Yeni Zelanda'da Terör Saldırısı

Başlatan Albastı, Mar 15, 2019, 02:41 ÖS

« önceki - sonraki »

Albastı

Mar 15, 2019, 02:41 ÖS Last Edit: Mar 17, 2019, 06:46 ÖÖ by Yönetim
                               Son dakika: Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı: 49 kişi hayatını kaybetti

Yeni Zelanda'nın ChristChurch ilçesindeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan, acımasız saldırıyı sosyal medyada canlı yayınla paylaştı. Cuma namazı sırasında düzenlenen saldırının ardından bölgede okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Saldırıya ilişkin üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı. Başbakan Jacinda Ardern 'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri' dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saldırı sebebiyle 3 Türk vatandaşının yaralandığını açıkladı. Yeni Zelanda polisi Christchurch kentinde 2 camiye düzenlenen saldırılarda 49 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 48 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğunu duyurdu. Yeni Zelanda polisi, saldırının gerçekleştiği ChristChurch'ün yakınlarındaki Dunedin kentinde bazı evlerin tahliye edildiğini açıkladı.

Kentin Hagley Park bölgesindeki Al Noor Camisi içerisine silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında camide, cuma namazı için 200 kişinin bulunduğu belirtildi.

BAŞBAKAN ARDERN'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: BUGÜN ÜLKEMİZİN EN KARANLIK GÜNLERİNDEN BİRİ...

Başbakan Jacinda Ardern,  'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri. Bu saldırı olan eşi görülmemiş bir şiddet eylemi' dedi.

          http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-yeni-zelandada-camiye-saldiri-41149713 Mesajı Paylaş

nvevor


nvevor


nvevor

Saldırı ile ilgili daha nitelikli kaynaklar, olan olayla ilgili bilgisi olan biri varsa önemsediğim bir konu. Aydınlatırsanız çok sevinirim... Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Hocam biz bu belirtilen paralı asker tayfasıyla da savaştık bu elemanlar bizim hendek operasyonlarında da vardılar ypgye yapılan operasyonlarda da bölgedeydiler ve bizim ökk jöh vs bunları paket etti paket olmayacak kadar değerli olanlarını bölgeden çıkardılar zaten. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

#5
Mar 17, 2019, 06:58 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2019, 07:00 ÖÖ by HARZEMŞAH
Cumhurbaşkanının baş yardımcısı ile dış işleri bakanı Yeni Zelanda'ya gitmiş. Uçuş kesintisiz 20 saat sürmüş...

Olayda 3 Türk yaralı. Bu söz konusu seyahat için bir gerekçe ama asıl verilmek istenen mesaj İslam Dünyasının liderliği mesajının verilmesi.

Verilmek istenen bu mesaj ABD'nin niçin Türkiye'yi hedef aldığının da bir göstergesi. ABD bu iş için yani İslam Dünyasının liderliği için SA ve Mısır"ı öne çıkarmaya çalışırken, Türkiye'nin soyunduğu bu yeni rolden elbette rahatsız olacaktır. Ama bu ve benzeri göstergeler ve Türkiye'nin İslam Dünyasındaki liderliği, Türkiye'nin ABD açısından kolay feda edilemeyecek, gözden çıkarılamayacsk bir konuma gelmesine de yol açıyor...   

Bu nedenle S-400/F-35 anlaşmazlığının, masanın devrilmesi ile sonuçlanmasını beklememek gerekir.. Mesajı Paylaş

radar

Bizim heyet olayın geçtiği Christchurch kentindeki müslüman topluluğunu ziyaret etmiş. Yalnızca Türk cemaatini değil. Verilen mesaj gerçekten açık. 'İslam dünyası bizden sorulur'. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Mesele bizim kendimizi nerede gördüğümüz yada görmek istediğimiz olduğu kadar dışarıdan bakanların da bizi nerede gördükleri ve konumlandırdıklarıdır.

Yeni Zelanda saldırganı 74 sayfalık manifestosunda SA yada Mısır icin tek kelime yazmazken bizim icin ayrı bir paragraf açmış, tehdit etmiş.

Ayriyeten şerefsizin kullandığı silahların şarjörlerinde Devlet-i Aliyye'nin karşısında yer alarak batı dünyasında kahraman olmuş insanların isimleri var.  Murat Hüdavendigar'ı Kosova savaşında kahpece hancerleyip şehit eden Milos Obiliç ve Devlet'i Aliyye'nin 2.Viyana kuşatmasında başarılı bir savunma yaparak batı tarihine mal olmuş  Feliks Kazimierz Potocki'nin isimleri şarjörlerin üzerine yazılmış.

Silahının üzerine ise "türk yiyici" ve haçlı savaşlarının mottosu olan tanrı bunu istedi (deus vult) yazıyor it...

8000 km. ötede ürettiğimiz etkiye ve ne şekilde görüldüğümüz ve algılandığımıza örnektir bu...

Mesajı Paylaş

erdem

Yanlis anlasilmaktan korkarak sunu soylemek istiyorum:

Dunyanin neresinde demografi degisirse orada savas - catisma olasiligi artar. Tek sart olmasa da gerek sartlardan biridir.

Beyazlarin dunya nufusuna orani 20.yy'in basinda %30'un uzerinde iken su anda %8'in altinda, ustelik bunun cogu da yasli.

Beyazlar dunyada cok ciddi bir azinlik olmanin otesinde soylarinin tukenmesi sorunuyla karsi karsiyalar.

Bu durum ortadayken beyazlarin ulkelerine cok ciddi bir goc var.

Muslumanlik - Hiristiyanlik catismasi degil bu - beyazlar ile beyaz olmayanlarin catismasi. Yoksa goc edenler hiristiyan olsalardi, bu olaylar olmayacak miydi?

2. D.S'inin sonundan beri cok ciddi bir "white guilt" altinda yasayan bu toplumlar neredeyse,"en iyisi biz yokolalim, cocuk yapmayalim" seklinde bir zihin yapisina evrildiler. Anders Brevik ve bu son katil, bu toplumlardaki bu zihniyete isyan eden cok cok kucuk bir azinlik.

Eger bu goc ve demografik degisim biraz daha yavas olsaydi ve "ne oluyoruz yahu?" diyen beyazlarin ustune bu kadar gidilmeseydi, bu tur olaylar yasanmadan yokolacakti beyaz irk.

Simdi yok olmadan once son bir kac oksurme, tiksirma bu yaptiklari.

Aslinda bu tur olaylar ile cok dikkat cekseler de bu tur kimselerin sayisi dikkate alinmayacak kadar az.

Unutmayalim, Fransa - Paris'te bir rock konserine yapilan ISID saldirisinda sonra Paris'lilerin ilk aklina gelen,"aman burada yasayan muslumanlara karsi bir hareket olmasin" idi.

Tarihsel bir olaya sahit oluyoruz aslinda. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Haçlı zihniyetini yeniden hortlatmak isteyen ahtapotun bir koludur bu itler.

Aynı ahtapotun diğer bir kolu tarafından gelecek günlerde bu saldırının intikamı olarak lanse edilecek başka bir saldırı olursa sakın şaşırmayın.

Zaten aynı ahtapotun bir kolu da İŞİD, El-Kaide, Eş Şebab değil mi?

Bugüne kadar Hristiyan dünyası "İslami Terör" ilizyonuyla bir hayli kışkırtıldı; Batı'da aşırı sağın her geçen gün yükselmesi de bu etkinin sonucu değil midir?..

Şimdi de sıranın İslam dünyasındaki kışkırtmalara gelmesi hiç de sürpriz olmaz. Bugüne kadar "müslüman müslümanı kırıyor" algısı, "hristiyanlar müslümanları kırıyor" algısına evrilebilirse karşılıklı misillemeler kolayca başlatılabilir ve haçlı zihniyeti yeniden hortlar. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Yukarıdan tanımlanan olguyu beyazlar ve beyaz olmayanlar değil, zenginlik ve yoksulluk olarak değerlendirilirse daha sağlıklı olur ve yanlış anlaşılmaya sadece bir "tık" uzaklıkta olmaktan kurtulursunuz...

Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

#11
Mar 17, 2019, 10:46 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2019, 10:55 ÖÖ by delenda_est_carthago
Zenginlik ve yoksulluk meselesine de, renkli/beyaz  meselesine de kesinlikle katilmiyorum.

Polonya Ukrayna'dan Moldova'dan Beyaz Rusya'dan vs bir ton goc aldi, Su an Polonya'da  2 milyon civari legal veya illegal Ukraynali gocmen oldugu soyleniyor. Cok ciddi bir rakam, nufusa vurunca bizdeki Suriye'lilerden bile fazla, herhangi bir siddet olayi oldu mu  bunlara karsi? ya da polonya hukumetinin bir tedbiri? Tabii ki hayir. Ama adamlar bir tane bile musluman multeci almayacagiz diye AB yi  yikacaklardi neredeyse.

Macaristan'in basbakani Orban acik acik ben Hristiyan Avrupa'nin muhafiziyim diyor, musluman gocmen ya da siginmaci kabul etmeme politikasini tamamen bu argumana dayandiriyor. Bu ornekler cogaltilabilir rahatlikla.

Cinliler beyaz irktan mi? Hic gordunuz mu Cinli gocmenlere karsi bir siddet, avrupa'nin ya da batinin herhangi bir ulkesinde? Heryerde varlar ama.

 Dolayisiyla  ne fakir/zengin catismasi ne beyaz/ renkli meselesi durumu aciklamiyor. Kendimizi kandirmayalim. Mesajı Paylaş

HDS

Çinli ve Hintli göçmene karşı Avustralya'da çok hoyrat bir tepki var. Adam dövüyorlar sokakta.

Bu Müslüman işinin oradan çokması ondan da garip. "Abi biz hep Çinli, Hintli döverdik.." gibi. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Çok haklısın delenda üstadım,

Venezüella, Kolombiya, Meksika gibi Güney Amerika ülkelerinden yayan ve kitlesel olarak ABD'ye göçmeye çalışanlar da müslüman zaten...
Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

#14
Mar 17, 2019, 11:02 ÖÖ Last Edit: Mar 17, 2019, 11:07 ÖÖ by delenda_est_carthago
@HDS Hocam yapma rica ederim. Ingiltere'de, ABD'de vs.. kafalarindaki sarik  ve sakallari yuzunden  musluman zannedilerek mutemadiyen dayak yiyen, saldiriya ugrayan Sih'lerin en sonunda  cozumu  boyle durumlarla  karsilastiklari zaman kendilerini  "ben musluman degilim" diyerek kurtarmakta bulduklarini biliyoruz.

@Harzemsah Sanirim yazilani dogru anlamadiniz, bir daha okuyun isterseniz.  BEn Hristiyan fakirler   daha zengin Hristiyan ulkelere goc etmiyor mu dedim? Tam tersini soyledim aslinda, ornegini de verdim. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter