UZMAR Tersanesi

Başlatan Atılgan, Şub 23, 2019, 07:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Uzmar, SST Tsimshian Warrior'u teslim etti

Uzmar Tersanesinde inşa edilip,Kasım 2018'de suya indirilen SST Tsimshian Warrior bugün yapılan imza töreni ile Kanada'lı sahiplerine teslim edildi.

Uzmar Tersanesinde inşa edilip,Kasım 2018'de suya indirilen NB122 inşa numaralı Rastar 3200W sınıfı refakat römorkörü  SST Tsimshian Warrior bugün yapılan imza töreni ile Kanada'lı sahiplerine teslim edildi.

Uzmar Tersanesi'nde SST Kanada için inşa edilen ve SST Tsimshian Warrior adı verilen Rastar3200w römorkör için bugün teslim imza töreni düzenlendi.Törene Uzmar Denizcilik Genel Müdürü Noyan Altuğ,  SAAM Smit'ten Dirk Goudriaan ve Bert Zuurmond ile birlikte Boskalis firmasını temsilen ise A. Bram de Feijter Tersane çalışanları basın mensupları katıldı. 

Törende ilk konuşmayı Uzmar Üretim Mühendisi Derya Tuncer yaptı. Tuncer, SST Tsimshian Warrior'un imza töreni için bir araya geldiklerini belirterek, "Heyecanla ve hevesle, meslek hayatımın henüz başında iken bu kadar önemli bir projede yer almamı sağlayan ve yol gösteren amirlerime, formenlere ve tüm saha çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bir projenin her anını görmek ve izlemek paha biçilemez bir his. Görmüş olduğunuz gemi, devam projelerinin referansı olsun diyelim. Pruvası neta, denizleri sakin olsun" dedi.

Uzmar Denizcilik Genel Müdürü Müh.Noyan Altuğ yaptığı konuşmada teslim edilen römorkörün Kanada'da UZMAR'ın adını yaşatacağını belirtti. Emeği geçen herkese teşekkür eden  Altuğ , "Arkadaşlar, bu römorkör Kanada'ya bizim adımı taşıyacak. Biz bir ekip olarak, Türkiye'nin evlatları olarak bir araya geldiğimiz zaman ne kadar güzel işler yapabileceğimizi bir kere daha gösterdik" diye konuştu.

Boskalis Üretim Yöneticisi A. Bram de Feijter ise römorkör için Uzmar ile birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Ardından Feyter ile Altuğ, römorkör teslimi için imzaları attılar.

http://www.denizhaber.com/m/gemi-insa/uzmar-sst-tsimshian-warrior-u-teslim-etti-h77441.html Mesajı Paylaş

Atılgan

UZMAR, KUVEYT'TEN RAMPAGE 6000 SİPARİŞİ ALDI

UZMAR, Kuveyt Petrol Şirketi'yle RAmpage 6000 için kontrat imzaladı. 'Çok Amaçlı/Petrol Yayılımını Temizleme' özellikli RAmpage 6000'in Mayıs 2019'da çelik kesimiyle birlikte inşanın başlaması planlanıyor.

Uzmar, Kuveyt Petrol Şirketi'nden yeni bir sipariş daha aldı. UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Kuveyt Petrol Şirketi Grubu'nun Gaz Operasyon Direktör Yardımcısı ve CEO Yardımcısı Muhammed Al-Zoubi, KOC'nin Ahmedi, Kuveyt'teki merkezinde Robert Allan dizaynı "Çok Amaçlı/Petrol Yayılımını Temizleme" özellikli 60m LAO'a sahip RAmpage 6000 için kontrat imzaladı.

Rampage 6000, Türkiye'de şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük Robert Allan dizaynı deniz aracı olacak. Özellikle geri petrol sızıntısından temizliği, depolanması ve aktarılması görevlerinde kullanılacak.

Römorkör, iki adet orta hızlı motorla çalışan modern bir çift Azimut Stern Drive (ASD) sistemi ile inşa edilecek. Petrol sızıntısı müdahale görevleri, petrol sızıntısı kontrolü ve geri kazanımı, alan gözetimi, açık denizde yangınla mücadele ve lojistik tedarik, çekme hizmetleri, diğer açık deniz hizmetleri, kurtarma operasyonları ve diğer ilgili görevleri üstlenecek şekilde donatılarak Kuveyt devleti sularında ve uluslararası sularda hizmet verecek.

RAmpage 6000, Lloyd Register Class'ından DP (AM) notasyonu ile Dinamik Konumlandırma özelliğine sahip olacak. RAmpage 6000'in Mayıs 2019'da çelik kesimi ile birlikte inşanın başlaması planlanıyor.

Genel özellikleri:

Uzunluk: 60 metre

Genişlik: 14.0 metre

Draft: 4.7 metre

Motor Gücü: 2 x 1620 kW

Çekiş gücü: 30 ton

Hızı: 13 Knots

2 yan motor: Her biri 500 kW

Personel: 8'i mürettebat, 16 kişi

https://www.denizhaber.net/mobi/news_detail.php?id=87113 Mesajı Paylaş

Atılgan

UZMAR'ın Kuveyt'e inşa edeceği römorkörün çelik kesme töreni yapıldı

UZMAR tarafından Kuveyt Petrol Şirketi'ne inşa edilecek RAmpage 6000 römorkörün çelik kesme töreni Kocaeli Serbest Bölge'deki tersanede gerçekleştirildi. RAmpage 6000, Türkiye'de bugüne kadar inşa edilen en büyük römorkör olacak.
UZMAR'ın Kuveyt Petrol Şirketi (KOC) ile imzaladığı RAmpage 6000 römorkörün çelik kesme töreni firmanın Kocaeli Serbest Bölge'de yapıldı.

Törene UZMAR Denizcilik CEO'su Noyan Altuğ, UZMAR Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ, Kuveyt'ten KOC Marine Teknik Birimi Takım Lideri Soud M. Al-Otaibi, Marina Yağları Yönetimi Takım Lideri Mohammad Al-Ajmi ile Marina Bakım Kıdemli Mühendisi Naif Al-Otaibi ile çalışanlar katıldı.

Projenin UZMAR için bir dönüm noktası olacağına vurgu yapan UZMAR Proje Yöneticisi Baran Özatlı, deneyimli ekibin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Kuveyt Petrol Şirketi'ne kendilerine güvendiği için teşekkür eden UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ, bu projenin firmaları için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Kuveyt Petrol Şirketi ile başlanılan projenin kendilerini başka boyuta taşıyacağına inandığını söyleyen UZMAR CEO'su Noyan Altuğ, uzun sürecek bir işbirliği diledi.

UZMAR Denizcilik ile yaptıkları kontratın kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen KOC Marine Teknik Birimi Takım Lideri Soud M. Al-Otaibi, gemi üretimi için tecrübe ve disiplin gibi önemli unsurların başarıyla buluşması gerektiğini  vurgu yaparak UZMAR ile önümüzdeki dönemde başka projelere de imza atmayı istediklerini belirtti.

Törenin ardından UZMAR tarafından Kuveytli yöneticilere plaket takdim edildi. Daha sonra RAmpage 6000 römorkörün ilk çelik parçası kesildi.

RAmpage 6000, 60 metre boyu ile Türkiye'de şimdiye kadar inşaa edilen en büyük Robert Allan tasarımı, Azimuth Stern Drive (ASD) römorkör olacak.

RAmpage 6000, Lloyd's Register'dan da Dynamic Positioning notasyonu alacak.

Römorkörün sözleşmesi UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Kuwait Oil Company (KOC) Gaz Operasyonları Yöneticisi Mohammad Al-Zoubi arasında KOC'un Kuveyt'teki genel merkezinde imzalanmıştı.

RAmpage 6000'in özellikleri:

Uzunluk : 60 metre

Genişlik : 14.0 metre

Draft : 4.7 metre

Motor Gücü : 2 x 1620 kW

Çekiş gücü : 30 ton

Hızı : 13 Knots

2 yan motor : Her biri 500 kW

Kişi sayısı : 8'i mürettebat, 16 kişi

https://www.denizhaber.net/uzmarin-kuveyte-insa-edecegi-romorkorun-celik-kesme-toreni-yapildi-haber-90445.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

"UZMAR BusinessLab" etkinliği gerçekleşti

UZMAR Tersanesi departman müdürlerinin ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen UZMAR BusinessLab, toplantı ve sosyal grup etkinlikleri olmak üzere iki farklı konseptin bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında ilki düzenlenen "UZMAR BusinessLab" etkinliği, Elite World Hotel Sapanca'da gerçekleşti.

UZMAR Tersanesi departman müdürlerinin ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen UZMAR BusinessLab, toplantı ve sosyal grup etkinlikleri olmak üzere iki farklı konseptin bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Toplamda 12 saate yakın toplantı gerçekleştiren UZMAR Tersanesi yönetimi 2019 yılının değerlendirmesini yaparken, toplantı başlıkları dahilinde, gelecek proje ve yatırımların planlamalarını da yaparak yeni bir döneme start verdi.

Moderatörlüğünü Planlama Müdürü Arif Volga Kaya'nın yaptığı toplantıların tümüne, Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Tersane Müdürü Orhan Kum ile birlikte Dizayn Müdürü Gökhan Kamer, Satınalma Müdürü Volkan Gün, Bilgi İşlem ve Bilişim Müdürü  İbrahim Özdemir, Muhasebe Müdürü İsmail Özdemir, Finans Müdürü Tayfun Karaüç, Proje Müdürü Ömer F. Yılmaz, Proje Müdürü Baran Özatlı, Askeri Projeler Koordinatörü N. Cüneyt Furuncı, Teknik Müdür Ali Kurt, Üretim Müdürü Mahsuni Gümüş, Kalite Kontrol Müdürü Mehmet Özcan, Bakım ve Yatırımlar Müdürü Galip Bayraktar, Çelik Tekne Şefi Yusuf Adıyaman, İnsan Kaynakları Müdürü Şükrü Torlak, Kontrat ve Projeler Kıdemli Müdürleri Ural Kavaklıoğlu ve Ahmet Soğukçelik, İş Geliştirme Yetkilisi Emre Çaylak ile Teklif ve Projeler Yardımcı Koordinatörü Rezzan Tarçın katıldı.

Yeni projelerin değerlendirildiği ve gelecek yatırımların yol haritalarının çizildiği toplantılarda tüm yetkili müdürler önemli kararlara imza atarak 2020 ve sonrası için hedefleri belirlediler. Tartışılan gündem maddeleri konusunda çok yararlı bir iletişim ve karar alma ivmesi yakaladıklarının altını çizen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mutlu ALTUĞ, önümüzdeki dönemlerde UZMAR BusinessLab başlığı altında çok farklı etkinlikler ve yeniliklerle sadece UZMAR'a değil tüm sektöre fayda sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.
 
UZMAR yetkililerinin aileleri ile birlikte geçirdikleri hafta sonu etkinliğinde, 28 Eylül akşamı gerçekleşen gala yemeği öncesi yöneticilerden oluşan üç takım arasında paintball turnuvası düzenlendi. Oldukça eğlenceli zaman geçiren çalışanlar ve turnuvayı izleyen aile üyeleri, sonrasında Sapanca Gölü manzarası eşliğinde gala yemeğinde buluştu.
29 Eylül Pazar sabahı Çatalkaya Vadisi'nde doğa yürüyüşü yapan katılımcılar, öğle yemeğinin ardından toplantılarına devam ettiler. Tüm gündem maddelerinin üzerinden başarıyla geçen ve toplantılarını sonlandıran UZMAR yetkilileri saat 17:00'da, aileleri ile birlikte düzenlenen plaket ve sertifika törenine katıldılar.

Beş yıl ve üzeri UZMAR ailesinin bir parçası olan katılımcılara plaket ve sertifika verilirken, çalışma süresi beş yılın altında olan UZMAR ailesinin diğer değerli üyelerine başarı sertifikaları takdim edildi. Katılımcıların UZMAR'ın bir parçası olmak hakkındaki düşüncelerini anlattıkları kısa video gösteriminin ardından UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan ALTUĞ yaptığı konuşmada "UZMAR bugünkü başarısını güçlü ve birbirine bağlı büyük bir aile olmayı başarabilmiş olmasına borçludur. Yaptığımız işler çok büyük ve çok önemli. İşçilerimizle, mühendislerimizle, yönetimimizle, ailelerimizle birlikte bir bütün olarak hissettiğimiz bu aidiyet duygusu bizim için en büyük ve en önemli başarıların başında gelmektedir." dedi.

https://www.denizhaber.com/sektorden/uzmar-businesslab-etkinligi-gerceklesti-h81037.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter