Kış-2019 Tatbikatı

Başlatan Observer, Şub 12, 2019, 03:49 ÖS

« önceki - sonraki »

Observer

BASIN DUYURULARI

TARİH:12 Şubat 2019SAAT:14:59

1.  Kış-2019 Tatbikatı; 9'uncu Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, 04-22 Şubat 2019 tarihleri arasında, Şehit İs.Asb.Kd.Üçvş. İlhan HAMLI Atış ve Tatbikat Alanı/Kars'ta icra edilmektedir.

2.  Tatbikatın maksadı; birleşik ve müşterek harekâtın icrası konusunda işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, birliklerin derin kar ve şiddetli soğuklarda atış dâhil muharebe imkân ve kabiliyetlerini denemek, muharebe sahasını tüm boyutlarıyla canlandırarak ateş ve manevranın senkronizasyonunu geliştirmek, kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, ikmal ve bakım faaliyetlerinde eğitim seviyesini geliştirmek ve beka kabiliyetlerini arttırmak, komuta-kontrol sistemlerinin kış şartlarında işletilmesini sağlamaktır.

3.  Tatbikata; Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarından birlik ve unsurlar katılmaktadır. Ayrıca tatbikata 15 dost ve müttefik ülke ile 251 personel iştirak etmektedir.

Saygı ile duyurulur.

Mesajı Paylaş

Terra

Kış-2019 Tatbikatı devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından Kars'ta gerçekleştirilen Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatının görüntülerini paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kış-2019 Tatbikatı, 9'uncu Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından, Kars'ta Şehit İstihkam Astsubay Kıdemli Üst Çavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı'nda gerçekleştiriliyor.

Tatbikata, Genelkurmay Başkanlığı ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarından birlik ve unsurlar ile 15 dost ve müttefik ülkeden 251 personel katılıyor.

4-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen tatbikatla ilgili, şu ifadelere yer verildi:

"Tatbikatın maksadı; birleşik ve müşterek harekatın icrası konusunda işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, birliklerin derin kar ve şiddetli soğuklarda atış dahil muharebe imkan ve kabiliyetlerini denemek, muharebe sahasını tüm boyutlarıyla canlandırarak ateş ve manevranın senkronizasyonunu geliştirmek, kış şartlarında arazide yerleşme, barınma, iaşe, ikmal ve bakım faaliyetlerinde eğitim seviyesini geliştirmek ve beka kabiliyetlerini arttırmak, komuta-kontrol sistemlerinin kış şartlarında işletilmesini sağlamaktır."

http://m.defenceandtechnology.com/2019/02/15/kis-2019-tatbikati-devam-ediyor/ Mesajı Paylaş

nokta

TSK, Kış Yeteneklerini Sergiledi 

Kars'ta 9'uncu Kolordu Komutanlığı himayesinde gerçekleştirilen Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatı'nda basın günü başladı.

Faaliyet kapsamında, Atmaca ve Şahin adlı ülkelerin arasındaki muharebe simüle ediliyor. TSK' nın Atmaca Kuvvetleri'ni temsil ettiği tatbikat, taarruz niteliği taşıyor. Düşman hatlarının yarılmasının ardından gerçekleştirilen akın harekâtlarının da canlandırıldığı faaliyette gerçek mühimmat kullanıldı. Ordunun mekanize harekât, koordinasyon kabiliyetleri, muhabere ve kış koşullarında harp kabiliyetlerinin de sınandığı Kış-2019 Tatbikatı'nda Bora-12, T129 Atak, Cirit ve UMTAS gibi yerli üretim sistemler de kabiliyetlerini sergiliyor. Faaliyet, yabancı askeri unsurların katılımı ve takibiyle devam ediyor.

Tatbikara Almanya, Azerbaycan, BAE, Bangladeş, Birleşik Krallık,  Bosna Hersek, Gürcistan, İtalya, Katar, Kazakistan, Kosova, Pakistan, Suudi Arabistan kuvvetleri katılıyor.

http://m.c4defence.com/Gundem/tsk-kis-yeteneklerini-sergiledi/7830/1 Mesajı Paylaş

Defence

Tatbikatın bugünkü bölümünde bir Katar C-17'sinden paraşütle malzeme atıldı. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter