TSK'nın PENÇE-1 ve PENÇE-2 Harekatları

Başlatan Observer, Tem 13, 2019, 07:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Topgun

#45
Şub 28, 2021, 09:36 ÖÖ Last Edit: Şub 28, 2021, 09:38 ÖÖ by Topgun
Sn. Mermi'ye tamamen katılıyorum. Bu iğrenç çöplükte sadece askeri çözümlerle mikroplar bitmez. Akıllı politikalar ile Siyasi çözüm şart. Kendi köpeklerini sahiplerine dizginletecek, mamalarının kesilmesini sağlayacak, kendi toprak ve/veya vatandaşına zarar verdikleri an, nokta operasyon veya vuruşlar ile ağababaların damlarını kafalarına yıkacaksın! Yoksa tek tek sivrisinekleri öldürerek kurtulamazsın. Lider kadroyu imha edeceksin, köpekleri çil yavrusu gibi dağılır o zaman! Para kaynağını yok edeceksin, mühimmat tedariğini, deposunu yok edeceksin.

Bu coğrafya öyle alan hakimiyeti alınabilecek bir coğrafya değil, aynen Afganistan benzeri. Biz, taaa Amerikan tezkeresinin reddinden itibaren akılsız ve tutarsız politikalar ile elimize geçen fırsat ve bahaneleri bir bir teperek, kendimizi mısırın kovanını elimizde bulacak hale getirdik. El geldi petrol sahalarına kondu, kürdü yanına aldı, bize 5 milyon mülteci, kurak topraklar ve büyük bir düşman Kürt ordusu/devlet oluşumu tehdidi bıraktı. Bu arka bahçemizde ne kadar beceriksiz ve etkisiz kaldığımızın resmidir. Yahu biz bırakın Amerika ile anlaşarak Irak ve Suriye'ye girme şansımızı tepmeyi, kendi tapulu toprağımız Süleyman Şah türbesini dahi koruyamayıp, memlekete kaçıracak kadar aciz bir politika izledik! Yahu milyonlarca Türkmen soydaşın var, Türbe var, soydaşlarını koruma haklı gerekçesi ile DAEŞ terörüne karşı operasyonu gerekçesi ile gir madem petrol sahalarına kadarda in. Bir al oraları, sonra artık elin güçlü pazarlıklara girişirsin. Ve Kürdü sahiplen, onların orada kuracağı bir özerk yapıyı sen destekle, engel olamayacaksan, bari sen sahip ol. Amerika ile anlaş, hamileri ol, yüzdeni al, petrolünü al, silahını sat, tüm ihtiyaçlarını karşıla, sana bağımlı olan bir özerk yapı olsun mesela. Şimdiki halden bin kat daha iyi değilmi?

Askeri harekatla maddi/manevi kazanmak budur. Şu an elde ne var? Mısır'ın koçanı!!! Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter