Rafael

Başlatan nokta, Mar 08, 2018, 12:53 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

SPICE 1000'e IOC İlanı

İsrail Hava Kuvvetleri, 7 Mart'ta, Rafael SPICE 1000 güdümlü bombaların kuvvetin F-16C/D Barak savaş uçakları üzerinde başlangıç operasyonel kabiliyete (initial operational capability/IOC) ulaştığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, testlerin 2017 ağustos ayında tamamlandığı ve mühimmatın resmi olarak operasyonel olduğu bilgisine yer verildi. SPICE 1000 güdümlü bombalar, yakın gelecekte kuvvetin F-16I ve F-15 filolarına da entegre edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/spice-1000-e-ioc-ilani/5842/1 Mesajı Paylaş

Karabasan

İsrail'in Rafael şirketi Rusların S-400 hava savunma sistemlerini atlatabilecek Elektronik Harp podu geliştirdiklerini iddia ediyorlar
https://www.youtube.com/watch?time_continue=212&v=AhzqZ-kHG0g Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Rafael, Uzun Menzilli Havadan-Satıha " Rocks" Füzesini Tanıtıyor 

İsrail'li Rafael Advanced Defence Systems firması, Hindistan'ın Bengaluru kentinde düzenlenen Aero India Hava Fuaronda yeni, gelişmiş, menzil ötesinden ateşlenen yüksek hızlı havadan satıha yeni füzesini (Air-To-Surface Missile /ASM) tanıttı.

" Rocks " olarak adlandırılan ASM, hedeflerin satıh altında mı yoksa yer üstünde mi olduğuna bağlı olarak bir nüfuz edici harp başlığı veya patlayıcı harp başlığıyla donatılabilir.  Harp başlığının ağırlık sınıfı açıklanmadı.

'Rocks', Rafael'in geliştirdiği tek kademeli bir katı roket motoru, orta seviye navigasyonu için GPS / ataletsel navigasyon sistemi (INS) güdümü ve elektro-optik (EO) / Nihai Safhada hedef arama için görüntüleme kızılötesi (IR) arayıcı başlık düzeneği ile donatıldı. Füze, sahadaki navigasyon için INS / GPS'ini kullanırken hedefe yönelmek için EO arayıcı ve hedefleri hassas bir şekilde vurmak için IR Kullanıyor. Böylece, GPS açısından sorunlu bölgede alternatif çözümler buluyor.

Rafale füzeyi ihraç etmek üzere gerekli lisansları aldı.

http://m.c4defence.com/Gundem/rafael-uzun-menzilli-havadansatiha--rocks-fuzesini-tanitiyor/7831/1
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter