Antonov

Başlatan Terra, Ağu 15, 2017, 04:59 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Ukrayna Devlet Savunma Sanayi işletmesi Ukroboronprom'a bağlı olarak Antonov şirketi, önümüzdeki 5 yıl içinde en az 70 uçak üretmeyi planlıyor.

Ukroboronprom Basın Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, ilgili planları öngören şirketin pazarlama planı uzmanların değerlendirmelerine, bağımsız uzmanların ve önde gelen şirketlerin tahminlerine dayanıyor.

Söz konusu plan, perspektifli piyasaları dikkate alıyor ve ortaklarla mevcut anlaşmaların hacmine dayanıyor.

Açıklamada, "Pazarlama planına göre, dünyadaki orta nakliye uçakları piyasası önümüzdeki 15 yıl içinde 900 uçak olarak değerlendiriliyor. Bundan dolayı Antonov şirketi, 5 yıl için 20 AN-178 uçağını BDT, Asya ve Afrika ülkeleri, ayrıca Türkiye'deki müşterilerine sağlamayı planlıyor. Bunun dışında Antonov, bölgesel yolcu uçakları piyasasına dönmeyi planlıyor" denildi.

Daha önce Ukrayna Devlet Savunma Sanayi işletmesi olan Ukroboronprom'a bağlı olduğu iki yıl içinde uçak üreticisi Antonov şirketinin gelirini 4 kat arttırdığı bildirilmişti.

Ukroboronprom'a bağlandıktan sonra 1,5 yıl içinde Antonov, Rusya'da üretilen parçaların kullanılmadığı ilk Ukrayna uçağı An-132D uçağını üretti.

https://www.airlinehaber.com/antonov-5-yilda-70-ucak-uretecek/ Mesajı Paylaş

nokta

ABD'den Ukrayna'ya Yatırım

ABD ve Ukrayna, havacılık alanında iş birliği yapıyor. "UkrOboronProm" kuruluşu Kharkiv State Aircraft Manufacturing ve ABD merkezli Oriole Capital Group, Dubai Airshow 2017'de bir yatırım sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeye göre Kharkiv, Ukrayna'nın An-74 uçaklarının çeşitli versiyonları için 150 milyon Dolar değerinde bir seri üretim siparişi alacak. Buna karşılık Oriole Capital, An-74'lerin üretim, modernizasyon ve satışı için yatırım yapacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/abd-den-ukrayna-ya-yatirim/5127/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya'nın desteğini çektiği Antonov'a, Boeing yardım edecek

Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışma, Antonov uçak şirketinin geleceği hakkında da soru işaretlerine neden oldu. 2015 yılında Ukrayna merkezli uçak üreticisi Antonov ve Rus havacılık devi Birleşik Uçak Şirketi (UAC) ortaklıklarını bitirmişti. İki şirketin yollarını ayırmasıyla Antonov en büyük destekçisinden mahrum kalmış oldu.

Rus ortağının çekilmesiyle üretim yapmakta zorlanan Antonov'un imdadına Amerikan Boeing şirketi yetişti. Havacılık endüstrisinde büyük bir kabiliyet ve altyapıya sahip olan Antonov'un ABD'nin yardımıyla yeniden güçleneceği yorumları yapılıyor.

Bu amaçla Boeing'in yan şirketi Aviall, Antonov ile Temmuz ayı ortasında An-1X8 Next programı için bir anlaşma imzaladı. Amerikan havacılık devinin Aviall şirketi aracılığı ile çift motorlu bölgesel uçak An-148, daha büyük modeli An-158 ve kargo uçağı An-178'in yenilenmiş versiyonlarının yapımına olanak sağlaması bekleniyor.

Boeing'in Ukrayna'nın Kiev Oblast bölgesinde yer alan Gostomel kentinde bir lojiktik merkez kurduğu, Antonov'un aldığı uçak siparişlerini tamamlamasına yardımcı olacağı ve şirkete yedek parça desteği sağlayacağı belirtildi.

2019 yılı sonunda Antonov uçak fabrikasında seri üretimlerin tekrar başlayacağı ve yılda 8 adet uçak üretileceği bildirildi.

Öte yandan Rusya'nın da kendi imkanlarıyla dev nakliye uçağı An-124'ü inşa etmeyi planladığı bilgisi paylaşıldı.

http://www.kokpit.aero/boeing-yardim-edecek Mesajı Paylaş

Merkator

Ukrayna'nın yeni İHA'sında ilginç benzerlik

Ukrayna, yüksek irtifadan uçabilen, 24 saat havada kalabilen HALE sınıfı yeni bir İnsansız Hava Aracı (İHA) için çalışmalarını hızlandırdı. "Yabancı bir ülke ile geliştiriyoruz" açıklaması yapan Ukrayna'nın yeni İHA'sının bir dönem TUSAŞ tarafından tasarlanan 'Advanced UAV' konseptine benzemesi dikkat çekti.

Uzun süreli havada kalabilen ve yüksek irtifaya çıkabilen İHA sistem ihtiyacı duyan Ukraynalılar, bu konuda Antonova adını verdikleri bir şirket kurdular. Şirketin İHA Direktörü Nikolai Vorobiev, geçtiğimiz günlerde Ukrayna'da düzenlenen savunma fuarında gazetecilere proje ile ilgili bilgi verdi.

"YABANCI BİR ÜLKE İLE GELİŞTİRİYORUZ"

HALE sınıfı İHA için "'Yabancı bir ülke ile geliştiriyoruz. Yabancı ülke, elektronik parçaları ve bombaları sağlayacak" diyen Vorobiev'in bu açıklamasından sonra savunma kulislerinde Türkiye ve Ukrayna iş birliğine dikkat çekildi. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna, Baykar ile Taktik İHA için Bayraktar TB2 alımı konusunda anlaşma yapmıştı.

MAKSİMUM KALKIŞ AĞIRLIĞI 6 TON

Ukraynalılar, seyir irtifası 40 bin feet yani 12 bin 200 metreden uçabilecek İHA'nın maksimum kalkış ağırlığı 6 ton olarak planlandı.  Toplam 24 saat havada kalabilecek İHA'nın taşıdığı yük ise 1400 kg. olacak. İHA'ya her biri 750 beygir gücünde iki adet motor güç verecek.

9 İSTASYONDA MÜHİMMAT TAŞIYACAK

HALE sistemi, gövde ve kanat altında 9 noktada silah taşıma kabiliyetine sahip olacak. Paylaşılan fotoğraflarda bu silahlar arasında Türkiye'den çeşitli bomba ve güdümlü mühimmatın olması da dikkat çekiyor.

TUSAŞ'IN GELİŞTİRDİĞİ İHA'LAR

TUSAŞ'ın ürün yelpazesinde İHA sistemlerinde ANKA, ANKA-S, çift dikey stablizeli ve çift motorlu ANKA-II ile daha büyük bir sistem olan Advanced UAV dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz ekim ayında ANKA-II'nin ölçekli modeli Endonezya'da rüzgar tünelinde çeşitli testlere tabi tutulmuştu.

http://www.kokpit.aero/ukrayna-iha-yurtdisi-destek Mesajı Paylaş

meraklı

NATO ve Antonov, Stratejik Hava Nakliyesi için Yeniden El Sıkıştı

Antonov, NATO'nun Strategic Airlift International Solution (SALIS) programı kapsamında, yeni bir anlaşma imzaladı. Gelişmeyi 4 Ocak'ta duyuran firma, anlaşma kapsamında, SALIS üyesi ülkelere, 31 Aralık 2021'e kadar, 2 adet AN-124 uçağı kiralamaya devam edecek.

SALIS programı, 2006 yılında; Almanya, Belçika, Çekya, Fransa, Macaristan, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Slovakya ve Slovenya'nın, büyük çaplı stratejik hava nakliyesi ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla başlatılmıştı. Anlaşma ile hizmet süresi 3 yıl daha uzatılan Antonov, SALIS programı kapsamında, 2016 yılından beri hizmet veriyor.

http://www.milscint.com/tr/nato-ve-antonov-stratejik-hava-nakliyesi-icin-yeniden-el-sikisti/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter