Marketlerde Poşet Yasağı

Başlatan HARZEMŞAH, Mar 29, 2017, 11:31 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Memocan

Plastik kirliliğinin nedeni zincir marketler değil, bizzat halkımızın kendisidir. İhtiyaçtan fazla poşet almak, ürünlerini poşetlere düzgün doldurmak yerine iki üç üründe bir yeni poşet almak, kullandığımız, artık ihtiyaç duymadığımız ambalaj atıklarını bir yer de toplamamak, cam atıkları cam kumbaralara götürmeye üşenip çöpe atmak, gazete ve kağıtları toplamamak gibi sebeplerden biz suçluyuz.

Şimdi market poşetiyle başlandı, yarın diğer plastiklere gelir. Marketlerde elinde çantası ile çok insan görüyorum. Bence proje gayet başarılı.

Bundan sonra sıra atık kumbaraları ile "kent kartlara" ödül yüklemekte. Gerçi, pilot uygulamalr başladı. Ne kadar pet şişe o kadar para, ne kadar cam şişe o kadar para, ne kadar sıvı yağ o kadar para....

@canıtez bu arada yasa bakkal, manav, kırtasiye gibi yerleri de kapsıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 181 no'lu telefonuna şikayet edebilirsiniz.
Mesajı Paylaş

petibor

Poşetten sonra ambalajlardan da para alacaklarmış. Bu iş dolaylı vergi galiba


Poşetten sonra bunlardan da para alınacak: Yoğurt kabı, cips-çerez paketi, içecek kutusu...
Çevre Bakanlığı, poşetin ardından 'geri kazanım payı alınacak' ambalajların sayısını artırıyor. Ekmeğin sarıldığı kese kağıdı, yoğurt kabı, cips-çerez ambalajları ve içecek kutularına da 'katılım payı' geliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/1384952/Posetten_sonra_bunlardan_da_para_alinacak__Yogurt_kabi__cips-cerez_paketi__icecek_kutusu....html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
Mesajı Paylaş

ehuseyin

Bugün basında yer alan "geri kazanım katılım payı" ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız tarafından ambalajlı ürünlerden ücret alınacağı yönündeki haberler kesinlikle doğru değildir.

TC Cevre ve Sehircilik Bakanligi. Mesajı Paylaş

Southwater

Keşke alsalardı.
Torba iyi olay, devamı gelsin. Mesajı Paylaş

murattekin

Niye alsınlar hocam? Bakanlık AB'ye uyum için kendi koydurdu kaba peyniri, tavuğu. Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter