Yeni Zelanda'da Terör Saldırısı

Başlatan Albastı, Mar 15, 2019, 02:41 ÖS

« önceki - sonraki »

delenda_est_carthago

Olayin gectigi yeni zelanda'nin  basbakani da, Ingiltere basbakani da, Fransiz basbakani da alman basbakani da, Kanada Basbakani da saldiriyi teror olarak nitelendirmis resmi aciklamalarinda. Hani denmis ya bati teror olarak nitelendirmemis bu saldiriyi  diye, bu dogru degil.

Teror demeyen tek bir Trump var sanirim belli basli batili ulkelerin devlet ya da hukumet baskanlari arasinda.

Mesajı Paylaş

petibor

Mar 18, 2019, 09:51 ÖÖ Last Edit: Mar 18, 2019, 09:54 ÖÖ by petibor
En caydırıcı önlem şu olurdu problem çözme tekniği açısından. Yeni zellanda ve Avustralya başbakanları şunu açıklamalılar. Yeni zellanda 100 000  Avustralya da yarım milyon yeni göçmen alacağını ilan etmeli hemen ertesi günü.
Başkanımız bence muhataplarına bunu önersin tepki olarak yarım milyon göçmen alın desin Mesajı Paylaş

erdem

Daha cok gocmen alarak problem cozmuyorsun ki.

Tam aksine bu tur adamlara su mesaji veriyorsun: " Senin fikirlerin dogru, biz bu ulkede beyazlari azinlik haline getirmek istiyoruz. "

Buna karsi olusacak tepkiyi buyutursun sadece.

Nufus artisi - demografik yapinin degismesi beraberinde sadece ve sadece savas ve catisma getirir. Bati'da bu is biraz agirdan alinabilseydi adamlar savas yapmadan yokolmaya razi idiler zaten.

Isi bozan demografik degisimin asiri hizli yapilmasi oldu.

Mesajı Paylaş

HDS

@erdem, süper de ne olacak yaşlanan ve nüfusu hızla azalan batı ülkeleri meselesi. Tamam eyvallah da.

Bu arada, 18 Mart törenlerindeki konuşma çok talihsizdi. Bir yanda orada taşa kazınmış "Evlatlarınız artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.." yazısı var öte yanda "Dedeleriniz geldi gördüler bizi.." hali.

Biz bu olamayız. Mesajı Paylaş

kurtkapan

"Biz bu olamayız."

Yaptılar, oldu. Şaşırmanız enteresan.

-
^
"Utrecht'te yaşayan Türk bir iş insanı BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, Gökmen Tanış'ın 2 Temmuz 1981 Yozgat doğumlu olduğunu, daha önce Çeçenistan'a gidip savaştığını söyledi. Tanış için, "Birkaç sene önce IŞİD'le bağlantısı nedeniyle tutuklanıp bırakıldı. Türk toplumuna pek karışmazdı, münzevi bir tipti" dedi." Mesajı Paylaş

sadalone

@HDS peki neden dış dünyadan her tür kesimden ağız birliği yapmışçasına bize gelen tepkileri garipsiyorsun?

Bunun gibi benzeri açıklamalar ve yapılanlar birikiyor birikiyor sonrada her tür konuda Türkiye'nin işini bozuyor. Mesajı Paylaş

HDS

Çünkü o tepkilerin kimler tarafından ve nasıl araçsallaştırıldığını görüp bilecek yaş ve tecrübedeyim.

Şalırmıyorum da, tespit ediyorum. Var ise bir hayret, o da işin "hikayecilik" kısmıdır. Mesajı Paylaş

Southwater

Tr ile ISIS bağlantılandırılmaya başlandı son Hollanda saldırısından sonra!
Tesadüf mü? Değil.
Kontra olarak ISIS ile yapılan çatışmalar yabancı kamuoyunda tanıtılmalı.
Yüzlercesini öldürmedik mi?
Şehitler vermedik mi?
Çatışma görüntülerini sızdırmak da dahil tedbirler alınmalı. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Mar 18, 2019, 06:17 ÖS Last Edit: Mar 18, 2019, 06:21 ÖS by BETONBEY
@delenda

Bu modern batının bu zamana kadar uyguladığı yöntem değil mi ?

İngiltere, Almanya, Fransa, Kanada terör dese ne olur...

Bak şimdi Hollanda saldırısından sonra bizi nerelere koyacaklar ki başladılar bile...

Ekle: İlk saldırıda biz hedefe oturtulduk, İslam ülkeleri arasında direk sadece biz hedef alındık serefsizin söyleminde...

Aha 1 gun gecti 1 türk Hollanda'da saldırı düzenliyor :)

Eskiden bu işler daha profesyonel yapılırdı yahu... Mesajı Paylaş

HDS

@SW, aynen, senin Caşua da başlamış tüvit sellerine.

"Vay IŞİD'in Türkiye'den sorumlu emir MİT ile görüşüyormuş" Dibimizde herifler görüşmeyip ne edeceğiz?

Adamların içine sızalım dedik, ulen İsmail Saymaz kitaplarına kadar düştü yazmak. Nasıl "compromised"se herifler içerideki adamları bizden gelen adamları gammazladı. Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

@betonbey

Hocam sen begen ya da begenme, ben ozellikle yeni zelanda hukumetinin tavrini cok onemli buluyorum. Basbakanlari basortusu takti camide, meclisi bugun bakara suresiyle acmislar. Bunlar onemli jestler.

Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bende gördüm Sayın Delenda, ezber bozan bir tavır...

Bu toplumlar kazanırlar, içlerinden arada sırada çıkan fanatikleri bu şekilde absorbe edebilir ve yaşam tarzlarını korurlar.

Ama dönüp ABD yada AB'ye bakarsan bunu genelde göremezsin. 

Zaten hedef alınan yerler alarm zili çaldırıyor kafamda, Yeni Zelanda ve Hollanda...

ABD'yi, Belçika'yı, Fransa'yı yada Almanya'yı garipsemem ama bu iki ülkede karşılıklı gerçekleşen  bir plan var diyor bağırıyor resmen...

Bu saldırıların ardından bizde ciddi bir terör saldırısı bekliyorum açıkçası, tam secim arefesinde...

Kalabalık bir yerlere DAEŞ yada Reina katliamını yapan Türkî kökenli şahıslar gibi özellikle PKK yada DHKP-C tarzı olmayan bir saldırı...

Suriye ve PYD özelinde ABD'nin kaybettiği mevziyi bizim üzerimizden yeniden belirli bir seviyede kazanabilme, sahada bir süre daha kalabilme gayreti...

Seçim öncesinde siyasi bir figürde hedef alınabilir belki, inşallah haksiz çıkarım... Mesajı Paylaş

kurtkapan

Utrecth'deki saldırı sonrasında aile terörü olarak açıklandı. Asayiş, terör değil. Önce yengesi olan kadını, sonra kadına yardım etmeye çalışanları vuruyor. Türkiye'deki akınları psikolojik sorunları olduğunu söylemiş. Küçük şehrin tarihine bir Türk damga bastı, tebrikler kendisine.

Çıkarım yapmadan önce eldeki bütün verileri bir gözden geçirmek daha sağlıklı olabilir. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bunları CNN, BBC gibi büyük yayın mikserlerine anlatacaksınız, bana değil...

Gün boyunca Hollanda'da bir türkün saldırısında terör şüphesi diye yayın yaptılar. Gerçekle ilgilenen mi var :)

Bu haberin kimin aklında ne şekilde kaldığı önemli... Mesajı Paylaş

kurtkapan

Halihazırda IŞİD bağlantıları olan bir aklı evvelin toplum içinde terör estirmesi; doğru mu anladım? Büyük dış güçler tarafından hedef alınmış mı yoksa alınmamış mı?

Ne uluslararası ilişkiler ne de global terörizm düşünmek istediğiniz gibi tecrübe ediliyor BETONBEY. Büyük, korkunç, Bilderberg-ian planlar değil, aksiyon ve reaksiyon var. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter