Scan Eagle İHA

Başlatan nokta, Nis 26, 2019, 07:44 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Vietnam 'ın Gözü Scan Eagle'da

Vietnam ABD yapımı Scan Eagle İHA'ları Sahil Güvenliği için tedarik etmek istiyor. Boeing şirketi ile Vietnam, Scan Eagle'ı tedarik anlaşmasını imzalamaya yakın. Satın alınacak İHA sayısı bilinmiyor.

Uzun menzilli, alçak irtifa keşif uçağı olan Scan Eagle,  kızılötesi kamera ve 100 kilometre menzile sahip entegre bir haberleşme sistemi taşıyor. Scan Eagle, 15 bin feet irtifanın üzerinde çalışabiliyor. İHA, sistem konfigürasyonuna bağlı olarak 20 saate kadar uzatılmış görevler için kullanılabiliyor. Yaklaşık 1 metre uzunluğundaki Scan Eagle İHA'sında 2,5 metre kanat açıklığı bulunuyor.

İsmi belirtilmeyen bir ABD Dışişleri Bakanlığı görevlisi geçen yıl Ağustos ayında yerel bir gazeteye konuşmuş ve Vietnam'ın 94,7 milyon Dolar değerinde askeri teçhizatı tedarik etmek için sözleşme imzaladığını belirtmişti. Vietnam Dışişleri Bakanlığı bu bilgiyi ne onaylamış ne de reddetmişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/vietnam-%E2%80%98in-gozu-scan-eagleda/8088/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter