Preveze sınıfı denizaltılara yarı-ömür modernizasyonu: SERO 400 Periskop

Başlatan R.A.K, Ağu 12, 2019, 05:08 ÖS

« önceki - sonraki »

R.A.K

Türkiye'nin savunma teknolojileri alanında faaliyet yürüten önemli bir kurum olan STM, Alman Hensoldt ile Türk Donanması'nda hizmet veren dört adet Preveze sınıfı denizaltı için SERO 400 periskopları teslim almak üzere anlaşma yaptı. Türk Donanması'nda hizmet vermekte olan Type209 1400 denizaltılar; STM, Havelsan, Aselsan ve Asfat'ın yükleniciliğinde yarı-ömür revizyonundan geçiyor.Hensoldt ile STM arasında imzalanan sözleşmenin 40 milyon avro değerinde olduğu belirtildi ve bu kapsamda iki SERO 400 sistemi ilk defa birleştirilecek. Sözleşme kapsamında termal görüntüleme cihazı bulunan toplam sekiz adet SERO 400 periskop teslim edilecek.

Alman şirketi Hensoldt'un Deniz Sistemleri Başkanı Klaus Rettenmaier tarafından yapılan açıklamada:

"Bu zaten STM ile üçüncü projemiz. Türk ortağımızla işbirliğimiz sadece Türk Donanması için SERO 250'mizi içeren AY modernizasyon programı için değil, aynı zamanda Agosta yükseltme konusunda da başarılı oldu," ifadelerine yer verildi. "İki SERO 400'ü birleştirme kararı, Türkiye'nin Yeni Tip Denizaltı Programı (NTSP) ile ortaklıklar göz önüne alınarak alındı."

Burada Hensoldt, OMS 100 optronics mast sistemi ile REIS sınıfı denizaltılar için SERO 400 periskopun bir kombinasyonunu sağlıyor. Ayrıca, şirket özel aletler de dahil olmak üzere Türkiye'deki periskop atölyesi için ekipman sağlıyor.

https://www.defenceturk.net/preveze-sinifi-denizaltilara-yari-omur-modernizasyonu-sero-400-periskop Mesajı Paylaş

XardaPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter