Raytheon'dan AMRAAM ve Sidewinder’a Destek Yeni Füze

Başlatan nokta, Eyl 18, 2019, 10:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

AMRAAM ve Sidewinder'a Destek Yeni Füze

ABD merkezli Raytheon firması, geliştirdiği yeni orta menzilli Peregrine havadan havaya füzesini tanıttı. Firma mühimmatın, AIM-120 AMRAAM ve Sidewinder füzesinin yerini almayacağını, onları tamamlayacağını belirtti. Mevcut muharebe uçaklarının yeteneklerini güçlendirmek için geliştirilen Peregrine, öncülü orta menzilli havadan havaya füzelerden daha hızlı ve daha yüksek manevra kabiliyetine sahip olacak. İHA, uçaklar ve seyir füzelerine karşı kullanılması planlanan mühimmat, gece / gündüz ve her türlü hava koşulunda hedefe ateşlenebilecek.

Mühimmat ile ilgili konuşan Raytheon Advanced Missile Systems Başkan Yardımcısı Dr. Thomas Bussing, "Peregrine, ABD ve müttefik avcı pilotlarının hava hakimiyetlerini korumak amacıyla platformlarda daha fazla füze taşımasına yardım edecek" dedi.

Kızılötesi görüntülemeyi içeren çok modlu, otonom arayıcıya sahip olacak olan Peregrine, süratini artırmak için, yüksek performanslı itki sistemi kullanacak.
http://www.c4defence.com/Gundem/amraam-ve-sidewindera-destek-yeni-fuze/8684/1
Mesajı Paylaş

petibor

Eyl 18, 2019, 02:39 ÖS Last Edit: Eyl 18, 2019, 02:41 ÖS by petibor
Acaba bizim teknofest de ilk defa sergilenen IIR füzemizde böyle bir amaç içinmi düşünüldü yani küçük çevik hedefler için. Ben iha ve helikopter gibi platformalara stinger yerine düşünüldüğünü tahmin ettim ama belkide uçaklara konup küçük hedefler içindir yada helikopterden küçük hedeflere karşıdır. Hay Allah karıştırdım iyce her şey olabilir yani kısaca

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter