Kinzhal Hipersonik Seyir Füzesi

Başlatan nokta, Mar 24, 2019, 07:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Rusya, Çok Sayıda Kinzhal Füzelerini Test Edecek

Rusya, yaklaşık 20 adet Kh-47M2 Kinzhal füzesini bir test sahasına götürdü. CNBC, Rusya'nın bir MiG-31 savaş uçağından da 12 kez test ettiğini iddia etti. ABD istihbarat raporlarına ulaşan kaynaklardan alıntı yapan CNBC, Kinzhal'ın da bir bombardıman uçağına monte edilmesinin beklendiğini söylüyor. Havadan satıha hipersonik füze Kinzhal, en az üç kez test edildi. Başka bir ABD istihbarat raporuna göre füze bir Rus MiG-31 savaş uçağına 12 kez monte edildi ve denendi. Ek olarak, silahı stratejik bir bombardıman uçağına monte etme çalışmaları devam ediyor. "Kinzhal" (Hançer) olarak da adlandırılan Kh-47M2, havadan atılan nükleer yetenekli seyir füzesidir. Bu füze ilk olarak 2018 yılında halka açıklandı. 2018 yılına kadar bu füzelerin sadece küçük bir kısmı deneme ve değerlendirme için inşa edildi.

http://m.c4defence.com/Gundem/rusya-cok-sayida-kinzhal-fuzelerini-test-edecek/7946/1 Mesajı Paylaş

Trilogy

Rusya'nın hipersonik Kinjal füzelerinin geniş kitlelere 'ilk gösterimi' yapıldı

Havadan fırlatılan Kinjal hipersonik füze sistemi taşıyan bir çift MiG-31 uçağı Moskova yakınlarında Uluslararası Ordu Oyunları kapsamında uçuş yaptı. Böylelikle sesten on kat daha hızlı giden bu füze sistemi, ilk kez geniş kitlelere gösterilmiş oldu.

Rusya'da geliştirilen hipersonik Kinjal (Hançer) füzeleri, başkent Moskova yakınlarına yer alan Dubroviçi kasabasındaki bir eğitim sahasında ilk kez geniş kitlelere gösterildi. Kinjal füzeleri taşıyan bir çift MiG-31 jeti, Uluslararası Ordu Oyunları kapsamında halk önünde uçuş yaptı.

Rusya'da yayınlanan Zvezda televizyonu haberi, 'Uluslararası Ordu Oyunlarında göz alıcı bir prömiyer yapıldı' şeklinde duyurdu.

Kinjal isimli hipersonik füzelerin geliştirildiği, kamuoyuna Mart 2018'de Rusya lideri Vladimir Putin tarafından açıklanmıştı. Rusya lideri 'dünyada herhangi bir benzeri olmayan bu füzelere ilişkin olarak şunları söylemişti: "Yüksek hızlı taşıyıcı uçağın müstesna performans özellikleri, füzenin atılacağı yere dakikalar içinde taşınmasını sağlıyor ve füze sesten 10 kat daha hızlı gidiyor. Uçuşu sırasında manevralar yapıyor ve tüm mevcut savunma ve füze sistemlerini aşabiliyor. 2 bin kilometreye kadarki hedeflere nükleer ve konvansiyonel başlıklar taşıyabiliyor."

https://tr.sputniknews.com/savunma/201908111039899883-rusyanin-hipersonik-kinjal-fuzelerinin-genis-kitlelere-ilk-gosterimi-yapildi/ Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, Hipersonik Füzeyi Kuzey Kutbunda Test Etti

Rusya'nın TASS'in Haber Ajansının bildirdiğine göre MiG-31K av bombardıman uçağı Kasım ayı başında önemli bir testte görev yaptı. Kuzey Murmansk bölgesindeki Olenegorsk havaalanından havalanan uçak Rusya'nın Kuzey Kutbuna yakın Komi bölgesinde Pemboi atış eğitim sahasında Kinjal hipersonik füzeyi denedi. Deneme satıh hedefine karşı yapıldı. Ajans deneme hakkında daha fazla ayrıntı sağlamadı.

Rus basını, Kinjal'ın (Hançer) nükleer veya geleneksel savaş başlıkları ile uzaktaki 2.000 km'ye (1.250 mil) kadar hedefleri vurabileceğini ve füzelerin Rusya'nın güney askeri bölgesinde konuşlandırıldığını söyledi.

http://c4defence.com/Gundem/rusya-hipersonik-fuzeyi-kuzey-kutbunda-test-etti/9032/1 Mesajı Paylaş

ocay

Kinzhal seyir füzesi değil.. Mesajı Paylaş

Karabasan

Rusya Kırım'da 40 savaş uçağı, 30 savaş gemisi ve 1 denizaltı ile tatbikat düzenledi. Tatbikatlarda iki Mig-31K ile Kinzhal hipersonik ALCM denemesi gerçekleştirildi. Tatbikatın Putin tarafından bizzat yerinden takip edildiği söyleniyor.
https://tass.com/defense/1106609 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter