Rusya Kalibr Seyir Füzesi

Başlatan Terra, Oca 08, 2019, 06:16 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Rus Donanmasına 4.500 km menzilli "Kalibr" geliyor

Rusya gemi konuşlu 4 bin 500 kilometreden fazla menzile sahip yeni bir Kalibr-M seyir füzesi geliştiriyor.

Rus devlet silahlanma programına dahil edilen Kalibr-M seyir füzesinin geliştirilmesiyle ilgili çalışmaların 2027 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

TASS haber ajansına açıklamalarda bulunan bir Rus yetkili, Rus donanmasına önemli katkı sağlayacak yeni füzenin hem uzun menzil hem de boyutlar bakımından hizmette olan mevcut Kalibr füzelerinden farklı olacağını söyledi.

Suüstü/sualtı unsurlar tarafından kullanılacak 1 tona yakın hem geleneksel hem de nükleer savaş başlığı taşıyabilecek olan füze kara hedeflerine karşı kullanılacak.

Hali hazırda Rus donanması bünyesinde yer alan Kalibr'in açık kaynaklarda yer alan bilgilere göre maksimum atış menzili yaklaşık 2.000 km'ye ulaşıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/08/rus-donanmasina-4-500-km-menzilli-kalibr-geliyor/ Mesajı Paylaş

nokta

Kuzeyde Füze Denemesi

Rusya, füze denemelerine bir yenisini daha ekledi. Rus Donanması, geçtiğimiz günlerde bir SS-N-30 (3M-14 Kalibr) seyir füzesi ile deneme atışı gerçekleştirdi.

Rus Kuzey Filosu'na bağlı Proje 885 Yasen sınıfı olan RFNS Severodvinsk (K-560) denizaltısından yapılan tecrübe atışı, platform limanda demirli hâlde iken gerçekleştirildi. Rus Donanması'ndan yapılan açıklamada atışın başarılı olduğu bilgisi yer aldı. Donanma, gelecekte platformun yapacağı denemelerin içeriğinin genişletileceğini de açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/kuzeyde-fuze-denemesi/8024/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter