Çin Gemisavar Pazarını Hızlandırıyor

Başlatan nokta, Oca 02, 2019, 04:36 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Çin, geliştirilen yeni CM-401 sisteminin uluslararası pazara sunduğunu açıkladı. Airshow China 2018'de tanıtılan sistem, orta ve büyük tonajlı hedeflere karşı yüksek etki vaat ediyor.

İlk defa Kasım ayında tanıtılan CM-401, azami 290 kilometre menzilde etkili olabiliyor. 290 kilogramlık harp başlığı ile donatılan sistem, 100 kilometre irtifaya erişebilen balistik uçuşlar gerçekleştirebiliyor. Terminal safhada 6 Mach sürate erişen füze, %90 isabet oranı sunuyor.

Gemisavar piyasasına hız katacak bir diğer sistem ise M20B. Çin'in uluslararası alanda satışını değerlendirdiği füze sistemi azami 280 kilometre menzilde etkili olabiliyor. Füze, 480 kilogramlık oldukça etkili bir harp başlığına sahip.

Hâlihazırda sadece Çin'in kullandığı balistik gemisavar füzelerinin, uluslararası alanda rekabeti ne yönde etkileyeceği ise merak konusu.

http://www.c4defence.com/Gundem/cin-gemisavar-pazarini-hizlandiriyor/7613/1 Mesajı Paylaş

petibor

Kaan füzelerinde tez vakitte bunu yapmamız ve bir şekilde gemilerede koymamız gerek.  Süpersonik füzenin en kestirme yolu ne gerek var ramjet ile uğraşmaya üstelikte 4 kat hızlı sesten Brahmos yanında yavru kedi gibi kalır. Çin in bu dünya barışını umursamaz silah satış rahatlığıda çok kışkırtıcı. Böyle silah pazara sunulurmu hiç ne kadar aşırı.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter