Fransa 2021’de Hipersonik Test Uçuşuna Hazırlanıyor

Başlatan nokta, Oca 31, 2019, 06:10 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Fransa ArianeGroup'a, 2021 yılının sonunda ilk uçuşunu yapacak olan hipersonik bir uçuş teknolojisi göstericisinin geliştirilmesi için bir sözleşme yaptı. Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly sözleşmeyi 21 Ocak'ta açıkladı.

Yeni Yıl nedeniyle silahlı kuvvetlere bir konuşma yapan Parly, "Mach 5'in (Saniyede 6.000 km ) sürate ulaşabilen" hipersonik bir uçuş gösterisi için bir sözleşme yapmaya karar verdik "dedi.

Fransa, nükleer caydırıcılık modernizasyonunun bir parçası olarak hipersonik tahrik konusunda çalışmalar yürütüyor. Uçuşun ilk aşamasında roket veya füze tarafından itilen böyle bir planör, askeri misyonlar için ilgi çekici bulunuyor çünkü aracın öngörülemeyen hareket yeteneği platforma müdahalenin önünü kapatıyor.

Fransız hipersonik göstericisi "Véhicule Manoeuvrant Expérimental" için V-Max'i belirlendi. V-Max yaklaşık iki metre uzunluğunda, "çok yüksek manevra kabiliyetine sahip ve hiper hızlı sistem" olacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/fransa-2021de-hipersonik-test-ucusuna-hazirlaniyor/7715/1 Mesajı Paylaş

Yakın

Saniyede 6.000 km. mi? :D
Bu hızla Fransızlar 2023 de ışık hızı testi de yapar.

C4 Defence kendini aştı. Hata üstüne hata. Doğru dürüst tercümanlarla çalışsalar keşke. :) Mesajı Paylaş

Destiny

Olur öyle şeyler basit hatalar bunlar onlarda gözden kaçırmadıkça baktıkça anlarlar düzeltirler. Elimizde kalan mantıklı bir kaç saygın yerden birisi küçük şeylerden yormayalım.

Yani diğer tarafta M5 gibi bir oluşum çıktı canımız S&H gidip... Bunlara katlanmak istemiyorsak sahip çıkmak gerekli. Mesajı Paylaş

petibor

6 mach olmalı Mesajı Paylaş

TolgaHM

Üç tane sıfır fazla koymuş.

"Mach 5'in (Saniyede 6 km ) sürate ulaşabilen" Mesajı Paylaş

cagribey

İyi de 5 Mach, saniyede 6 km de etmez :) Deniz seviyesinde 1 Mach 1225 km/sa desek, 5 Mach yaklaşık 6000 km/sa yapar işte. sa saniye değil, saat. Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

TolgaHM

Benim de kafam karıştı. Doğru , saat/saniye terimini karıştırmış.

Saniye'de 2000 mt civarı yapar. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter