Trabzon Silah Sanayi (TİSAŞ)

Başlatan meraklı, Mar 28, 2019, 07:04 ÖÖ

« önceki - sonraki »

meraklı

Malezya polisine Türk malı silah

Trabzon Silah Sanayi, Zigana PX-9 model tabancanın ortak üretimi için Malezya ile anlaşma imzaladı.
İlişkili Haberler

Türk savunma sanayisinin silah üreticilerinden Trabzon Silah Sanayi AŞ (TİSAŞ), Zigana PX-9 model tabancanın Malezya'da ortak üretimine yönelik mutabakat zaptı imzaladı.

Malezya'da düzenlenen Asya-Pasifik Bölgesi'nin alanında en önemli fuarı Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı (LIMA 2019) Türk savunma sanayisi firmalarının katılımıyla sürüyor.

Ürünleri başta Türkiye olmak üzere, ABD, Pakistan, Azerbaycan, Filipinler, Irak'ın aralarında bulunduğu 30'a yakın ülkede kullanılan TİSAŞ, fuar kapsamında IDC Technologies SDN. BHD. ile teknoloji transferi ve Malezya'da ortak üretime yönelik mutabakat zaptı imzaladı.

İKİNCİ ORTAK ÜRETİM

Gerekli yatırımların hayata geçmesiyle şirketin yurtdışında ortak üretim yaptığı ülke sayısı 2'ye çıkacak. TİSAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Erdem, vardıkları anlaşma doğrultusunda teknoloji transferi yoluyla polimer gövdeli Zigana PX-9 tabancasını Malezya'da ortak üretmek için ilk adımı attıklarını söyledi.

Zigana PX-9'un ihracatta önde giden bir model olduğunu ifade eden Erdem, halen Filipinler polisinin kullanımına yönelik üretim yaptıklarını bildirdi. Erdem, şöyle konuştu:

"Aynı modeli burada üreteceğiz. Yurt dışında üretim anlamında Malezya ikinci ülke olacak. Daha önce başka ülkede farklı bir modelimizi ortak üretim olarak yapıyorduk. Burası yurt dışında ikinci üretim yeri. Silah sektöründe birçok ülkede ortak üretimler yapabilmek için dünyanın öbür ucuna kadar geldik. İnşallah bundan sonra da başarılı oluruz. Böyle yatırım yaptıkça devamı geliyor. Hedefimiz büyük, ne kadar olacağını zaman gösterecek." Firmanın kendilerine daha önce ortak üretim yaptıkları ülke dolayısıyla ulaştığını anlatan Erdem, değerlendirmelerin ardından mutlu sona geldiklerini dile getirdi.


"SİVİL TALEP YOK, POLİSİN İHTİYACI ÇOK"

Erdem, imza doğrultusunda bundan sonra atılacak adımlara ilişkin şu bilgileri verdi:

"Onlar burada altyapı hazırlıklarına başlayacaklar. Altyapı bittikten sonra üretim bazında önce montaj ve kısmi bir üretim, daha sonra üretimin tamamına yönelik teknoloji transferi yapacağız. İlk etapta tesis yılda 20 bin adet üretim kapasiteli olarak dizayn edilecek. Sonrası için daha büyük bir tesis düşünülüyor. Silahın başlangıçta kısmi bir bölümü burada üretilecek, parçalar Türkiye'den gelecek. Zaman içinde hem kapalı alan genişleyecek hem de altyapı durumuna göre tamamına yakını burada üretilecek. Burada sivile yönelik talep az ama askerin ve polisin ihtiyacı çok. Bunun yanında bölgede vergisiz ihracat yapılabilen ülkeler var. Partner firmamızın hedefinde oralar da var. İlk etapta kendi ülkelerindeki emniyet güçlerinin ihtiyaçlarına yönelik üretim yapılacak."

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/malezya-polisine-turk-mali-silah,s8YB33lN70W3XeiCK6rhlQ Mesajı Paylaş

Mootun

Sarsılmaz, Girsan ve Samsun Yurt savunma gerek kolluk kuvvetlerinin ihale sürecinde gerekse de sivil satışlar da ciddi bir rakama ulaştılar. Tisaş Px-9 ile ne sivil piyasa da ne de devlet kurumlarının alımlarında kendini gösteremedi. Malezya polis kuvvetlerinin ihalesinin alınmasına sevindim. İnşallah kendilerine bölge edindikleri uzak Asya bölgelerinde daha başarılı işler yaparlar. Mesajı Paylaş

nokta

Kuveyt'ten Zigana Geçecek

Trabzon Silah Sanayi (TİSAŞ) üretimi silahlar Kuveyt'te düzenlenen Körfez Savunma Havacılık Fuarında (GDA) yer alıyor. GDA'da stand açan TİSAŞ yetkileri firmanın sahip olduğu teknik altyapı ve çeyrek asırlık tecrübesi ile sektörde ilkleri gerçekleştirdiğine dikkat çekti. 50'den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen TİSAŞ, gelişen savunma sanayinde pazar payını daha da artırarak kalitesi ile birlikte Dünya'da marka olarak anılmayı hedefliyor. Firma fuara hali hazırda ürün grubu içinde yer alan yarı otomatik tabancaların yanı sıra üretim bandına yeni ilave edilen Zigana Piyade Tüfeklerinin (ZPT) tanıtımı ile katılıyor. Firmanın üretim bandında 7.62 ve 5.56 kalibre tüfekler bulunuyor. 7.62 tek konfigürasyonda ZPT762 ve 5.56 ise üç farklı namlu uzunluğunda ZPT 556L, ZPT556K ve ZPT556 U olarak üretiliyor.

http://c4defence.com/Gundem/kuveytten-zigana-gececek/9056/1 Mesajı Paylaş

nokta

TİSAŞ'tan AR-GE'ye Destek

Trabzon Silah Sanayi A.Ş'nin (TİSAŞ) düzenlediği "FİKRİNİ TASARLA GELECEĞİ SAVUN"  proje yarışmasına başvurular devam ediyor. Hafif ateşli silah teknolojisinde yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesine olanak tanıyacak olan etkinlik, savunma sanayisine ilgi duyan kişilerin projelerini 10 Nisan'a kadar bekliyor. Proje kategorileri ise şöyle: Endüstriyel ve Ergonomik Tasarımlar, Akıllı Sistemler ve Emniyet-Güvenlik Önlemleri, Yeni Nesil İmalat Teknolojileri ve Malzeme Teknoloji Uygulamaları. AR-GE'nin önemini bir kez daha hatırlatan proje yarışması hakkında detaylı bilgi için  https://www.tisasprojepazari.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

https://c4defence.com/Gundem/tisastan-argeye-destek/9378/1 Mesajı Paylaş

putty

#4
Şub 20, 2020, 08:47 ÖS Last Edit: Şub 20, 2020, 08:55 ÖS by putty
Yarışma yapmış fikrini hayata nasıl geçirecek onu anlatmamış yeniliğin sahibi kim olacak hayata geçince kazancı menfaati ne olacak mülkiyeti nasıl olacak. Fikrini icadını söyle 3000 tl verelim birinci olursan. Oldu gözlerim doldu. Ayrıca ceplerindede akrep var yani yarışma yapıyorlar birinciye 10000 tl veriyorlar. İkinci el en dandik arabanın yarı fiyatı kadar birincilik ödülümü olur. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter