GPS-Global Positioning System

Başlatan nokta, Ağu 13, 2019, 09:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

ABD Yönünü Raytheon'la Bulacak 13 Ağustos 2019

Raytheon, ABD Hava Kuvvetleri Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi'nden yeni küresel konumlandırma sistemi (GPS) modülleri ve alıcıları için güvenlik sertifikası aldı. Yeni modüller sayesinde askeri araçlar, donanma gemileri ve silah sistemleri, sertifiye edilen yeni alıcılar vasıtasıyla modernize  GPS'e güvenli erişim sağlayacak.

Raytheon'un askeri GPS modülü, kara konuşlu GPS alıcısı (GB-GRAM) ve hava araçlarında yer alan GPS alıcısı (GRAM-S/M) ile birlikte sertifiye edildi. Raytheon'dan bir yetkilinin yaptığı açıklamada, "GPS, sürekli elektronik saldırı altında. Bu yüzden orduya güvenli ve esnek navigasyon sistemleri sağlayan yeni M kod modülleri ve alıcılar oluşturmak için hükümet ortaklarımızla birlikte çalıştık." ifadesinde bulundu.  GB-GRAM ve GRAM S/M, Trimble Inc. firması ile ortaklaşa geliştirildi. Sertifikasyonun ardından General Dynamics, modüllerin şifreleme işlemlerini icra edecek.

http://c4defence.com/Gundem/abd-yonunu-raytheon-la--bulacak/8519/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter