TÜDEMSAŞ-Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.

Başlatan Traverten, Mar 02, 2017, 11:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Traverten

TÜDEMSAŞ ABD'ye Vagon Üretecek

TÜDEMSAŞ ile Gökyapı Amerikalı lojistik şirketine vagon üretmek için ortak üretim sözleşmesi imzaladı. Üretilecek 80 feet'lik mafsallı konteyner taşıma vagonları Dünya'nın birçok bölgesinde vagon kiralama hizmeti veren, uluslararası bir şirket konumundaki GATX firmasına ihraç edilecek.

TÜDEMSAŞ ve Gökyapı işbirliğiyle üretilecek olan 80 feet'lik mafsallı konteyner taşıma vagonu için protokol imzalandı. Üretilecek vagonlar Dünya'nın birçok bölgesinde vagon kiralama hizmeti veren, uluslararası bir şirket konumundaki GATX firmasına ihraç edilecek. Yurtdışına ihraç edilecek Sggrs tipi konteyner taşıma vagonun ortak üretimi için TÜDEMSAŞ ve Gökyapı arasında protokol imzalandı. TÜDEMSAŞ Toplantı salonunda düzenlenen imza törenine konuk olarak katılan GATX firmasının temsilcileri, imzalanan protokol öncesi fabrika sahasını gezerek, test aşamasındaki vagon üzerinde incelemelerde bulundular.

KONTEYNER TAŞIMA VAGONU ÖZELLİKLERİ

TÜDEMSAŞ ve Gökyapı işbirliğiyle üretilecek olan vagonun özellikleri hakkında bilgi veren TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu "ortak imalatını yapacağımız 80 feet'lik mafsallı, Sggrs tipi yük vagonunun boyu 26,39 m, darası 24.700 kg'dır, Bu vagonun darası benzerlerine göre daha hafiftir. Vagonumuz bir seferde, 4 adet 20 feet'lik veya 2 adet 40 feet'lik konteyner taşıyabiliyor. Tam dolu iken maksimum hızı saatte 100 km, boşken maksimum hızı ise saatte 120 km'dir" dedi. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TÜDEMSAŞ 600 Vagon Siparişi Bekliyor Üretim yapmanın, katma değer oluşturmanın, istihdama katkı sağlamanın ve ihracat yapmanın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden Mehmet Başoğlu "İmzalayacağımız bu protokolle 'Sivas Kongresi'nin 100. yılında 100 ayrı etkinlik' projesine 101. etkinlik olarak katkı sunduğumuzu düşünüyorum. Sivas Kongresi'nin 100. Yıl dönümünde ve şirketimizin 80. yılında ihracata konu bu vagon imalatı projesi imza törenini gerçekleştirmekten onur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ülkemize, milletimize, TÜDEMAŞ'a, Gökyapı ve GATX firmalarına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. Gökyapı firması sahibi Nurettin Yıldırım ise, "Öncelikle hem GATX firmasına hem de sizlere çok teşekkür ediyorum. Umarım başarılı oluruz. Bugün ön denetim gibi bir süreçten geçtik. Bazı eksikliklerimiz var ama bunları, eminim ki düzelteceğiz ve müşterimizi memnun edeceğiz. Devamı da gelecektir. TÜDEMSAŞ yönetiminin de destekleri burada çok önemli. Desteğiniz için teşekkür ediyorum" dedi. Yine 2019 yılı içerisinde, TÜDEMSAŞ ve Gökyapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Almanya'ya 18 adet Megaswing vagon üretilmesi ve Avusturya'ya da 120 adet boji ihracatı yapılması üzere protokol imzalanmıştı.

https://www.trenhaber.com/tudemsas/tudemsas-abdye-vagon-uretecek-h6256.html Mesajı Paylaş

putty

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıkladı! Avrupa'dan yoğun talep var
BAKAN AÇIKLADI! AVRUPA'DAN YOĞUN TALEP VAR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptığı açıklamada, "TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı" dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yaptığı açıklamada, "TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu, Avrupa merkezli TOUAX firmasına 200 konteyner taşıma vagonu ile 600 boji üretilmesi karara bağlandı" şeklinde konuştu.Bakan Turhan ayrıca, "TÜDEMSAŞ ve Gök Yapı AŞ arasında Avrupa'da faaliyet gösteren başka bir lojistik firması için 18 yük vagonu ve 54 H tipi boji üretilmesi için de protokol imzalandı" ifadelerine yer verdi.https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2020/02/14/ulastirma-ve-altyapi-bakani-cahit-turhan-acikladi-avrupadan-yogun-talep-var?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter