ABD LCS-Littoral Combat Ship

Başlatan Atılgan, Nis 22, 2019, 08:48 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

USS Independence, sığ sularda görev yapabilecek

Alabama'da inşa edilen USS Independence isimli geminin 6 metreden daha sığ sularda da görev yapabileceği bildirildi. 19 bin kilometre menzile sahip gemi, 2 Seahawk helikopteri ve insansız hava araçları taşıyabiliyor.
ABD Donanması için Alabama'da inşa edilen USS Independence (LCS 2) isimli gemi, özellikleriyle dikkat çekiyor.

127 metre uzunluğunda gemi, saatte 74 kilometre hız yapabiliyor. Geminin köşeli yapısı radara yakalanma olasılığını düşürüyor.

19 bin kilometre menzile sahip olan USS Independence'ın bir başka dikkat çeken özelliği de 6 metreden daha sığ sularda da görev yapabiliyor olması.

Oldukça geniş bir alana sahip olan gemi, 2 Seahawk helikopteri ve insansız hava araçları taşıyabiliyor.

https://www.denizhaber.net/uss-independence-sig-sularda-gorev-yapabilecek-haber-87995.htm Mesajı Paylaş

nokta

Oakland Suya İndi

ABD Donanması'nın yeni kıyı muharebe gemisinin Independence varyantı Oakland (littoral combat ship/ LCS) Alabama'da bulunan tersanede suya indi. Kıyıya yakın ortamlarda çalışmak için tasarlanan platform, açık denizde de kullanılabiliyor. Envantere girdiğinde USS Oakland adını alacak gemi mayın ve sessiz dizel denizaltı ve hızlı su üstü araçları gibi asimetrik tehditlere karşı inşa edildi. Üç bin 200 ton deplasman ağırlığına sahip olan gemi 127,4 metre uzunluğunda 40 knot üstü hıza ulaşabiliyor.

İki farklı firmanın inşa ettiği LCS sınıfı geminin iki varyantı bulunuyor; Freedom ve Independence.  Freedom ekibi Lockheed Martin önderliğinde Wisconsin, Marinette'de, Independence ekibi ise Austal USA liderliğinde Alabama, Mobile'de konuşlanmış durumda.

http://www.c4defence.com/Gundem/oakland-suya-indi/8397/1 Mesajı Paylaş

Csavunma

ABD Donanması, Kıyı Muharebe Gemisi - (Littoral Combat Ship-LCS) sınıfı gemileri Hint-pasifik operasyon alanına konuşlandırmaya başladı. İlk defa USS Montgomery (LCS-8) gemisi Endonezya Java denizinde başlayan uluslararası tatbikata katıldı.

Dört hafta önce Singapura intikal eden USS Montgomery (LCS-8) gemisi 1 Ağustos'da Java Denizi'ndeki Surabaya'da CARAT Endonezya 2019 eğitim tatbikatına katıldı.

Tatbikat kapsamında ABD ve Endonezya gemileri ortak eğitimler gerçekleştiriyor, USS Montgomery (LCS-8) yüzey savaşı ve üzerinde bulunan görev paketlerinin birlikte kullanımı test ediliyor. Ayrıca gemi taşıma, denizde yenileme, topçuluk çalışmaları, arama ve el koyma eğitimleri yapıldı.


https://www.csavunma.com/4507-2/ Mesajı Paylaş

Csavunma

Kıyı Muharebe Gemisi (LCS)'den başarılı 'Deniz Harp Füzesi' atışı

Kıyı Muharebe Gemisi USS Gabrielle Giffords (LCS 10)'dan ateşlenen Deniz Harp Füzesi (NSM) 185 kilometre uzaklıktaki hedefi başarıyla vurdu.

ABD Donanmasının haber bültenine göre, ABD ile Singapur deniz kuvvetleri ilişkileri güçlendirmeyi amaçlayan iki yılda bir yapılan Pacific Griffin tatbikatında USS Gabrielle Giffords (LCS 10) gemisinden Deniz Harp Füzesi atışı gerçekleştirildiği belirtildi.

Pasifik bölgesinde ilk defa ateşlenen Deniz Harp Füzesi ( Naval Strike Missile- NSM ) ABD'nin Raytheon ve Norveç'in Kongsberg firmalarının birlikte geliştirdiği 185 kilometre uzak mesafedeki düşman gemilerini bulabilen ve yok edebilen uzun menzilli hassas bir saldırı silahıdır. Denizde alçaktan yol alabiliyor, zorlu koşullarda hassas hedefleme için gelişmiş arayıcı sensörler kullanıyor. Füzenin kara hedeflerini vuran versiyonu arazi takip etme özelliği taşıyor. Deniz Harp Füzesi ilk defa 2014 yılında USS Coronado (LCS-4) gemisinde başarıyla test edilmişti.

https://www.csavunma.com/kiyi-muharebe-gemisi-lcsden-basarili-deniz-harp-fuzesi-fuzesi-atisi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter