UZMAR Tersanesi

Başlatan Atılgan, Şub 23, 2019, 07:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Uzmar, SST Tsimshian Warrior'u teslim etti

Uzmar Tersanesinde inşa edilip,Kasım 2018'de suya indirilen SST Tsimshian Warrior bugün yapılan imza töreni ile Kanada'lı sahiplerine teslim edildi.

Uzmar Tersanesinde inşa edilip,Kasım 2018'de suya indirilen NB122 inşa numaralı Rastar 3200W sınıfı refakat römorkörü  SST Tsimshian Warrior bugün yapılan imza töreni ile Kanada'lı sahiplerine teslim edildi.

Uzmar Tersanesi'nde SST Kanada için inşa edilen ve SST Tsimshian Warrior adı verilen Rastar3200w römorkör için bugün teslim imza töreni düzenlendi.Törene Uzmar Denizcilik Genel Müdürü Noyan Altuğ,  SAAM Smit'ten Dirk Goudriaan ve Bert Zuurmond ile birlikte Boskalis firmasını temsilen ise A. Bram de Feijter Tersane çalışanları basın mensupları katıldı. 

Törende ilk konuşmayı Uzmar Üretim Mühendisi Derya Tuncer yaptı. Tuncer, SST Tsimshian Warrior'un imza töreni için bir araya geldiklerini belirterek, "Heyecanla ve hevesle, meslek hayatımın henüz başında iken bu kadar önemli bir projede yer almamı sağlayan ve yol gösteren amirlerime, formenlere ve tüm saha çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bir projenin her anını görmek ve izlemek paha biçilemez bir his. Görmüş olduğunuz gemi, devam projelerinin referansı olsun diyelim. Pruvası neta, denizleri sakin olsun" dedi.

Uzmar Denizcilik Genel Müdürü Müh.Noyan Altuğ yaptığı konuşmada teslim edilen römorkörün Kanada'da UZMAR'ın adını yaşatacağını belirtti. Emeği geçen herkese teşekkür eden  Altuğ , "Arkadaşlar, bu römorkör Kanada'ya bizim adımı taşıyacak. Biz bir ekip olarak, Türkiye'nin evlatları olarak bir araya geldiğimiz zaman ne kadar güzel işler yapabileceğimizi bir kere daha gösterdik" diye konuştu.

Boskalis Üretim Yöneticisi A. Bram de Feijter ise römorkör için Uzmar ile birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Ardından Feyter ile Altuğ, römorkör teslimi için imzaları attılar.

http://www.denizhaber.com/m/gemi-insa/uzmar-sst-tsimshian-warrior-u-teslim-etti-h77441.html Mesajı Paylaş

Atılgan

UZMAR, KUVEYT'TEN RAMPAGE 6000 SİPARİŞİ ALDI

UZMAR, Kuveyt Petrol Şirketi'yle RAmpage 6000 için kontrat imzaladı. 'Çok Amaçlı/Petrol Yayılımını Temizleme' özellikli RAmpage 6000'in Mayıs 2019'da çelik kesimiyle birlikte inşanın başlaması planlanıyor.

Uzmar, Kuveyt Petrol Şirketi'nden yeni bir sipariş daha aldı. UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Kuveyt Petrol Şirketi Grubu'nun Gaz Operasyon Direktör Yardımcısı ve CEO Yardımcısı Muhammed Al-Zoubi, KOC'nin Ahmedi, Kuveyt'teki merkezinde Robert Allan dizaynı "Çok Amaçlı/Petrol Yayılımını Temizleme" özellikli 60m LAO'a sahip RAmpage 6000 için kontrat imzaladı.

Rampage 6000, Türkiye'de şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük Robert Allan dizaynı deniz aracı olacak. Özellikle geri petrol sızıntısından temizliği, depolanması ve aktarılması görevlerinde kullanılacak.

Römorkör, iki adet orta hızlı motorla çalışan modern bir çift Azimut Stern Drive (ASD) sistemi ile inşa edilecek. Petrol sızıntısı müdahale görevleri, petrol sızıntısı kontrolü ve geri kazanımı, alan gözetimi, açık denizde yangınla mücadele ve lojistik tedarik, çekme hizmetleri, diğer açık deniz hizmetleri, kurtarma operasyonları ve diğer ilgili görevleri üstlenecek şekilde donatılarak Kuveyt devleti sularında ve uluslararası sularda hizmet verecek.

RAmpage 6000, Lloyd Register Class'ından DP (AM) notasyonu ile Dinamik Konumlandırma özelliğine sahip olacak. RAmpage 6000'in Mayıs 2019'da çelik kesimi ile birlikte inşanın başlaması planlanıyor.

Genel özellikleri:

Uzunluk: 60 metre

Genişlik: 14.0 metre

Draft: 4.7 metre

Motor Gücü: 2 x 1620 kW

Çekiş gücü: 30 ton

Hızı: 13 Knots

2 yan motor: Her biri 500 kW

Personel: 8'i mürettebat, 16 kişi

https://www.denizhaber.net/mobi/news_detail.php?id=87113 Mesajı Paylaş

Atılgan

UZMAR'ın Kuveyt'e inşa edeceği römorkörün çelik kesme töreni yapıldı

UZMAR tarafından Kuveyt Petrol Şirketi'ne inşa edilecek RAmpage 6000 römorkörün çelik kesme töreni Kocaeli Serbest Bölge'deki tersanede gerçekleştirildi. RAmpage 6000, Türkiye'de bugüne kadar inşa edilen en büyük römorkör olacak.
UZMAR'ın Kuveyt Petrol Şirketi (KOC) ile imzaladığı RAmpage 6000 römorkörün çelik kesme töreni firmanın Kocaeli Serbest Bölge'de yapıldı.

Törene UZMAR Denizcilik CEO'su Noyan Altuğ, UZMAR Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ, Kuveyt'ten KOC Marine Teknik Birimi Takım Lideri Soud M. Al-Otaibi, Marina Yağları Yönetimi Takım Lideri Mohammad Al-Ajmi ile Marina Bakım Kıdemli Mühendisi Naif Al-Otaibi ile çalışanlar katıldı.

Projenin UZMAR için bir dönüm noktası olacağına vurgu yapan UZMAR Proje Yöneticisi Baran Özatlı, deneyimli ekibin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Kuveyt Petrol Şirketi'ne kendilerine güvendiği için teşekkür eden UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ, bu projenin firmaları için çok önemli olduğunun altını çizdi.

Kuveyt Petrol Şirketi ile başlanılan projenin kendilerini başka boyuta taşıyacağına inandığını söyleyen UZMAR CEO'su Noyan Altuğ, uzun sürecek bir işbirliği diledi.

UZMAR Denizcilik ile yaptıkları kontratın kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen KOC Marine Teknik Birimi Takım Lideri Soud M. Al-Otaibi, gemi üretimi için tecrübe ve disiplin gibi önemli unsurların başarıyla buluşması gerektiğini  vurgu yaparak UZMAR ile önümüzdeki dönemde başka projelere de imza atmayı istediklerini belirtti.

Törenin ardından UZMAR tarafından Kuveytli yöneticilere plaket takdim edildi. Daha sonra RAmpage 6000 römorkörün ilk çelik parçası kesildi.

RAmpage 6000, 60 metre boyu ile Türkiye'de şimdiye kadar inşaa edilen en büyük Robert Allan tasarımı, Azimuth Stern Drive (ASD) römorkör olacak.

RAmpage 6000, Lloyd's Register'dan da Dynamic Positioning notasyonu alacak.

Römorkörün sözleşmesi UZMAR Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Kuwait Oil Company (KOC) Gaz Operasyonları Yöneticisi Mohammad Al-Zoubi arasında KOC'un Kuveyt'teki genel merkezinde imzalanmıştı.

RAmpage 6000'in özellikleri:

Uzunluk : 60 metre

Genişlik : 14.0 metre

Draft : 4.7 metre

Motor Gücü : 2 x 1620 kW

Çekiş gücü : 30 ton

Hızı : 13 Knots

2 yan motor : Her biri 500 kW

Kişi sayısı : 8'i mürettebat, 16 kişi

https://www.denizhaber.net/uzmarin-kuveyte-insa-edecegi-romorkorun-celik-kesme-toreni-yapildi-haber-90445.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

"UZMAR BusinessLab" etkinliği gerçekleşti

UZMAR Tersanesi departman müdürlerinin ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen UZMAR BusinessLab, toplantı ve sosyal grup etkinlikleri olmak üzere iki farklı konseptin bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

27-29 Eylül 2019 tarihleri arasında ilki düzenlenen "UZMAR BusinessLab" etkinliği, Elite World Hotel Sapanca'da gerçekleşti.

UZMAR Tersanesi departman müdürlerinin ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen UZMAR BusinessLab, toplantı ve sosyal grup etkinlikleri olmak üzere iki farklı konseptin bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Toplamda 12 saate yakın toplantı gerçekleştiren UZMAR Tersanesi yönetimi 2019 yılının değerlendirmesini yaparken, toplantı başlıkları dahilinde, gelecek proje ve yatırımların planlamalarını da yaparak yeni bir döneme start verdi.

Moderatörlüğünü Planlama Müdürü Arif Volga Kaya'nın yaptığı toplantıların tümüne, Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mutlu Altuğ ve Tersane Müdürü Orhan Kum ile birlikte Dizayn Müdürü Gökhan Kamer, Satınalma Müdürü Volkan Gün, Bilgi İşlem ve Bilişim Müdürü  İbrahim Özdemir, Muhasebe Müdürü İsmail Özdemir, Finans Müdürü Tayfun Karaüç, Proje Müdürü Ömer F. Yılmaz, Proje Müdürü Baran Özatlı, Askeri Projeler Koordinatörü N. Cüneyt Furuncı, Teknik Müdür Ali Kurt, Üretim Müdürü Mahsuni Gümüş, Kalite Kontrol Müdürü Mehmet Özcan, Bakım ve Yatırımlar Müdürü Galip Bayraktar, Çelik Tekne Şefi Yusuf Adıyaman, İnsan Kaynakları Müdürü Şükrü Torlak, Kontrat ve Projeler Kıdemli Müdürleri Ural Kavaklıoğlu ve Ahmet Soğukçelik, İş Geliştirme Yetkilisi Emre Çaylak ile Teklif ve Projeler Yardımcı Koordinatörü Rezzan Tarçın katıldı.

Yeni projelerin değerlendirildiği ve gelecek yatırımların yol haritalarının çizildiği toplantılarda tüm yetkili müdürler önemli kararlara imza atarak 2020 ve sonrası için hedefleri belirlediler. Tartışılan gündem maddeleri konusunda çok yararlı bir iletişim ve karar alma ivmesi yakaladıklarının altını çizen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mutlu ALTUĞ, önümüzdeki dönemlerde UZMAR BusinessLab başlığı altında çok farklı etkinlikler ve yeniliklerle sadece UZMAR'a değil tüm sektöre fayda sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.
 
UZMAR yetkililerinin aileleri ile birlikte geçirdikleri hafta sonu etkinliğinde, 28 Eylül akşamı gerçekleşen gala yemeği öncesi yöneticilerden oluşan üç takım arasında paintball turnuvası düzenlendi. Oldukça eğlenceli zaman geçiren çalışanlar ve turnuvayı izleyen aile üyeleri, sonrasında Sapanca Gölü manzarası eşliğinde gala yemeğinde buluştu.
29 Eylül Pazar sabahı Çatalkaya Vadisi'nde doğa yürüyüşü yapan katılımcılar, öğle yemeğinin ardından toplantılarına devam ettiler. Tüm gündem maddelerinin üzerinden başarıyla geçen ve toplantılarını sonlandıran UZMAR yetkilileri saat 17:00'da, aileleri ile birlikte düzenlenen plaket ve sertifika törenine katıldılar.

Beş yıl ve üzeri UZMAR ailesinin bir parçası olan katılımcılara plaket ve sertifika verilirken, çalışma süresi beş yılın altında olan UZMAR ailesinin diğer değerli üyelerine başarı sertifikaları takdim edildi. Katılımcıların UZMAR'ın bir parçası olmak hakkındaki düşüncelerini anlattıkları kısa video gösteriminin ardından UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan ALTUĞ yaptığı konuşmada "UZMAR bugünkü başarısını güçlü ve birbirine bağlı büyük bir aile olmayı başarabilmiş olmasına borçludur. Yaptığımız işler çok büyük ve çok önemli. İşçilerimizle, mühendislerimizle, yönetimimizle, ailelerimizle birlikte bir bütün olarak hissettiğimiz bu aidiyet duygusu bizim için en büyük ve en önemli başarıların başında gelmektedir." dedi.

https://www.denizhaber.com/sektorden/uzmar-businesslab-etkinligi-gerceklesti-h81037.html Mesajı Paylaş

Atılgan

Boğazların yeni römorkörleri UZMAR'dan

UZMAR Tersanesi'nin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü için inşa edeceği iki adet RAstar 3200W serisi acil müdahale ve eskort römorkörü için imza töreni gerçekleştirildi! UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ, imza töreninde "Kıyı Emniyeti'ne yapacağımız römorkörler UZMAR için prestij projesidir" dedi.

Dünyanın incisi Türk Boğazları'nın emniyetini sağlamak üzere Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Uzmar arasında iki adet römorkör inşasına ilişkin sözleşme önceki gün imzalandı.

Türkiye'nin önce gelen kılavuzluk ve römorkörcülük hizmet sağlayıcısı aynı zamanda dünyanın sayılı son teknoloji römorkör ve hizmet botu üreticilerinden olan UZMAR ile Türk Boğazlarında kılavuzluk ve römorkörcülük hizmetlerini sağlayan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü arasında  iki adet RAstar 3200W serisi acil müdahale ve refakat römorkörü için imza töreni gerçekleştirildi.
Uzmar refakat ve acil müdahale için özel olarak takviye edilmiş 2. Römorkörü,   ülkemizde vermekte olduğu Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri, Gemi Trafik Hizmetleri, Gemi Kurtarma ve Acil Müdahale Hizmetleri, Seyir Yardımcıları Hizmetleri, Deniz Haberleşme Hizmetleri ile denizlerimizde seyir emniyetini sağlama, arttırma  ve deniz çevresi deniz trafiğinin olası kötü etkilerinden koruma işlevini üstlenen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü için inşa edecek.

İki adet RAstar 3200W serisi, 32 metre boya ve 80 ton çekme gücüne sahip römorkör için 2020 Mayıs ayı başında yapılan ihalede en iyi teklif UZMAR tarafından verildi.

Sözleşmeyi Durmuş Ünüvar ve Noyan Altuğ imzaladı

Römorkörlerin inşası için iki kuruluş arasında sözleşme imza töreni, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak 28 Mayıs 2020 Perşembe günü Beylerbeyi Üsküdar'da bulunan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü binasında gerçekleşti. Sözleşmeye imzalar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Durmuş Ünüvar ile UZMAR adına Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ tarafından atıldı.  Sözleşme çerçevesinde iki adet römorkörün hemen inşasoına başlanarak bir yıl içerisinde teslimi yapılacak.

Noyan Altuğ: "Denizden aldığımızı denize veriyoruz"
 
İmza töreni sonrasında UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A.Noyan Altuğ; "Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne römorkörlerimiz hayırlı uğurlu olsun. Bu projede yer almak bizim için onurdur. Beybabamız Kaptan Altay Altuğ'un dediği gibi, Denizden aldığımızı denize veriyoruz " şeklinde konuştu. 

"Bizim için prestij projesi"
 
Noyan Altuğ, şunları söyledi: "KEGM için yapacağımız römorkörler Uzmar için prestij projesidir. YDO (Yüksek Denizcilik Okulu) ruhundan başlayan Türk denizcilik kültürünü temsil ediyoruz . YDO, bizleri Yedirdi Doyurdu Okuttu,  bizlere iş verdi aş verdi. Devletimiz ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız sayesinde bizler, şimdi dünyada sayılı römorkör ve iş tekneleri üreten şirketler arasındayız. Kıyı Emniyetimiz için yapacağımız bu römorkörleri de dünya standartlarında üreteceğiz. Kendi devletimize dünyadaki en kaliteli römorkörleri yapacağız. Biz UZMAR olarak yaklaşık 30 yıl önce ilk römorkörümüzü Hollanda'dan satın almıştık . Şimdi Hollanda dahil olmak üzere dünyanın her yerine en üst standartlarda römorkörler ihraç ediyoruz. Bu katma değeri şimdi gurur verici bu projede kullanacak olmaktan son derece mutluyuz. KEGM sadece römorkör almadı, her zaman hizmetinde olacak bir aile aldı"
Kendi sınıfının en iyileri

Kıyı emniyeti için inşa edilecek olan, dünyada kendi sınıfında denizcilik, manevra ve eskort kabiliyeti en yüksek römorkörler olarak kabul gören, son teknolojiler ile donatılmış RAstar 3200W serisi römorkörlerin temel hizmetleri; gemi kurtarma hizmetleri, gemi refakati, çekme ve itme  hizmetleri, römorkörcülük hizmetleri, liman hizmetleri, yangın söndürme hizmetleri, hazırda bekleme (stand-by) hizmetleri olarak belirtilmekte. Her bir römorkör,  iki adet değişken pitchli ASD pervaneyi tahrik eden, iki adet deniz tipi dizel makine ile sevk edilecek.

https://www.denizhaber.com/gemi-insa/bogazlarin-yeni-romorkorleri-uzmardan-h86818.html Mesajı Paylaş

Atılgan

UZMAR, 4 adet yeni inşa römorkör için Pakistan ile anlaşma imzaladı

UZMAR, 4 adet yeni inşa RAstar 3200W Sınıfı Terminal Eskort Römorkörleri için Karachi Port Trust, Pakistan ile sözleşme imzaladı.

18 Ağustos'ta Karachi Port Trust Yönetim Kurulu Üyesi Tuğamiral  Jamil Akhtar  HI ve UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ arasında video konferans  ile imzalanan kontrat seremonisi sonrasında Karachi Port Trust ve UZMAR arasındaki ilişkinin önemini vurgulayan A.Noyan Altuğ, "Biz sadece deniz aracı, gemi veya römorkör satmıyoruz. Bizim sattığımız en önemli unsurlar; teknik bilgimiz, detay mühendisliği anlayışımız ve standartların ötesinde teknoloji harikası gemiler inşa etme konusundaki uzmanlığımızdır. Satış sonrası hizmetlerimiz de bizi sektörde herkesten bir adım öne taşımaktadır. UZMAR olarak, tüm dünyada yaşanan içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında bu sözleşmeyi imzalamanın heyecanını ve KPT'deki dostlarımızla yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz "dedi. 
 
UZMAR tarafından inşa edilecek olan Robert Allan dizaynı RAstar 3200W Sınıfı Terminal / Escort Römorkörleri 32,0 metre boya sahip, sponsonlu yenilenmiş RAstar hull formu ile 10 deniz miline kadar hızlarda escort manevralarında maksimum stabilite sağlayabilmek ve istenen yüksek denizcilik kabiliyetini karşılamak için özel olarak tasarlandı. Baş ve kıçtan taraftan 75 tonluk çekme gücüne sahip olacak RAstar 3200W römorkörler 13 knot hıza erişebilecek. 

İmzalanan kontratın ardından ilk iki gemi Karachi Port Trust için 2020'nin 4. çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak. Kalan iki gemi ise 2021'in 2. çeyreğinde Karachi Port Trust'a teslim edilecek. 

RAstar 3200W Sınıfı Terminal / Escort Römorkörlerinin ana makinaları Caterpillar, Azimuth Pervane Üniteleri ise Kongsberg'dir. Römorkörler Bureau Veritas tarafından verilecek aşağıda belirtilen notasyonlara sahip olacaktır:

Bureau Veritas 1 X Hull ●Mach, Fire Fighting-1 with Water Spray, ●AUT-UMS, Escort Tug,  (design maximum steering force = 70 t, design maximum braking force = 120 t, design maximum escort speed = 10 kn), In Water Survey, Unrestricted Navigation, GMDSS Navigation Area A3

DESIGN:   ROBERT ALLAN LTD. 

MAIN ENGINE:   Caterpillar 3516C, 2350 Kw, IMO Tier 2

THRUSTER:   Kongsberg US 255 Azimuth Stern Drive Propulsions

GEN. SET. :  Caterpillar, C 7.1

LENGTH :  32.00 M.

BOLLARD PULL:   75 TONNES Baştan ve Kıçtan

WINCH : DMT 

https://www.denizhaber.com/gemi-insa/uzmar-4-adet-yeni-insa-romorkor-icin-pakistan-ile-anlasma-imzaladi-h88360.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter