖS by doğu
 İran harekatı durdurup askerlerimizi çekmemizi istemiş, İsrail'den hala ses yok, Graham-Erdoğan görüşmesi... Parçaları birleştirelim, Graham kötü polis, Türkiye-ABD İran konusunda belli bir uzlaşma sağlamış olabilir. İsrail'de bu yüzden sessiz ki ben en çok onlardan ses bekliyordum. Rusya'nın da İran'ı sınırlamak istediğini ve İsrail ile esasen bu konuda anlaştığını biliyoruz. Sanırım bu harekatın bedeli bizim İran'a karşı oluşturulan koalisyona daha esnek davranmamız yakınlaşmamız olacak. Satranç gibi, alıyorsun veriyorsun, oyunun sonunda anlaşılıyor keşke o fili vermeseydim diyorsun bazen, ya da keşke daha önce değişseydim şu piyonları diyorsun...

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-irandan-skandal-bir-aciklama-daha-5381617/ Mesajı Paylaş

HDS

İsrail'den ses mi yok? :)
O gürültünün hepsi o işte. Konuşuyor seninle. Mesajı Paylaş

doğu

Eki 10, 2019, 12:30 ÖS Last Edit: Eki 10, 2019, 12:35 ÖS by doğu
 Kendisi konuşmuyorsa anlaşma bekliyordur. Ortalığı ne kadar ayağa kaldırabileceğini de direkt göstererek. Bugün CB bir saat konuştu, düşünebiliyor musunuz Türkiye bölgede İsrail'in de desteklediği gruplara saldıracak, İsrail doğrudan bir açıklama yapmayacak ve CB'nın bu konuşmasında İsrail'in İ si geçmeyecek hele de İsrail ile bu kadar berbat durumdayken. Belarus bile konuştu. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter