SB-1 Defiant Helikopter

Başlatan nokta, Oca 01, 2019, 12:42 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

SB1 Defiant İlk Defa Görüntülendi

Sikorsky ve Boeing, ABD Ordusu'nun Ortak Çok Amaçlı Teknoloji teknolojisini gösterme programı için geliştirdikleri SB1 Defiant helikopterini ilk defa gösterdi.

SB1 Defiant, günümüzün geleneksel helikopterlerinin hız ve menzilinin iki katına kadar çıkacak şekilde tasarlandı.

Helikopter, Ordunun Ortak Çok Rollü-Orta Teknoloji Gösterici programına katılıyor. SB1 Defiant'tan gelen veriler, Ordu'nun 2030'ların başlarında hizmete girmesi beklenen yeni hizmet helikopterleri için gereksinimleri geliştirmesine yardımcı olacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/sb1-defiant-ilk-defa-goruntulendi/7606/1 Mesajı Paylaş

erdem

ABD'nin her iki tasarimi da envantere alabilecegi konusuluyor.

Defiant'i silahli kesif ve saldiri gorevleri icin, Bell V-280'i ise Black Hawk'in yerine, genel maksat helikopteri olarak.
Mesajı Paylaş

BETONBEY


nokta

SB-1 Defiant'den İlk Uçuş

Sikorsky-Boeing SB- 1 DEFIANT helikopteri, Sikorsky'nin Florida'daki West Palm Beach bölgesindeki test sahasında ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Koaksiyal rotorlu helikopterden ABD Ordusunun geleceğin orta ağırlık taşıma projesinde geliştirme maksatlı yararlanılacak. Helikopter, müşterek çok rollü teknoloji gösterimi programı çerçevesinde saat 7: 47'de havalandı ve 30 dakikadan fazla süren uçuş sırasında düşük hızda manevralar yaptı.

DEFIANT, geleneksel helikopterlerle karşılaştığında neredeyse iki kat hızda uçacak şekilde tasarlanmıştır.

DEFIANT'tan gelen veriler, Ordu'nun 2030'ların başlarında hizmete girmesi beklenen yeni hizmet helikopterleri için gereksinimleri geliştirmesine yardımcı olacak.

Helikopterin ilk uçuşunu 2017 yılında gerçekleştirmesi bekleniyordu, ancak kompozit rotor kanadı üretim süreciyle ilgili sorunlar gecikmeye neden oldu.

http://www.c4defence.com/Gundem/sb1-defiant-den-ilk-ucus/7938/1 Mesajı Paylaş

nokta

Sikorsky-Boeing SB1'den İkinci Uçuş

Amerika Ordu Havacılık Birliği'nin (Army Aviation Association of America/ AAAA) yıllık zirvesinde, Sikorsky-Boeing SB1 Defiant helikopteri hakkında gelişmeler paylaşıldı. İlk uçuşunu 21 Mart'ta tamamlayan Defiant, 5 Nisan'da ikinci kez uçtu. İki test uçuşu arasındaki kısa zaman platformda işlerin yolunda gittiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. İkinci uçuşta, döner kanatlı platform test için öngörülen hızlara ulaştı. Platform ayrıca manevra, pedal dönüşleri ve 30 metre irtifaya kadar basamak basamak yükselerek havada sabit durabildiğini kanıtlamış oldu.

http://www.c4defence.com/Gundem/sikorskyboeing-sb1den-ikinci-ucus/8065/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter