Mercedes'in Cambazlıkları

Başlatan Yakın, Ağu 22, 2019, 04:56 ÖS

« önceki - sonraki »

Yakın

Mercedes araçlarına konum sensörü yerleştirdiğini itiraf etti

Alman otomotiv devi Mercedes, ABD'de satılan yeni ve ikinci el otomobillerine nerede olduklarını tespit edebilmek için gizli sensörler koyduğunu itiraf etti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Mercedes, ABD'de bayilerinden satılan tüm yeni ve ikinci el otomobillerine konumlarını tespit edebilecekleri gizli sensörler yerleştirmiş.

Otomobillerinde takip cihazları kullanmadığı konusunda ısrar eden firma, sensörler nedeniyle aracın yerini takip edebildiklerini itiraf etti.

Mercedes, sensörlerin müşterileri kalıcı olarak takip etmek veya gerçek zamanlı verilere erişmek için kullanılmadığını söyledi. Sensörlerin, araç sahiplerinin bayilere taksitlerini ödememesi ve nerede olduğunun belirlenmesi gibi acil durumlarda aktive edildiği belirtildi.

Gazeteye konuşan firma sözcüsü, konum sensörlerinin etkinleştirilmesiyle ilgili bir maddenin müşterinin imzaladığı sözleşmede yer aldığını söyledi. Sözcü, diğer otomobil üreticilerinin de benzer uygulamalarda bulunduğunu açıkladı.

Avrupa Birliği, 2022'den itibaren birlik içerisinde üretilen tüm araçlarda takip cihazı olmasını istiyor.

https://www.ntv.com.tr/otomobil/mercedes-araclarina-konum-sensoru-yerlestirdigini-itiraf-etti,LfWMlXQ8NECVVCRQkf_bKA

Mesajı Paylaş

murattekin

Bence çok mantıklı. Firmaların kullandığı Arvento ve benzeri cihazlar da aynı işi götüyor.
Ayrıca polisin işi de kolaylaşır. Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter