Uçuş Kontrol Kuleleri ASELSAN’a Emanet

Başlatan Merkator, Nis 22, 2019, 05:17 ÖS

« önceki - sonraki »

Merkator

TSK Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz (ÇBSMT) Projesi kapsamında, Kara Havacılık Komutanlığı ve Deniz Hava Komutanlığı bünyesindeki Uçuş Kontrol Kulelerinin modernizasyonu ASELSAN tarafından gerçekleştiriyor. 

Bu kapsamda, ÇBSMT telsizlerinin yanı sıra, uçuş kontrol kulelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ASELSAN tarafından milli imkânlarla geliştirilen VCCS sistemleri (Voice Communication and Control System), Isparta ve Malatya'da yapılan kabul faaliyetlerinin ardından Kara Havacılık Komutanlığı envan- terine alındı.

MODERNİZE EDİLİYOR

VCCS sistemleri ile uçuş kontrol operatörlerinin telsiz ve telefon haberleşmesi, telli-telsiz hat tamamlama, iç ko- nuşma ve ses kayıt ihtiyaçları entegre bir şekilde karşı- lanıyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı kuleleri için kule katı ve sistem odalarının gerekli altyapı, mefruşat işleri; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için ise tüm kulenin ve hava üssü idari binasının anahtar teslim inşası proje kapsamında yer alıyor. Kabul faaliyetleri akabinde ASELSAN personeli tarafından uçuş kontrol operatörlerine eğitimler veriliyor.

http://www.kokpit.aero/kule-modernizasyon-cbsmt-aselsan Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter