Aselsan Personeline Denizaltı Oryantasyon Eğitimi

Başlatan R.A.K, Ağu 12, 2019, 03:54 ÖS

« önceki - sonraki »

R.A.K

Sualtı ve Denizaltı projelerinde çalışan ASELSAN personelinin daha bilinçli, daha süratli ve daha etkin bir şekilde kullanıcı ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla eğitim içeriği hazırlanan Denizaltı Oryantasyon Eğitimleri, Öğrenme ve Kurumsal Gelişim Uygulamaları Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Bu eğitimlere Kasım 2018'den bu yana 129 ASELSAN personeli katıldı.42 kişi iki grup halinde Gölcük'te Denizaltı Oryantasyon Eğitimi Yerinde Eğitim safhasına katılım sağladı.

Denizaltı Oryantasyon Eğitimi Yerinde Eğitim kapsamında; Denizaltı inşa fabrikasında bir denizaltı inşasının tüm evreleri görüldü ve bilgi alındı. Müteakiben tahsis edilen denizaltı gemisinde oryantasyon eğitimi kapsamında verilen bilgilerle uyumlu gemi tanıtımı yapıldı.
Daha sonra Denizaltı Eğitim Merkezi Komutanlığında Denizaltıcılık Müze ve DATAS-Denizaltı Taktik Simülatörü gezildi, Serbest Çıkış Kulesi Eğitim simülasyonu izlendi son olarak tüm personel Preveze/Gür Denizaltı Dalış Simülatöründe fiili dalış simülasyonuna katıldı.Son gün, ASELSAN Eğitimine tahsis edilen Preveze sınıfı denizaltılarla seyre çıkıldı. Oryantasyon Eğitimi teorik kısmında anlatılan, harekât, seyir, dalış ve acil hususlar denizaltı tarafından uygulandı. Eğitimin bu kısmında suüstü seyri, dalış, yüksek süratte manevralar, derin umk, savaş yerleri, yaklaşma ve hücum eğitimi, yangın eğitimi, periskop umkuna geliş ve acil satıh gibi denizaltı yeteneklerini ve yaşamını içeren eğitimler icra edildi. Eğitimler sonrasında katılımcılara Fahri Denizaltıcılık kartları verildi.

https://www.defenceturk.net/aselsan-personeline-denizalti-oryantasyon-egitimi Mesajı Paylaş

Defence

Gölcük de hava çok soğuk olmalı. Herkes palto ve montlu. Mesajı Paylaş

Memocan

Muhtemelen kışın yapılmış. yeni haberimiz oldu. Denizcilerin bile üniforması kışlık. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter