Yabancı Ülke Tatbikatları

Başlatan kimlikci, Mar 30, 2016, 08:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Terra

Koronavirüs orduları korkuttu!

ABD, Güney Kore ordusu ile yaptıkları ortak eğitim tatbikatlarını Koronavirüs salgınından dolayı azaltacağını duyurdu.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Güney Kore Savunma Bakanı Jeong Kyeong-doo ile Pentagon'da ortak basın toplantısı düzenledi.

Çin'de başlayıp birçok ülkeye sıçrayan Kovid-19 salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Esper, "ABD Kore Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Robert Abrams ile Güney Kore Genelkurmay Başkanı Park Han-ki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) konusundaki kaygılardan dolayı komutanlıktaki ortak eğitimleri azaltmaya çalışıyorlar." dedi.

Esper ayrıca, askeri birliklerin hareketleri ve askerlerin üslerden giriş çıkışlarının da kontrol altında tutulduğunu belirtti.

Güney Kore Savunma Bakanı Jeong ise Güney Kore ordusunda 13 askerde yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini, bu nedenle birlikler içindeki hareket ve intikalleri son derece sınırladıklarını söyledi.

Jeong alınan bu tedbirlerin ülkenin savunmasında bir zaafa yol açmasını beklemediklerini de sözlerine ekledi.

http://defenceandtechnology.com/koronavirus-ordulari-korkuttu/ Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan'ın Tatbikatına Corona Engeli

Hindistan'ın MILAN 2020 tatbikatı coronavirüs endişeleri nedeniyle ertelendi.

Hindistan Deniz Kuvvetleri'nin çok taraflı tatbikatı 'MILAN 2020', dünya genelinde 3 binden fazla cana mal olan coronavirüs nedeniyle ertelendi. Tatbikat Hindistan Deniz Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde 18-28 Mart tarihleri arasında Visakhapatnam'da gerçekleşecekti.

Yapılan açıklamalara göre etkinlik, katılımcı 30 donanmanın sağlığını korumak için ertelendi. Katılımcı ülkeler arasında ABD, Rusya, Umman, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn, Bangladeş, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Krallık, Avustralya, Vietnam, Myanmar, İran, Sri Lanka, Tayland bulunuyor).

Tatbikat daha sonra uygun bir tarihte gerçekleşecek.

https://c4defence.com/Gundem/hindistanin-tatbikatina-corona-engeli/9449/1 Mesajı Paylaş

nokta

Denizaltı Hareketliliği

Stratejik konumu nedeniyle Uzak Doğu'nun Pasifik'teki kapısı olarak nitelendirilebilecek olan Filipinler, alışılmışın dışında hareketliliklere sahne oluyor.

Rusya, tarihinde ilk defa Filipinler'e denizaltı gönderecek. Platform, Uluslararası Filo Değerlendirme (International Fleet Review / IFR) Tatbikatı kapsamında Manila Körfezi'ne ziyaret düzenleyecek. Rus Donanması'ndan yapılan açıklamada, Corregidor ve Bataan yakınlarında ifa edilecek faaliyete, Rusya envanterindeki gemiler de katılacak.

Tatbikat, Filipinler'in ilk defa ev sahipliği yaptığı Batı Pasifik Donanma Sempozyumu'nun en önemli parçalarından biri olarak nitelendiriliyor. Toplamda 24 donanmanın katılımının hedeflendiği IFR, 19-21 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Filipinler'den yapılan açıklamada, etkinliğe ABD, Rus ve Çin Donanması başta olmak üzere 15 ülke katılım bildirdi.

https://c4defence.com/Gundem/denizalti-hareketliligi/9532/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter