ASİS Elektronik

Başlatan Terra, Tem 10, 2019, 12:21 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Asis Elektronik siber güvenlik alanında emin adımlarla ilerliyor

Modern teknolojiyi kullanarak yerli ve milli güvenli sistemler geliştirme vizyonuyla öncü projelere imza atan Asis Elektronik, akıllı şehirler ve savunma sanayi alanlarının yanı sıra siber güvenlik konusundaki yatırımlarıyla öne çıkıyor.

Türkiye'deki bilişim sektörüne yön veren "Bilişim 500" araştırmasına bu yıl "Araştırma Sponsoru" olarak katkıda bulunan firma, siber güvenlik alanındaki faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor.

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş., "Akıllı Teknoloji Yönetimi" tecrübesini Savunma, Siber Güvenlik, Akıllı Şehir alanlarındaki çözümleri ile birleştirerek Türkiye'de yerli ve milli akıllı sistemler geliştirme konusunda önemli çalışmalar yürütüyor. Siber güvenlik alanındaki faaliyetlerini online güvenlik yazılımları geliştiren Zemana firmasının %51'ini satın alarak genişleten Asis Elektronik, dijital dönüşüm çağının ihtiyaçları doğrultusunda farklı alanlarda teknolojik katma değer yaratarak büyümeyi sürdürüyor.

Bilişim alanında Türkiye'deki tek kapsamlı araştırma olan "İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması"nın İstanbul Grand Pera'da gerçekleşen ödül töreninde konuşma yapan Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hakan Özyürek, bilişim sektöründe istihdamın ve üretkenliğin her geçen yıl daha da arttığının altını çizdi. Özyürek;"Dijital dönüşümün hız kazandığı 21. yüzyılda tüm dünyanın, bu hızlı değişime ayak uydurmak için çeşitli çalışmalar, yatırımlar gerçekleştirdiğini hepimiz biliyoruz. Endüstri 4.0'la birlikte gelişen ve çoğunlukla dijitalleşen hayatta, ülkemizdeki ve dünyadaki bilişim - yazılım teknolojilerinin sektör hacmi giderek genişliyor. Asis Elektronik olarak biz de dünyadaki tüm bu gelişmeleri göz önünde bulunduruyor ve modern teknolojiyi kullanarak yerli ve milli güvenli sistemler geliştirmek üzere çalışıyoruz. Bu global akışın içinde olmaktan, bilişim sektörüne hizmet vermekten, geldiğimiz noktadaki yatırımları ve yükselişleri görmekten mutluluk duyuyoruz" dedi.

Zemana siber güvenlik alanında dünyadaki ilk 30 marka arasında

Nesnelerin interneti (IoT) teknolojisiyle birlikte bu teknolojinin korunmasının da büyük önem taşıdığını vurgulayan Hakan Özyürek sözlerine şu şekilde devam etti: "Datanın kimin elinde olduğu, nerede saklandığı, milliyetinin neresi olduğu, kiminle paylaşıldığı günümüz koşullarında artık herşeyden daha da önemli. Bu bağlamda 2019'un Nisan ayında bünyemize kattığımız Zemana; Amerika ve Avrupa'da 135'ten fazla ülkede lisanslı olarak kullanılıyor ve siber güvenlik anlamında dünyadaki ilk 30 marka arasında yer alıyor."

Zemana, kurulduğu 2007 yılından bu yana siber saldırı ve kimlik hırsızlığına karşı geliştirdiği online güvenlik çözümlerini başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere 135 ülkeye pazarlıyor. Geliştirdiği Zemana Antimalware, Zemana Antilogger ve Zemana Mobil Antivirüs ile son kullanıcılara, Zemana Endpoint Security ürünü ile de kurumsal firmalara online güvenlik sağlıyor. Zemana'nın geliştirdiği yapay zeka temelli ödüllü ürünleri, finans kurumları, bankalar, sigorta şirketleri ve telekom şirketleri gibi farklı sektörlerden birçok yerli ve yabancı kurum kullanıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/07/09/asis-elektronik-siber-guvenlik-alaninda-emin-adimlarla-ilerliyor/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter