Malatya Savunma Sanayi ve Savaş Makineleri Açık Hava Müzesi

Başlatan Merkator, Ara 15, 2018, 09:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapımı devam eden Savunma Sanayi ve Savaş Makineleri Açık Hava Müzesi'nini kent için önemli bir turizm mekanı olacağını söyledi.

Yeşilyurt'un kültürel ve sanatsal alanlardaki imaj ve vizyonuna değer katacağını ifade eden Başkan Çınar, "Ülkemizin ve kentimizin tarihi hafızasını korumak, günümüzden gelecek nesillere aktarmak kültürel projeler ve yatırımlarla mümkündür. Yeşilyurt Belediyesi olarak tarihin bir nevi laboratuarı olarak görülen müzecilik faaliyetlerinin kentimizde güçlü bir şekilde yerini almasına önem vermekteyiz. Kültürel ve sanatsal yönden gelişim sürecimize hız veren, toplumda ciddi karşılığı olan bu tür hizmetler her zaman önceliklerimiz arasındadır."

"Ekonomik, sosyal ve turizm hayatımızın gelişmesine önemli katkılar sunacak 'Beylerderesi Şehir Parkı' projemiz içerisinde hizmete sunacağımız Savunma Sanayi ve Savaş Makinaları Açık Hava Müzemizde tarihe tanıklık eden askeri teçhisatları yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunacağız."

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bir milyon 350 bin metrekare alanda hizmete girecek olan 'Beylerderesi Şehir Parkı' projesinin farklı noktalarını değişik temalı parklar ve bölgenin güzelliklerini ön plana çıkartacak müzelerle anlamlandıracaklarını sözlerine ekledi.

http://www.kokpit.aero/malatya-muze Mesajı Paylaş

petibor

Nasıl tesadüf o öyle İstanbul Yeşilyurt havacılık müzesi Malatya Yeşilyurt havacılık müzesi Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter