S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

theavengers

Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ Last Edit: Nis 14, 2018, 09:10 ÖÖ by Yönetim
S-400 çeşitli hava unsurlarına (uçaklar, balistik/seyir füzeleri, insansız hava araçları) karşı Rusya tarafından geliştirilmiş bir hava savunma sistemidir.

Tasarım çalışmaları 90'lı yıllarda başlamıştır ancak çeşitli sıkıntılardan dolayı planlandığı gibi 2001 yılında değil 28 Nisan 2007'de servise girmiştir.

NATO kodu "SA-21 Growler"Performans karakteristikleri:Sistemi meydana getiren komponentler:Bazı ilginç özellikler:Sistemin kullandığı bazı füze çeşitleri:Hedef Yelpazesi:Kaynaklar: Globalsecurity, Wikipedia, Sputnik. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

theavengers

S-400 sisteminin kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir. Toplamda 9 sistem operasyonel durumda. Şirket bu sene içinde 2 sistem daha teslim etmeyi planlıyor.Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

Elçibey

Üretim hattından kareler :
Mesajı Paylaş
ZALİME ALP,MAZLUMA EREN...

Trilogy

#3
Ağu 29, 2017, 08:15 ÖÖ Last Edit: Ağu 29, 2017, 08:17 ÖÖ by Trilogy
Suriye'deki etkinliği, S-400'e yönelik talebi artırdı


Rus askeri uzman Viktor Murahovskiy, S-400 hava savunma füze sistemlerinin Suriye'de diğer ülkelerin silahlarının erişemediği 'yasak bölgeleri' oluşturma fırsatını verdiğini belirterek bu etkinliğin yabancı siparişçileri cezbettiğini kaydetti.

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi (FSVTS) Başkanı Dmitriy Şugayev'in yaklaşık 10 ülkenin S-400 alımı yönünde başvuruda bulunduğu açıklamasını değerlendiren Murahovskiy, Sputnik'e açıklamasında şu değerlendirmede bulundu:

"Bu, Suriye'deki Hmeymim ve Tartus üslerinin savunması için S-400 sistemlerinin kullanılmasıyla ilgili. Bunu neden fark ettiler? Çünkü bu sistemin menzili, diğer ülkelere ait uçaklar için uçuşa yasak bölge haline geldi. Suriye'deki sistemlerin kontrol ettiği bölge, düşman için büyük sorun yaratan erişime kapalı bölge haline geldi. Rusya bu tür bölgeleri Hmeymim ve Tartus dışında Kaliningrad, Kırım ve Sahalin'de oluşturdu. Diğer ülkeler de bu sistemleri alarak ABD gibi gelişmiş ordular için bile geçilmesi zor veya tamamen geçilemeyen yasak bölgeler oluşturabilecek."

'ÇİN'İ RAKİP GÖREN ÜLKELER DE S-400'E İLGİ DUYABİLİR'

Hindistan ve Türkiye dışında Mısır ve İran'ın da Rus hava savunma sistemlerine ilgi duyabileceğini söyleyen uzman, "Çin'i rakip olarak gören bazı Güneydoğu Asya ülkeleri de S-400'e ilgi duyabilir" dedi.

Moskova merkezli Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi Başkanı Igor Korotçenko da Sputnik'e açıklamasında, S-400 gibi Rus hava savunma sistemlerinin modern küresel silah pazarının en ileri teknolojili segmenti olduğunu belirterek şunu dedi: "Rusya başta S-400 ve S-300V4 olmak üzere kendi silahlarıyla bu sektörde en gelişmiş ürünlere sahip. Bu sistemlerin tek rakipleri ABD hava savunma sistemi Patriot'un son modifikasyonu olan PAC-3."
Sonucu ilk 2-3 haftada belirlenen günümüzdeki savaşların özelliğinin Rus uzun menzilli hava savunma sistemlerine olan talebi yükselttiğini belirten Korotçenko, S-400'ün tüm tehditleri ortadan kaldıracak yetenekte olduğunu kaydetti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201708281029914128-suriye-s-400-talebi-artti/ Mesajı Paylaş

HDS

Ruslar zaman içinde pazarlamayı da öğrendiler. Bir şeyin "yokluğu" ile mal pazarlanır mı yahu? Amerikan uçakları cirit atıyor. İsrail istediği gibi girip çıkıyor. Amerikalı isterse Tomahawk atıyor. Etkindir muhakkak da, bunu Suriye'den öğrenmemiştir herhalde kimse. Mesajı Paylaş

minigitav


süper çavuş

https://tr.sputniknews.com/infografik/201709131030130105-s-400-fuze-sistemleri-rusya-nato-silah/

En önemli kısmı burası sanırım ;
S-400 sistemi, Rusya Federasyonu için geliştirildi. Bir X ülkesi için, sistem X ülkesine göre çalışacak. X ülkesinin farklı parametreleri var ve sistem de X ülkesinin ulusal hava savunma sistemlerine adapte edilecek. Mesajı Paylaş

Trilogy

Rus uzman, Riyad'a S-400 sevkiyatı için gereken koşulu açıkladı

Moskova merkezli Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi sözcüsü, Rusya ile Suudi Arabistan arasında S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatını öngören sözleşme imzalanmasının ihtimal dahilinde olduğunu söyledi. Ancak sözcü Riyad'ın bu konudaki ciddiyetini göstermek için sözleşme tutarının tamamını avans olarak ödemesi gerektiğini söyledi.

Rus sözcü Kommersant gazetesinin 'Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in Rusya ziyareti sırasında S-400 anlaşması imzalanabileceği' yönündeki haberini Sputnik'e değerlendirdi.

'MOSKOVA BU KONUDA PRAGMATİK BİR TUTUM SERGİLEMELİ'

Sözcü, "Moskova bu konuda pragmatik bir tutum sergilemeli: Eğer Riyad gerçekten S-400 satın almak istiyorsa, sözleşme tutarının tamamı alınarak bir sözleşme imzalanır ve Riyad'ın siparişi Çin ve Türkiye'den gelen ve Hindistan'dan gelmesi beklenen siparişlerden sonra yerine getirilmek üzere sıraya alınır" dedi.

'RİYAD'IN S-400 İLGİSİ SİYASİ NİTELİKLİ'

Sözcü, Riyad'ın S-400 ilgisinin siyasi nitelik taşıdığını ve Moskova ile ilişkileri geliştirmeye yönelik olduğunu ifade etti.

'KRAL SELMAN MOSKOVA'DA HER TÜRLÜ KARARI ALABİLİR'

Sözcüye göre Moskova'da bulunan Kral Selman, ziyaret sırasında her türlü kararı alabilir ve sözleşme hazırlık sürecinin hızlandırılması yönünde talimat verebilir.

https://tr.sputniknews.com/analiz/201710051030445804-rus-uzman-riyad-s400-sevkiyat-sart/
Mesajı Paylaş

HDS

Herif S-400'ü elini öpene veriyor. :D Mesajı Paylaş

putty

Bu Riyat Rusya flörtü Türkiye Rusya yakınlaşmasından ilham almış olabilir mi. Bana öyle gibi geliyor. Eminim böyle analiz edenlerde vardır olayı. Türkiye boyundan büyük işlere yol açıyor düşmanlığı tehlikeli olan bir ülke gibi görüldüğümüzü düşünüyorum. Almanya da Türkiye ile bir oyun oynadı kendi hassas dengelerini bozdu şimdi onla meşgul. Amerika bence peşimiz sıra Suudi Arabistan ında Rusya ya yanaşmasına ilham verdiğimizi düşünecektir.  Bence iyi bir şey bu ve bence gerçekte. Mesajı Paylaş

HDS

Rusya'nın Ortadoğu öngörü ve planları dağılmış bir Suudi Arabistan üzerine. Onunla da alakalı olabilir. :) Mesajı Paylaş

Trilogy

Bahreyn: S-400 almak için Rusya ile görüşüyoruz

Bahreyn Kraliyet Muhafızı Komutanı Şeyh Naser bin Hamad el Halife, S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatı için Rusya ile görüştüklerini söyledi.
Bahreyn Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı-BIDEC 2017'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan el Halife, "Şu anda Rusya ile müzakere aşamasındayız ancak Allah'ın izniyle bu süreci tamamlayacağız" dedi.

Rusya son olarak Türkiye ve Suudi Arabistan'la S-400 sevkiyatını öngören anlaşmalar yapmıştı.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201710161030609666-bahreyn-s400-rusya-gorusuyoruz/ Mesajı Paylaş

ayibarishi

Bizlere ücretsiz ve ilave bir batarya vermeli Rusya. Yada bolca Pantsir sistemi hediye etmeli. Tabiki yaptığımız "reklamın karşılığı" olarak... Mesajı Paylaş

Trilogy

S-400'ler Ortadoğu'da oyunun kurallarını değiştiriyor

Amerikan National Interest dergisi yazarı Stephen Bryen, Rus S-400 füze savunma sistemlerinin Ortadoğu'da oyunun kurallarını değiştirdiğini yazdı.

S-400'lerin menzilleri 400 kilometreyi bulan dört farklı tipteki füzeleri fırlatma kapasitesine sahip olduğuna dikkat çeken Bryen, ABD'li Patriot füze sistemlerinin ise 96 kilometre menzilli tek bir füze fırlatabildiğinin altını çizdi.
'ABD'NİN S-400'LERE KARŞI KOYACAK BİR SİLAHI YOK'

Bryen, bu nedenle ABD'nin S-400'lere karşı koyacak bir silaha sahip olmadığını vurguladı.

Bryen, S-400'lerin bir diğer önemli özelliğinin de hava savunma sistemlerinin menzili dışındaki hedefleri ve Boeing E-3 Sentry radar tespit uçaklarını imha etme kapasitesine sahip olması olduğunu kaydetti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201710201030691037-s-400-ortadogu-oyun-kural/ Mesajı Paylaş

Trilogy

Rus S-400 ile Amerikan Patriot füzelerinin karşılaştırıldığı bir İnfograf.

NOT: Karşılaştırma Rus kaynaklıdır.

https://tr.sputniknews.com/infografik/201711101030949399-s-400-patriot-fuzeler-rusya-turkiye-nato/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter