Yeni Zelanda'da Terör Saldırısı

Başlatan Albastı, Mar 15, 2019, 02:41 ÖS

« önceki - sonraki »

BETONBEY

Ne söylemek istediğinizi anlamadım açıkçası...

Yeni Zelanda'da yapılan katliamın Norveç'te yaşanan gibi münferit bir yapısı mı olduğunu yoksa başka bağlantıları mı olduğunu zaman gösterecektir diyorum.

Şu anda önemli olanın ise bu saldırının bir dönüşü olacak mı sorusu olduğunu belirtiyorum.

AB ülkeleri de dahil olmak üzere pekçok yere geçmişte El-Kaide ve DAEŞ tarafından birçok saldırı düzenlendi.

Zamanında Charlie Hebdo'nun yaptığı islam karşıtı yayınlar ile Anders Behring Breivik'in katliamı aynı döneme denk gelmişti. Hebdo aynı çizgiyi devam ettirdi ve 2015'te hedef alındı. Sonrasında ise tüm Avrupa islam düşmanı olmaları argümanıyla DAEŞ tarafından hedef alındı.

Hollanda'da yaşanan olay da bir nevi bunun örneği gibi, sonuçta herkes bir misilleme bekliyor, bu çerçevede davranıyor, hareket ediyor ve açıklama yapıyor diyorum temelde...

Bu durum yaşanırsa da herkesin ihaleyi bize bırakma hevesinde olduğu gibi bir düşüncem var.

Sonuçta ne olacağını zaman gösterecektir ama etki tepkisiz kalmaz, fizik kuralı...

Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Yeni Zelanda'ya giden Türk heyetinin, Christchurch'de kliseye giderken rahip Brunson ve oğlu ile burun buruna gelmesini nasıl karşılamak gerekir sizce?

Brunson orada ne yapıyor olabilir? Mesajı Paylaş

sarı.zeybek

Mikserlerinden vazgeçmemişler demek ki, demek ki bir şey alamamışız bundan hala dolanıyorsa ortalıkta.. Daha çok çıkar karşımıza.. Benim anladığım bu hocam. Mesajı Paylaş

LECTRİ

Mar 22, 2019, 03:04 ÖS Last Edit: Mar 22, 2019, 03:57 ÖS by LECTRİ
Tesadüf olmadığı çok açık, özellikle bizimkilerin karşısına çıkmış. Saldırganın tehditlerinin esas sahibini teyit ediyor. Kimin kimi tehdit ettiğini dünya aleme gösteriyor.

Planladıkları tepkiyi vermemiz için bir çok olay ile bizi proveke edeceklerini, sonrasında tersine eylemler ile dünya kamuoyunu aleyhimize çevirmeyi planladıklarını düşünüyorum. Sonrasında başka şeytani planlar. Bu tür olaylara verilecek fevri ve şiddetli tepki beni korkutuyor, yüz kere düşünmeli. Satranç başladı. Mesajı Paylaş

kurtkapan

Mar 22, 2019, 04:04 ÖS Last Edit: Mar 22, 2019, 04:06 ÖS by kurtkapan
30 yıl Müslümanlarla iç içe yaşamış, kendi kilise kompleksi içinde ve hatta bütün dünyada adı bilinir bir isim artık Brunson. Barış elçisidir onun adı. Herif bütün dünyada "kötü rejim tarafından hapsedilen masum ve mağrur barış adamı" oldu. O gitmeyecek de ben mi gideceğim. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

İddialar o ki bizim heyetten önce oradaymış. Yani saldırı sırasında... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter