S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Baltica

1979 dan 2019'a kadar 40 yıldır PKK terörü mevcut 35 yıl boyunca ellerinde silahların tamamı Rus menşeiliydi hatırlatırım. Bu gün ellerindeki silahların bir kısmı Rus bir Kısmı ABD diğer bir kısmı ise Alman menşeili

Bolucu Teror Orgutunun, degisik kanatlardan olustugunu, bu kanatlarin, zaman icinde degisik ulkelerin gudumunde hareket ettigini 40 yildir ogrenememis olmamiz bir yana, eller8ndeki imkan ve silahlarin da, 35 yuldir tamaminin Rus menseeli oldugu yargisi dogru degil. 90'larda, en cok zayiat vermemize sebep olan, plastik kasali anti-personel mayinlari -ki asker arasinda topuk koparan diye bilinir- Italyan menseeli idi. El telsizleri, Taiwan menseelidir. El bombalari, Iran'dan, Sirbistan'a kadar bir yelpazeye yayilir.  Vs. Vs. Mesajı Paylaş

onkomd

Bir de bir silahın Rus menşeili olması, Ruslar tarafından verildiği anlamına gelmiyor.

ABD, Bulgar fabrikasında üretilen AK-47'leri Libya'dakilere dağıtmıştı mesela. Parası da S. Arabitan'dan mı gelmişti neydi. Haber çıkalı uzun zaman oldu. Batılı ve güvenilir bir kaynaktandı da kaydetmemişim.

Neticede İtalyan mayınları İtalya dışında bir ülkeden de gelmiş olabilir Mesajı Paylaş

onkomd

Ruslar desteklememiştir demiyorum, yanlış anlaşılmasın. İş bu kadar basit değil diyorum sadece Mesajı Paylaş

ozbey

@Topgun  hocam,  açıkçası ben de  Çin sisteminden  vaz geçilmesinin  hata  olduğunu düşünüyorum.   limonla  karın  doymaz diye  sarımsak   aldık;  ama  karın  sarımsakla da doymazki.
en azından  ilk çin sistemleri  2018  yazında  gelmiş olacaktı,  sonrasında da teknoloji transferi anlaşması  yapılırdı.  bizde sıcak para var idi  o yıllarda.

baş mı ağrıyacak,  sistemden vaz  geçilip sadece  füze   teknolojisinin   transferini   içeren yeni bir sözleşme imzalanabilirdi.
 parmağı azıcık  daha  tükürüklerdik  en fazla.

el  oğlu  balistik füze  önleme  teknolojilerinin  bile  farklı çeşitlerini  dizerken  bizim  eski  sistemlerle  ortada   kalmamız gerçeği Suriye'den  her gün  onlarca  füze  yiyormuşuz   ve  de İran  bizi   füze manyağı  yapacak  tarzı    bol  köpüklü  söylevlerle birleşince en son  yapılacak seçimi    yaptılar.
tabi 15 temmuz'un  da  etkisini  unutmamak gerek.

sistemleri aktif etmeme karşılığında ambargo  olmaması  bence  bu başlığı  nihayet kapatmamızı  sağlayacak  bir fırsattır;  ama orada  "aktif etmemek"  tam  olarak nedir  mesela?
onların aktif etmeme  tanımıyla  bizimki  muhtemelen örtüşmeyecektir.

onların aktif etmeme  tanımını  kabul etmemiz  için   Yunanistan'a  f35  ve  modern  ABD sistemleri  satmama  garantisi  ve  İsrail'in  bizimle  Akdeniz  üzerinde anlaşmaya zorlanması  istenebilir.
Akdeniz sorunu  bu  şekilde  çözülürse  onların  aktif etmemekten kastı  neyse  kabul edilebilir  devlet katında bence.

tilkilerin  kuyruğunu  birbirine   bağlama  becerisini  göstermemiz gerekiyor sanırım.

f35  uçaklarını   alamama  gerçeğini  değiştiremiyorsak   hiç  değilse  onların da alamamasını  sağlayalım.
batı dengeleri  bozmazsa  biz de bozmayız,  onlar dengeleri  bozarsa     çarşıyı karıştıracak  şeylerin elimizde olması gerekiyor.

   
Mesajı Paylaş

anafor2016

İsrail Tahran üzerinde uçuyor diyorlar, f35 le. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Öncelikle son paylaşımların yeri, bu başlık değil "Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi" adlı başlıktır. "S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi" başlığı S-400 füze sisteminin teknik bilgileri ile diğer ülkelerdeki S-400 ile gelişmeler ile ilgilidir. Bu nedenle bundan sonra bu başlık altında paylaşılacak konu dışı tüm iletiler silinecektir.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Terra

Hindistan S-400 için ilk adımı attı

ABD'nin tehdidine rağmen Hindistan Rusya'ya S-400 hava savunma sisteminin ilk ön ödemesini yaptı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Hindistan'a S-400 hava savunma sistemi tedarikine yönelik ön ödemeyi aldıklarını belirterek, "Takvim doğrultusunda ilk teslimata 18-19 ay içerisinde başlayacağız." dedi.

Hindistan'a yönelik 5 bataryadan oluşacak toplam 5,43 milyar dolarlık S-400 anlaşması iki ülke arasında Ekim 2018'de imzalanmıştı.

Öte yandan ABD'nin, Hindistan'ın Rusya ile vardığı S-400 anlaşmasından vazgeçmemesi halinde yaptırım uygulayabileceği tehdidinde bulunmasına rağmen Hindistan Cumhurbaşkanı Modi, Rusya ile ortak askeri teçhizat geliştirme ve üretme içerisinde olacaklarını ve ortak tatbikatları sürdürerek savunma işbirliğindeki seviyeyi yukarı çekeceklerini vurgulamıştı.

http://defenceandtechnology.com/2019/09/09/hindistan-s-400-icin-ilk-adimi-atti/ Mesajı Paylaş

HDS

Vay. Sözleşme devreye girer artık. Bakalım Hintliye de CAATSA baskısı gelebilecek mi? Mesajı Paylaş

nokta

İkinci S-400 Teslimatları Tamamlandı

İlk parti sistemlerin deniz yoluyla taşınmasında problemler yaşanan Çin S-400'lerinde teslimat süreci devam ediyor.

İlk pakette olduğu gibi denüz yoluyla taşınan ikinci parti S-400 sistemleri, Çin'e ulaştı. İki fırlatıcı bölüğünün yanı sıra 120 füze, jeneratör setleri ve diğer alt sistem donanımlarını da içeren teslimatla birlikte Pekin, ikinci S-400 alayı için gerekli tüm sistem ve ekipmanları teslim almış oldu.

S-400'lerin ilk ihracat müşterisi olan Çin ile Rusya, 2014'te iki alaylık S-400 tedariki için anlaşma imzalamıştı. 2019'da deniz yoluyla gerçekleştirilen ilk teslimatta bazı sistemlerin sert deniz koşulları nedeniyle hasar gördüğü açıklanmış ve söz konusu hasarlı donanım, Rusya'ya iade edilmişti. 

https://c4defence.com/Gundem/ikinci-s400-teslimatlari-tamamlandi/9255/1 Mesajı Paylaş

anafor2016https://tr.sputniknews.com/amp/savunma/202002101041371192-rusya-turkiye-ile-yeni-s-400-anlasmasina-yonelik-gorusmeler-suruyor/#click=https://t.co/jFP2lH1gMA

Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport'un Başkanı Aleksandr Miheyev, Rusya ve Türkiye'nin S-400 sevkiyatına yönelik yeni anlaşma için görüşmeye devam ettiğini söyledi.

Rus basınına konuşan Miheyev, Türkiye'ye S-400 sevkiyatına yönelik yeni anlaşmanın ne zaman imzalanacağına ilişkin soruyu yanıtladı.

Miheyev, "Bu zor bir konu. Her şey üzerinde çalışma aşamasında. Görüşmeler yapılıyor" dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, 15 Ocak'ta yaptığı açıklamada Türkiye'nin yeni bir parti S-400 daha satın alabileceğini ifade etmişti. Borisov, "Böyle bir ihtimal var" demişti. Mesajı Paylaş

yasharP

https://www.c4defence.com/Gundem/s400-hipersonik-hedefleri-vurdu/9618/1

Hipersonik hedefleri de vurabildiği ispatlanan s400 korkutucu bir savunma silahı.
Bu silahı ve füzelerini bizimkilerin iyice incelemesi gerekir hazır elimizde olduğuna göre. Mesajı Paylaş

anafor2016

Panstir içinde benzer şeyler söyleniyordu. Rusya kaynaklı çoğu veri propaganda üzerine kurulu gibi geliyor. Mesajı Paylaş

DelKu

Zaten meteor da vurduydu. Mesajı Paylaş

yasharP

Meteor 4.5 mach maximum hızı olan ramjet itkili mükemmel bir hava-hava füzesi.
Hipersonik füze terminoloji olarak en az 5+ mach hızında ve hatta çok daha üstünde hareket eden bir alettir.
Rus propaganda makinesini kabul ederim. Ancak saatte 6+ mach hızla uçan bir füzeyi s400 'ün vurduğunu söylüyorlar. (Biliyoruz ki S400'ün  teorik olarak 14+ mach hızda uçan füzesi var)
Meteor bu hızdaki füzeyi daha düşük hızıyla nasıl vuracak? Meteor'un ana görevi hava soluyan subsonik ve süpersonik hedefler. Bu işi de ramjeti ile dünyada en iyi yapan füzelerden birisi.
Meteor'un hangi hipersonik füzeyi vurduğunu söylerseniz memnun olurum. Mesajı Paylaş

orko_8

Bu "meteor" o "meteor" olmayabilir :) 2013'te Çelyabinsk'e düşen göktaşının hava savunma füzesiyle vurulduğunu iddia etmişti Rus basını.

https://www.theatlantic.com/international/archive/2013/02/russian-meteorite-conspiracy-theories-debunked/318293/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter