Aselsan 35. mm ATOM Akıllı Mühimmatı

Başlatan Merkator, Tem 29, 2019, 08:52 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

ASELSAN ATOM ile hava savunmada yüksek hassasiyet

Hava savunma sistemlerinde farklı ürünlere sahip Türkiye'nin en büyük savunma şirketi ASELSAN, yeni geliştirdiği ATOM'un kabul testlerini tamamladı.

Etkili menzili 4 kilometre olan sistem, 35 mm parçacıklı mühimmat ile seyir füzesi, insansız hava aracı, savaş uçakları ve helikopterlere karşı etkili. Sistem ayrıca kara hedeflerine karşı kullanılabilecek.

Testleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait Karapınar Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nde yapılan ATOM, yüksek kinetik enerji ve henetrasyon yeteceği ile bir bulut oluşturuyor. Sistem klasik mühimmatlara göre çok daha yüksek etki sağlarken hava unsurlarına karşı da düşük maliyetle savunma gerçekleştiriyor.

YÜKSEK HASSASİYET

ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat ASELSAN tarafından geliştirilmiş dip tapalı akıllı mühimmat. Parçacıklı Mühimmat ile birlikte kullanıldığında, namlulu silahların etkinliği önemli ölçüde artmakta, söz konusu silahlar küçük ve hızlı hedeflere karşı etkinlik sağlayabilmekte.

ATOM 35 mm Parçacıklı Mühimmat hassas zaman sayma ve ölçülen mühimmat çıkış hızına göre düzeltmeli zaman programlama yetenekleri sayesinde yüksek vuruş hassasiyetini yakalayabilmekte.

Teknik Özellikler

• Tam Atım Mühimmatın Ağırlığı

• Tam Atım Mühimmatın Uzunluğu • Tapa

• Namlu Çıkış Hızı

• Maksimum Menzil

• Etkili Menzil

• Kullanılabileceği Silah

: 1750 gr

: 387 mm

: Zaman Programlı

İntihar Modlu Dip Tapa : 1020 m/sn

: 12500 m

: 4000 m

: 35x228 mm 90 Kalibre

Şeritsiz Silah

http://www.kokpit.aero/atom-aselsan-hava-savunma Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter