S-350 Vityaz

Başlatan Trilogy, Nis 14, 2019, 12:18 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Trilogy

Rusya'nın yeni S-350 Vityaz füze savunma sisteminin testleri tamamlandı

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksey Krivoruçko, yeni orta menzilli karadan havaya füze sistemi olan S-350 Vityaz'ın devlet testlerinin başarıyla tamamlandığını belirtti.

Rusya'nın yeni S-350 Vityaz füze savunma sistemi, ilk olarak Leningrad Bölgesi'ne konuşlandırılacak

Sistemin seri üretime girdiğini açıklayan Krivoruçko, ilk sistemin bu yıl teslim edileceğini söyledi. Yeni sistemin, Rus ordunun elindeki Sovyet yapımı S-300 Favorit modelinin yerini alacağı kaydedildi.

S-350 Vityaz, karada bulunan sivil hedeflere, sanayi tesislerine ve önemli askeri noktalara yapılacak hava saldırılarına karşı etkin bir koruma sağlaması amacı ile geliştirildi.

Almaz-Antey Şirketi tarafından üretilmiş olan dikey fırlatıcı ve son derece güçlü fonksiyonlara sahip çok yönlü bir radarla donatılmış olan S350, ABD'nin Patriotsisteminin de aralarında bulunduğu yatay fırlatıcıya sahip pek çok muadilinden kolayca ayrılıyor.

S-350 Vityaz'ın ilk olarak Leningrad Bölgesi'ne konuşlandırılacağı açıklanmıştı.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201904121038742508-rusyanin-yeni-s-350vityaz-fuze-savunma-sisteminin-testleri-tamamlandi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter