Ya Bizde Olsaydı?

Başlatan The Thing, Ağu 24, 2017, 01:40 ÖS

« önceki - sonraki »

The Thing

Yurt dışında, özellikle de Batı ülkelerinde zaman zaman öyle olaylar oluyor ki insan, "Ya bizde olsaydı arkasından kim bilir neler söylenirdi?" demekten kendini alamıyor. Tamam, bizde saçmalık ve kurallara uyulmamasından kaynaklanan kazalar çok ama ya Batı Dünyasında? Oralarda bu tür olaylara rastlanılmıyor mu? İşte bu başlık altında, aynının Türkiye'de oluşması durumunda yerin yerinden oynayacağını, çoğumuzun "Biz adam olmayız" diyeceği olayları paylaşalım.

İlk örneğimiz İngiltere'den:


Müzede fotoğraf kazası: İçine çocuk konulan 800 yıllık taş tabut parçalandı

İngiltere'nin Southend kentinde bir ailenin fotoğraf çekmek için, içine çocuklarını koyduğu 800 yıllık tabut parçalandı.
Prittlewell Priory Museum'da sergilenen ve bir keşişe ait olduğu belirtilen tabut, 1921'de manastırın bahçesinde bulunmuştu.
Müze yetkilileri, yaklaşık 90 yıldır sergilenen tabuta şimdiye kadar bir şey olmadığını ancak ailenin fotoğraf merakı yüzünden "eşsiz" bir eserin parçalandığını söyledi.
Güvenlik kamerası kayıtlarında ailenin bariyeri aşarak çocuklarını tabutun içine koyduğu, bu sırada tabutun ortadan kırıldığı görülüyor. Aile daha sonra müze yetkililerine durumu haber vermeden gidiyor.

4 Ağustos'ta meydana gelen olay sırasında müzenin çok kalabalık olduğu ve personelin bir ses duymasına rağmen tabutun kırıldığını sonradan fark ettiği belirtiliyor. Tabut tamir edilerek yeniden sergilenecek.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41039924

Mesajı Paylaş

murattekin

Aklıma ilk gelen:
Toki tabutun üzerine konut yapardı. Mesajı Paylaş
...

nokta

Haber İngiltereden. Ya bizde olsaydı?

İşçi Partili kadın vekil: Bir günde 600'den fazla tecavüz tehdidi aldım

İngiliz İşçi Partisi milletvekili Jess Phillips, geçen yıl tek bir günde 600'den fazla tecavüz tehdidi aldığını anlattı. Phillips internette yapılan saldırgan yorumların ne zaman yasal sınırı aştığı konusunda da kadınlara hukuki eğitim verilmesi gerektiğini savundu.
İngiliz İşçi Partisi milletvekili Jess Phillips, Independent'a verdiği demeçte geçen yıl sadece bir gün içinde 600 tecavüz tehdidi aldığını söyledi.


​​Phillips bu tehditlerin ne zaman saldırganlık sayılacağı ve ne zaman yasadışı kabul edilebileceği konusunda kadınlara uzmanlar tarafından eğitim verilmesinin faydalı olabileceğini ifade etti.

TEK ORTAK NOKTALARI HEPSİNİN ERKEK OLMASI

Phillips bu tehditlerin 'soldan, sağdan, ortadan, İngiliz, yabancı…' pek çok farklı kaynaktan geldiğini ve tek ortak noktalarının erkekler tarafından yazılmış olmaları olduğunu söyledi.

Phillips, söz konusu tehditlerin, basında yer alan bazı haberlerin savunduğunun aksine, geçen ay İşçi Partisi'ni cinsiyetçilik yapmış olmakla suçlamış olmasıyla ilişkili olmadığının altını çizdi: "Bana cinsiyetçilik hakkında bir şey bilmediğimi söylüyorlardı ya da bunu hak ettiğimi. Şişman olduğumu, çirkin olduğumu, muayyen günümde olduğumu…"

Phillips kendi partisinden olanların cinsiyetçi yaklaşımlarıyla baş etmenin, sağ partilerinkilere nazaran daha güç olduğunu da söyledi: "Karşınızdaki 'iyilerle' aynı tarafta olduğunu düşündüğünde işiniz daha da zorlaşıyor."

Phillips geçen ay The Times'a verdiği bir röportajında İşçi Partili erkeklerin, 'en berbat cinsiyetçiler' olduğunu söylemişti.

https://tr.sputniknews.com/yasam/201708281029905442-ingiliz-isci-partisi-vekil/ Mesajı Paylaş

delidumrul

O tipe mi 600 den fazla tecavüz tehdidi almış ? Ne garip haberleri var su heriflerin ya.Hoş bizimkilerden geri kalmazlar ama. Mesajı Paylaş

minigitav

Hocam sen işin özünü anlayamamışsın galiba.tecavüz tehdidi cinsel nedenlerle değil,kadın parlamenterin fikirleri nedeni ile yapılmış.konu ingilterede bile fikir hürriyetinin bu durumda olması ve erkek egemenliği Mesajı Paylaş

delidumrul

Üstadım aynı satırı 3 kere arka arkaya yazıp haber yapmışlar,insan gayrı ihtiyari olarak bir yerden sonra bırakıyor okumayı.Hani yazıda mı habercilikte mi yoksa tembelliğimde mi desem kabahat bilemedim. Mesajı Paylaş

minigitav

Japonya'da kene paniği (Kene toplantı salonunda kaçtı)


Japonya'da kene paniği yaşandı. Ancak olayın yaşandığı yer kırsal bir alan değil, valiliğin, kenelerin taşıdığı hastalıklarla ilgili bilinçlendirme toplantısıydı. Basının görüntü alması için getirilen ve ölümcül virüs taşıyan kene kaçınca toplantı salonunda büyük panik yaşandı.
Japonya'da kenelerin taşıdığı hastalıklarla ilgili olarak düzenlenen konferans fiyasko ile sonuçlandı.

Sergilenmek için getirilen canlı kene bir anda ortadan kayboldu.

Bulaştığı 10 kişiden birini öldüren ateşli trombosito-peni hastalığı taşıdığı sanılan kene, cımbızla tutulmaya çalışırken kaçmayı başardı.

Katılımcılar korkuyla salonu terk etti.

Uzun süre kaçak keneyi arayan valilik yetkilileri başarılı olamayınca, salonu ilaçlatmak zorunda kaldı.

Yaşananlar sebebiyle özür dileyen bölge valisi, "daha dikkatli olmalıydık" dedi.

http://www.ntv.com.tr/saglik/japonyada-kene-panigi-kene-toplanti-salonunda-kacti,lrONXWvG4kmcD3MEZenSaw Mesajı Paylaş

canıtez

Avrupa'nın em büyük havayollarından İrlanda kökenli Ryan Air, pilotlarının tatil programlarını planlarken hata yaptığı için önümüzdeki 3 günde 164 uçuşunu iptal etmiş. 30.000 yolcunun bu iptallerden etkilenmesi bekleniyormuş. Hatalı planlamanın tam olarak kaç uçuşu ve yolcuyu etkileyeceğinin hesaplanmasına çalışılıyormuş.

Ya bizde olsaydı? Mesajı Paylaş

Trilogy

ABD'li rapçi B.o.B Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uydu gönderiyor


'Dünya düzdür' inancının koyu savunucularından rapçi B.o.B herkesi bu fikre inandırma çabalarını bir adım öteye taşıdı..
Asıl adı Bobby Ray Simons olan B.o.B, Dünya'yı yuvarlak yapan 'kıvrımları' kendi gözleriyle görmek adına uzaya uydu fırlatmak için kampanya başlattı.

B.o.B'un, GoFundMe sitesinde 200.000 dolar toplama hedefiyle başlattığı kampanya 651 dolara ulaştı.

Bu arada kampanya için çektiği videoda kendini 'Düz Dünya B.o.B' olarak tanıtan rapçi, Dünya üzerinde gerçekten kıvrımlar olup olmadığını aradığını vurguladı. B.o.B, Twitter'da Ocak 2016'da Dünya'nın yuvarlak olmadığını fotoğraf paylaşarak "Nerede eğiklik, biri bana açıklasın. Dediğime inanmayan araştırabilir" demişti.

Bunun üzerine ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson da cevap vererek "5 yüzyıl geriye gitme sebebin, hepimizin senin müziğini hala sevmemesi" demişti.

https://tr.sputniknews.com/bilim/201709261030310970-abdli-rapci-bob-dunyanin-duz-oldugunu-kanitlamak-istiyor/ Mesajı Paylaş

HDS

"Dünya düz" muhabbeti geçenlerde patladığında ekseriyetle bu bir AKP'lilik hasleti sanıldı. Türkiye de dahil bir çok ülkede, çok eğitimli insanlar arasında da bir tarikat gibi buna inananlar olduğu ile zaten Türkiye'de kimse ilgilenmeyecekti. Ama bu var. Mesajı Paylaş

delidumrul

Aman üstadım, insanların ekin gibi yerden bittiği ve anadan doğmadığı hakkında şöyle güzellemeli  bir sav ileri sürsen,dünya genelinde inananlar yine bulursun.Psikolojik bir mesele sanırsam.Hani bilgi ,kültür, tecrübe,inanç üstü bir durum. Mesajı Paylaş

putty

#11
Eyl 27, 2017, 08:45 ÖS Last Edit: Eyl 27, 2017, 08:51 ÖS by putty
Nevrotik bir olay bu geometrik takıntılar. Şizofreni gibi bir şey aslında. Yuvarlağı kabullenenemek her şeyi çerçeve içinde düzlemsel algılamak yazılımın o fonksiyonu olmayan insanların olayı. Ben oyun oynamadıklarına inanıyorum ve daha ciddi araştırılmaları gerekiyor bu dünya düzdür diyenlerin. Çocukken bir Türk TV de haber olmuştu bunu kanıtlamaya çalışıyordu dünya altıgen fila ndiyordu çizimler yapmış Tübitak a gittim o bu anlatamadım diyordu adam inanmış. Nevrotik bir şeyi var hafif şizofren gibi bence tam işin ilmini bilemem tabi ama düzlemsellik takıntıları var algıda bozukluk var yuvarlağı küreyi sevmiyorlar yaradılışlarına uymuyor o geometri. Baktıkları dünyada küreye yer yok üç boyut ile meseleleri var arkaya bilinmeze doğru uzayan cismi şekillendiremiyorlar matematiği yok beynin o lobunda  o adamların bence. Deliler yani. Şizofren filimlerinde hep iki boyutlu düzleme düşürülmüş kamera çekimleri adamın etrafında döner filan gözünüzün önüne geliyormu o sahneler öyle işte biraz anlamaya çalışanlar öyle çekmişler şizoofreniyi filimde. Google da bulmaya çalışcam şimdi o iki boyutlu dünya görüntüsünü size Mesajı Paylaş

nokta

İsviçre: Jack Daniel'i IŞİD bayrağı ile karıştırdılar

İsviçre'nin Zürih kentindeki Regensdorf mahallesine yeni taşınan bir ailenin balkonuna koyduğu bayrak komşularında telaşa neden oldu.

Yeni taşınan aile evinin balkonuna İtalyan bayrağı ile viski markası Jack Daniels'in siyah zemin üzerinde beyaz yazılarıyla meşhur afişini koydu. Manzara karşısında panikleyen bazı komşuları Jack Daniel'i terör örgütü IŞİD bayrağıyla karşıtırdı.

Komşuları tarafından yeni taşınan ailenin posta kutusuna bırakılan mektupta: "Sizden korkmamız gerekir mi? Önce İtalyan bayrağı astınız, sonra beyaz yazıların olduğu siyah bir bayrak. Sempatizan mısınız?" denildi.

İsviçre'de yayınlanan 20 Minuten gazetesi çevrede paniğe neden olan kişinin Jack Daniel bayrağını kaldırmamakta ısrar ettiği ve komşularıyla davalık olmanın eşiğine geldiğini ileri sürdü.

İsviçre'deki bu olayın diğer ülkelerde de birçok benzeri yaşandı.

http://tr.euronews.com/2017/10/07/isvicre-jack-danieli-isid-bayragi-ile-karistirdilar Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

#13
Nis 17, 2019, 07:49 ÖÖ Last Edit: Nis 17, 2019, 07:59 ÖÖ by HARZEMŞAH
SpaceX, Falcon Heavy roketinin okyanusa konan parçasını kaybetti

Falcon Heavy'nin merkezi ateşleyici roketi, üstüne konduğu okyanus platformundan kıyıya taşınırken denize düşüp kayboldu.

Amerikan roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX'in geçen hafta ArabSat 6A iletişim uydusunu uzaya fırlatan Falcon Heavy roketinin merkezi ateşleyici kısmının, üstüne konduğu okyanus platformundan denize düşerek kaybolduğu bildirildi.

The Verge internet sitesinde yer alan habere göre, şirket, Falcon Heavy'nin ana ateşleyici roketinin, üstüne konduğu insansız okyanus platformuyla kıyıya taşınırken, dalgalı denizde kaybolduğunu açıkladı.

Açıklamada, "SpaceX'in kurtarma ekibi, hafta sonu boyunca kötü hava şartları nedeniyle merkezi ateşleyici roketi Canaveral Limanı'na dönüş yolunda kaybetmiştir. Boyları 2,5-3 metreye ulaşan dalgalar nedeniyle roketin platform üzerinde kaydığı ve sonunda dengesini kaybederek denize düştüğü anlaşılmaktadır. Roketi sağlam şekilde geri getirmeyi umuyoruz ancak ekibimizin can güvenliği daima önceliğimizdir. Durumun gelecek görevleri etkilemesi beklenmemektedir." ifadeleri yer aldı.

SpaceX, 12 Nisan'da Falcon Heavy'nin ilk ticari fırlatışını yapmış, ArabSat 6A iletişim uydusunu uzaya yollamıştı. Fırlatışın ardından roketi oluşturan iki yardımcı ateşleyici parça roketin fırlatıldığı Cape Canaveral Hava Üssü'ne, merkezi ateşleyici parça ise Atlantik Okyanusu üzerindeki "Of Course I Still Love You" (Elbette Seni Hala Seviyorum) adı verilen insansız platforma iniş yapmıştı.

SpaceX'in Falcon 9 roketinin geliştirilmiş bir versiyonu olan merkezi ateşleyici, geçen yıl yapılan test fırlatışında platformu ıskalayarak okyanusa çakılmıştı.

Falcon Heavy'nin söz konusu test fırlatışında Tesla'nın ürettiği Roadster model elektrikli otomobili yörüngeye taşıması en az roketin fırlatılması kadar gündem yaratmıştı.

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/spacex-falcon-heavy-roketinin-okyanusa-konan-parcasini-kaybetti,laF8kBgWxUiczJOrTASYqw Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter